VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mimořádný koncert filharmonie byl skvělý!

Pardubice – Velmi zajímavá myšlenka, jež se před časem zrodila v Komorní filharmonii Pardubice, byla dotažena do konce a výsledkem neotřelého nápadu se stal jeden z nejpříjemnějších večerů připravených pro ctitele klasické hudby.

2.12.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv souboru

Řeč je o mimořádném koncertu uspořádaném v Sukově síni pardubického Domu hudby při příležitosti vydání a křtu nového kompaktního disku orchestru.

Sólových partů se jak na nahrávce sestavené z děl ruských mistrů Petra Iljiče Čajkovského a Sergeje Prokofjeva, tak na koncertě ujal přední český violoncellista Jiří Bárta, za dirigentským pultem stanul, rovněž v obou případech, Leoš Svárovský.
Výjimečnost projektu totiž spočívala v tom, že program koncertu do puntíku kopíroval obsah „cédéčka", natáčeného v Domě hudby v parných dnech na konci letošního srpna. A jelikož každý z posluchačů obdržel ke své vstupence při vchodu do sálu dotyčný kompaktní disk, mohl si třeba hned týž večer po návratu domů program u svého přehrávače zopakovat.

Ti, kteří se nespokojili s dokonalým zvukem z lesklého kotoučku a vážili cestu na „živé provedení", však mohou nejen srovnávat.

Zajímavý bonus
v podobě vyprávění

Dostalo se jim totiž i bonusu v podobě zajímavých vzpomínek a vyprávění hlavních protagonistů spojených se zrodem nahrávky.
Charismatický Jiří Bárta zaujal svým výkladem porovnávajícím obvykle hrané a originální verze Čajkovského violoncellových skladeb a prozradil, komu svěřil stavbu svého nástroje, Leoš Svárovský sugestivně vylíčil náladu při nahrávání, vyznal se z obdivu k Prokofjevovu autorskému mistrovství i ze svých vynikajících vztahů se členy hudebního tělesa, jemuž dvanáct let šéfoval.
Svým způsobem se tak dá mimořádný koncert Komorní filharmonie Pardubice považovat za krásný duchovní  dárek nejvěrnějším posluchačům.

Březový háj 
na přebalu desky

A bylo by jistě zajímavé zjistit, v kolika domácnostech se nenápadná krabička s motivem březového háje na přebalu objeví jako skutečný dárek pod vánočním stromkem. (oa)            

Autor: Redakce

2.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení