VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na festivalu zazní také oblíbená 'Rybovka'

Pardubice – Druhý ročník prestižního Mezinárodního hudebního festivalu Le Quattro Stagioni bude pokračovat už ve středu večer.

1.12.2010
SDÍLEJ:

Pardubický Dům hudbyFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

„Na dnešním Adventním benefičním koncertě, který se uskuteční od 19.30 hodin v Sukově síni Domu hudby, zazní skladby G. F. Händela, A. V. Michny, K. Steckera, V. Neumanna a J. J. Ryby,“ řekl prezident hudebního festivalu Jaromír M. Krygel.

Sukova síň Domu hudby v Pardubicích přivítá sólisty Hanu Medkovou, Petru Boštíkovou, Václava Boštíka, Jaroslava Patočku, varhaníka Petra Vacka, flétnový kvartet Family Hönig Quartet, Dětský pěvecký sbor Slavíček, Pardubický dětský sbor Iuventus cantans, Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice, Smíšený sbor Konzervatoře Pardubice a Symfonický orchestr Konzervatoře Pardubice.

„Vánoce malých zpěváčků V. Neumanna a Česká mše vánoční J. J. Ryby (v originální verzi) zazní pod taktovkou chrudimského rodáka, dirigenta Tomáše Židka. Výtěžek ze vstupného bude v průběhu večera předán Dětskému domovu Pardubice,“ upřesnil prezident festivalu.

Dopolední Adventní benefiční koncert, který se odehraje také dnes, ale už v deset hodin, se uskuteční ve spolupráci s pardubickou Základní školou a Praktickou školou Svítání a bude věnován výhradně dětem.

Další festivalovou lahůdkou bude Varhanní koncert Václava Rabase a jeho hostů. Ten je pro většinu pardubického publika již tradičním vánočním hudebním svátkem. „Na programu koncertu 2. svátku vánočního, který začne v Sukově síni Domu hudby v sedmnáct hodin, jsou skladby J. S. Bacha, F. Schuberta, L. Janáčka, L. Sluky, A. Vivaldiho a A. Correliho,“ podotkl Jaromír M. Krygel.

„Vedle Václava Rabase vystoupí na tomto koncertě také jeho úspěšný žák, varhaník Pavel Svoboda a soubor Barocco sempre giovane,“ pokračoval prezident festivalu.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji infocentra Pardubice Region Tourism (u Zelené brány), na webové adrese www.ticketportal.cz nebo u večerní pokladny v místě konání koncertu hodinu před samotným začátkem.

1.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním. 

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení