VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Netradiční večerní program připravili na sobotu v Hradci i Pardubicích

Pardubice/Hradec Králové - Divadlo naruby: „Role se otočí – diváci se stanou herci a ti se zas na chvíli změní na režiséry," řekla dramaturgyně Jana Uherová.

20.11.2015
SDÍLEJ:

Noc divadel 2014 v Pardubicích.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Noc divadel je naplánována na zítřejší večer a opět se k ní připojí řada divadel z celé České republiky. Výjimkou nebudou ani Východočeské divadlo Pardubice a Klicperovo divadlo Hradec Králové.

Východočeské divadlo se i letos rozhodlo zapojit do projektu Noc divadel, jehož koordinátorem je Institut umění – Divadelní ústav. Sobota 21. listopadu se tak opět stane dnem otevřených večerních či nočních divadel a jedinečných zážitků. Pardubické diváky tak čeká neformální dílna Divadlo naruby.

„Noci divadel bude předcházet představení Limonádový Joe. Od 21 hodin pak bude pro diváky, kteří přišli zažít divadlo jinak, připravena celá řada akcí. Po besedě s herci se diváci rozdělí do několika skupin, v nichž nazkouší krátké sekvence ze zmíněné hry. Role se však otočí – diváci se stanou herci a herci Ladislav Špiner, Petr Borovec, Jindra Janoušková, Lída Vlášková, Martina Sikorová, Jana Ondrušková a Zdeněk Rumpík se na chvíli změní na režiséry," vysvětlila dramaturgyně pardubického divadla Jana Uherová.

Na baletním sále Monika Němcová a Jiří Kovárník se zájemci secvičí i jednu z choreografií z Limonádníka. Na přípravu budou mít všichni zhruba 50 minut. Poté se všechny skupiny i diváci, kteří se aktivně nezapojili do zkoušení a jenom se dívali, sejdou v hledišti a na jevišti budou předvedeny nastudované ukázky.

„Návštěvníci divadla, kteří nebudou mít zájem o tento druh zábavy, se budou moci účastnit komentovaných prohlídek divadla spolu s ředitelem Petrem Dohnalem nebo se mnou. Během večera se diváci budou moci také vyfotit se svými hereckými idoly nebo s rekvizitami a v kostýmech z různých inscenací. Předpokládaný konec výjimečného prodlouženého večera bude asi kolem 23:30 hodin," uvedla Jana Uherová. Vstupenky na noční Divadlo naruby jsou v prodeji za 30 korun.

Půlnoční prohlídka

Již po třetí se do Noci divadel zapojí také Klicperovo divadlo Hradec Králové a v sobotu se otevře svým návštěvníkům. Čeká vás prohlídka interiéru Klicperova divadla komentovaná herci a zaměstnanci, specializované prohlídky divadelních provozů a Studia Beseda, výstava kostýmů, besedy se zajímavými hosty, koncert kapely Mastix, autogramiáda s herci a možnost vyfotit se s nimi na tzv. selfie pointu. Pro výherce soutěže na webu divadla bude připravena půlnoční prohlídka divadla s Václavem Klimentem Klicperou.

Noc divadel
Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který se od roku 2008 vždy třetí listopadovou sobotu snaží netradiční formou prezentovat divadlo. Česká divadla se k této jedinečné celoevropské akci připojila až v roce 2013, ale hned následující rok se česká část Noci divadel svým rozsahem a bohatým programem stala největší divadelní událostí v rámci zúčastněných států, do níž se zapojilo 130 českých a moravských souborů a divadel s 50 tisíci diváky ve 29 městech.
Účastníky Noci divadel 2015 čekají představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.nocdivadel.cz.

Autor: Lukáš Dubský

20.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort.

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL. 

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení