VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová deska kapely Ready Kirken ke stažení zdarma na internetu. I křest bude virtuální

Pardubice – Album s lakonickým názvem 2010 si mohou fanoušci stahovat a až po jeho poslechu rozhodnout, zda kapele pošlou SMS zprávu.

23.10.2010
SDÍLEJ:

Skupina Ready Kirken Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

Pardubická poprocková skupina Ready Kirken se rozhodla ukončit spolupráci se svým vydavatelstvím EMI. „Vyvázali jsme se ze smlouvy, čímž jsme si uvolnili ruce k rozhodování o osudu svých vlastních nahrávek,“ konstatoval kytarista a jeden ze zakládajících členů kapely Ready Kirken Zdeněk Ceral.
„Hudební byznys se za těch téměř deset let, co v něm působíme, od základů proměnil a naše rozhodnutí je jen dalším logickým krokem, jak na tyto změny reagovat,“ poznamenal Zdeněk Ceral.

Ready Kirken se k vydání nového alba spojili s jedním z deseti českých serverů s nejvyšší denní návštěvností Ulož.to, pod jehož křídly kapela nyní patří. „Tento server v podstatě supluje roli kamenného vydavatelství. To znamená, že se podílí na výrobě videoklipů, veškerých propagačních materiálů a dalších aktivit spojených s vydáním alba,“ upřesnil další z členů skupiny Ondřej Herold.

„Zásadním rozdílem oproti klasickému vydání CD je fakt, že v době, kdy se udílí zlatá deska už jen za tři tisíce prodaných nosičů, si na tomto serveru za první týden naše album stáhlo přes čtyři tisíce lidí,“ prozradil nový zpěvák Ready Kirken Michal Mráz.

Stahujte zdarma!

Nové „cédéčko“ s lakonickým názvem 2010 si mohou fanoušci zdarma stahovat a až po jeho poslechu se rozhodnout, zda kapele formou SMS zpráv poslat „příspěvek“.

„Součástí staženého alba je i obal s texty a propagační snímky skupiny od renomovaného fotografa Ondřeje Pýchy,“ podotkl Zdeněk Ceral.
A jaká nová deska vlastně je? „Především autorská, včetně textů. Materiál na ni dala kapela dohromady během posledních dvou let, kdy za jejím mikrofonem stanul Michal Mráz a vrátil tak skupině její typický sound. První ,pohrůzovské’ album Světy je již minulostí a Ready Kirken jsou opět tou partičkou, co má ambici sypat hitové songy. Ostatně na novém albu je adeptů na hitovku hned několik,“ pravil Ondřej Herold.

„Nové album jsme točili ve Zlíně u skupiny Buty. Název 2010 dostalo proto, že nám přišel docela symbolický. Zároveň tato deska s tímto datem, jemuž numerologové přisuzují zvláštní význam, odpovídá i tomu, v jaké etapě se nyní kapela nachází,“ sdělil Deníku Zdeněk Ceral.

„Poprvé jsem se na desce podílel textařsky i já s Ondřejem Heroldem. Z větší části však texty dodal Michal Mráz. Muziku jsme tradičně utvářeli společně, i když ty hlavní nápady pocházejí od Ondřeje Herolda,“ vyjádřil se kytarista pardubické formace.

Spolu s netradičním způsobem vydání desky se „Kirkeni“ rozhodli i pro speciální křest alba. „Připravili jsme ho na 24. listopadu do pardubického Divadla 29. Bude ale pouze pro pár vyvolených, kteří vzejdou z různých soutěží v rádiích a na internetu a pro nejbližší z okolí kapely,“ upozornil Zdeněk Ceral.

Přenos na webu

Ani příznivci této formace však podle něj nepřijdou zkrátka. „Tento koncert bude přenášen on–line, pomocí osmi webových kamer, na server Ulož.to. Lidé se tak budou moci této události zúčastnit alespoň virtuálně. Každý takový návštěvník si navíc bude moci sám vybrat pohled kamerou, kterou si navolí a režírovat si tak svůj přenos,“ nechal se slyšet kytarista Ready Kirken.

„Na křtu chceme zahrát celou novou desku. Přišlo nám zajímavé mít během dvou měsíců dva hudební nosiče s podobným obsahem. Půjde o stejný materiál, ale samozřejmě bude zahraný jinak. V prvním případě to je studiová nahrávka, v tom druhém živá. Určitě i pro nás to bude zajímavé srovnání,“ uzavřel Zdeněk Ceral.

Autor: Tomáš Dvořák

23.10.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení