VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

3.2.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Iveta Nádvorníková

Svitavsko - Městem opět projdou tradiční maškary a přivítají masopust

Svitavy - Svitavské náměstí bude první únorovou sobotu patřit masopustu a staročeské zabijačce. Tradiční masopustní průvod v podání skupiny masek a muzikantů z Vortové na Hlinecku projde svitavským náměstím ve dvě hodiny odpoledne. Na zabijačkových hodech nebudou chybět obvyklé vepřové dobroty jako ovar, kroupy, jitrničky, uzené nebo tlačenka.

Litomyšl - Vzpomínkový večer „Litomyšl Václavu Havlovi“ se koná v sobotu v Music Clubu Kotelna. Od 18 hodin jste zváni na besedu s promítáním fotografií a filmu Václav Havel Litomyšli. V 21 hodin zahraje v Kotelně legendární kapela The Plastic People of the Universe.

Svitavy - V neděli odpoledne bude v muzeu zahájena výstava výtvarníků regionu. Již více než 30 let se zde setkávají autoři různých výtvarných žánrů i věku ze Svitavska.

Orlickoústecko - Jak se žilo v padesátých letech

Lanškroun - Městské muzeum zahájí v sobotu výstavu Domácí umění (předměty, které lidé vlastnoručně vyráběli v letech 1948 až 1989 na území Československa) společně s expozicí Jak jsme žili v 50. - 80. letech 20. století. Vernisáž se koná v 15 hodin v prostorách galerie, o hudební doprovod se postará Lanškrounský smíšený sbor. Výstavy lze navštívit do 1. dubna.

Chrudimsko - Noc pod širákem okoření velký mráz

Lichnice - Na zřícenině hradu Lichnice se o víkendu uskuteční již 39. ročník zimního táboření. Mnozí účastníci přijedou už v pátek, aby si připravili ty nejlepší podmínky pro spánek pod širým nebem nebo pod stanem. Letos se musejí připravit na tvrdé podmínky, silné mrazy mají trvat. V sobotu se na nádvoří uskuteční program, k zahřátí a posilnění bude připraveno občerstvení.

Veselý Kopec - Tradiční obchůzka masopustního průvodu se uskuteční ve skanzenu na Veselém Kopci v sobotu od 10 do 16 hodin. Tradici, která je zapsána do seznamu nehmotného dědictví UNESCO, přiblíží návštěvníkům vesnická skupina ze Studnic u Hlinska.

Nasavrky - Sokol Nasavrky zve na Aerobik dopoledne s Ivetou Karbulovou, top lektorkou českého aerobiku. V nasavrcké sokolovně v sobotu od 10 do 13 hodin.

Pardubicko - Svatební veletrh nabídne šaty i kytice

Pardubice - V budově ČSOB Pojišťovny na Masarykově náměstí se v pátek a v sobotu uskuteční již osmý ročník svatebního veletrhu. Vstup je zdarma a otevřeno bude v pátek od 14 do 18 a v sobotu od 10 do 18 hodin. Na návštěvníky čeká bohatý program módní přehlídky společenských a svatebních šatů, ukázky svatebních kytic či ochutnávky svatebního cukroví.

Pardubice - Druhý reprezentační ples fotbalistek bude možné v sobotu navštívit v hotelu Zlatá štika. Ples, který pořádá SK DFO Pardubice, začíná v 19 hodin. Večerem bude provázet moderátor pořadu 112 Mirek Vaňura. Na programu bude vyhlášení nejlepších fotbalistek roku 2011 i oslavy dvacátého výročí založení klubu. K tanci a poslechu zahraje skupina Express.

Pardubice - TJ Sokol Pardubice pořádá v sobotu od 20 hodin ve sportovním areálu Na Olšinkách stodesátý ročník šibřinek. Tentokrát mají motto V zdravém těle zdravý (vz)duch. „Pro hosty, kterých v posledních letech nebývá méně než tisícovka, jsou připravené tři taneční sály, soutěž masek o ceny a samozřejmě také velká tombola,“ řekla starostka tělocvičné jednoty Lenka Pařízková.

Královéhradecko - Sběratele stále lákají pivní kuriozity

Hradec Králové - V restauraci U Švagerků ve Všehrdově ulici se v sobotu sejdou sběratelé pivních kuriozit, etiket, tácků a dalších suvenýrů spojených s pěnivým mokem. Tradiční setkání pořádané Klubem sběratelů pivních etiket Hradec Králové se koná od 7 do 11 hodin. Podobná setkání organizátoři pořádají několikrát do roka. Také v královéhradeckém kongresovém centru Aldis se v sobotu od sedmi hodin sejdou sběratelé. K vidění i výměně bude nepřeberné množství filumenie, mincí, bankovek, etiket všeho druhu, odznaků, autogramů, pohlednic a dalších sběratelských oborů.

Hradec Králové - Milovníci zvířat se mohou těšit na nedělní dopoledne. V Malém a Labském sále kongresového centra Aldis se totiž konají další výstavní trhy Aqua-Terra-Flóra pro chovatele zvířat. Návštěvníci si mohou vybrat také z množství chovatelských potřeb, například granulí pro psy.

Náchodsko - Vláčilova balada ve filmovém klubu

Police nad Metují - Polický filmový klub zve všechny zájemce na filmové představení Marketa Lazarová, které se uskuteční v sobotu v 19 hodin v Kolárově divadle. Historická balada vypráví o loupeživém rytíři a jeho rodině, jež se dostala do sporu s královskou mocí, a o krásné dceři zemana Lazara zaslíbené Bohu, jíž násilnický syn rytíře změnil osud. V hlavní roli Magda Vášáryová. Vizuálně podmanivé dílo natočil František Vláčil podle novely Vladislava Vančury.

Česká Skalice - Oslavte s českoskalickými skauty 100 let českého skautingu na tradičním Skautském bále, který se koná v sobotu ve 20 hodin v klubovně zahrádkářů. Těšit se můžete na westernový guláš, zábavný program i soutěže. K tanci i poslechu hraje hudební skupina Sopen.

Meziměstí - Klub českých turistů TJ Slovan Broumov pořádá v sobotu již devátý ročník Přejezdu Javořích hor Memoriál Emericha Ratha. Prezence a start je od 7.15 do 9.55 hodin v Meziměstí na nádraží a cílem je chata Vyhlídka v Janovičkách. Trasy dlouhé 21 km vedou v CHKO Broumovsko po turisticky značených cestách a po vlastním značení.

Olivětín - TJ Jiskra Olivětín zve děti na místní kluziště, kde se v sobotu od 13.30 hodin uskuteční Lední karneval. Přijďte s bruslemi i bez bruslí, občerstvení je zajištěno. Masky mají vstup zdarma.

Rychnovsko - Orlický maraton se poběží po osmadvacáté

Deštné v Orlických horách - Víkendový Orlický maraton, předposlední závod letošního seriálu SkiTour, je připraven. Již 28. ročník závodu bude mít zázemí díky výborným sněhovým podmínkám přímo v Deštném v Orlických horách. Nabídne trasy na 40 a 20 km klasicky a 20 km volně. V sobotu startuje Orlický půlmaraton a v neděli maraton od 10 hodin. Vyhlášení výsledků proběhne v sobotu od 12.30 a v neděli od 13.30 hodin.

Dobruška - V domě dětí a mládeže se v sobotu budete moci naučit, jak vyrobit drátovaný stromeček nebo jak uplést z papírových roliček třeba obal na květináč. Stačí přijít ve 14 hodin s přezůvkami, štípacími kleštěmi a připravenými roličkami.

Opočno - Na nedělní pohádku láká Divadélko batole. Maňáskové divadlo je určeno pro nejmenší. Hra O zapomnětlivém koťátku začne v Kodymově národním domě v 15 hodin. Poté si mohou děti s rodiči zazpívat, zatancovat a zahrát pohybovou hru.

Kostelec nad Orlicí - Již 9. ples Kostelecka se koná v pátek od 20 hodin ve Sdruženém klubu Rabštejn za hudebního doprovodu skupiny Koplaho Band z Týniště nad Orlicí. Navíc se můžete těšit na Barmanskou show a moderátorku večera Valérii Zawadskou. Jako host vystoupí Marcela Březinová.

Jičínsko - Víkendové zimní hrátky pro děti i jejich rodiče

Konecchlumí - V neděli se budou na zimním stadionu v Konecchlumí konat historicky 1. zimní Konecchlumské hry. Jejich účastníci budou soutěžit v typicky zimních disciplínách: v rychlobruslení, curlingu a krasobruslení. Začátek her je naplánován na 14. hodinu. Pořadatelé se těší na účast diváků, ale zejména soutěžících v jednotlivých disciplínách.

Pecka - V sobotu 4. února se uskuteční v kempu a na koupališti mistrovství v běhu na historických lyžích. Prezence je od 13 hodin, start o hodinu později. Kategorie: ženy, děti a muži. Závodu se může zúčastnit každý. Stačí mít lyže vyrobené před rokem 1970 a dobové oblečení. Od 10 hodin v kempu začínají zabijačkové hody s bohatou nabídkou tradičních jídel. Ochutnáte prejt, jitrnice, kroupy, tlačenku, prdelačku, zabijačkový guláš, grilovanou kýtu, klobásy a chybět nebudou pivo a svařák. Jídlem zocelení soutěžící určitě zvládnou všechny nástrahy zimy, závody se proto uskuteční za každého počasí.

Jičín/Sedličky - Zveme vás na netradiční pojetí tradičního svátku. Je to Jičínský masopust aneb Netradičně tradiční kratochvílný rej. První doprovodná akce se chystá v pátek ve Valdštejnské lodžii. Od 9 do 18 hodin se tu uskuteční masopustní výtvarná dílna výroba masek s R. Smolíkem, R. Lhotákovou, K-klubem a povídání Mgr. H. Macháčkové o masopustu. Vstupné je 30 korun.

Trutnovsko - V mrazivém počasí zavítejte na bál

Žacléř -V Kulturním klubu se v sobotu od 20 hodin koná osmý Městský ples. Předtančení zajistí pohybová skupina ZUŠ Úpice, k tanci a poslechu zahraje skupina Geny.

Pec pod Sněžkou - V zimním středisku se uskuteční třídenní Telemark fest. V pátek jej zahájí od 19 hodin open party v Bull Baru, kde účastníky čeká živá hudba a promítání filmů o telemarku. Sobotní den bude plný závodění i telemarkování. K výuce nejstarší lyžařské techniky pořadatelé zajistí vybavení i instruktora, pro zkušenější jsou od 13 hodin u Hudy stanu přichystány workshopy. Program zakončí večerní party na Havlově boudě. Nedělní program se od 10 hodin ponese v duchu společného ježdění, výuky a workshopů.

Trutnov - V Uffu se v neděli od 16 hodin koná divadelní představení pro děti v rámci projektu Sedmikráska, a to v podání Buranteatru. Příběh vypráví o chlapečkovi Tobiášovi, jenž putuje za pokladem podle šifry, kterou jej naučil jeho děda.

3.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Utkání Fobalové národní ligy mezi FK Pardubice (ve červenobílém) a  FK Varnsdorf  (ve žlutém) na hřišti pod Vinicí v Pardubicích.

Tři body z Vítkovic! Fotbalisté Pardubic udrželi náskok i v oslabení

Ilustrační fotografie.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Basketbalista Kříž vyhlíží důležitější roli

Pardubice – Jako myslivec, co vyhlíží jelena osmnácteráka… To už musíte mít nervy, abyste vydrželi čekat na lovu. Bývalý pardubický basketbalista, který už několik let hájí nymburské barvy MARTIN KŘÍŽ (24 let) se zásluhou trpělivosti dostal až do mužské reprezentace. A na „Evropě“ nehodlá dělat jen nosiče vody.

Čekám na svou šanci, ale snažím se jí jít naproti

Pardubice - Trpělivost růže přináší. V jeho případě se dá toto rčení změnit na Trpělivost reprezentaci přináší… Bývalý pardubický basketbalista MARTIN PETERKA (22 let) sice spíš vysedává v Nymburce na lavičce, přesto se stal jedním z kamínků české mozaiky na blížícím se mistrovství Evropy.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vedle Letního stadionu vyroste nový čtyřhvězdičkový hotel

Pardubice – Krajské město dlouhodobě trápí nedostačující ubytovací kapacity. To by se ale mělo v dohledné době změnit. V prostoru mezi malou hokejovou halou a ulicí U Stadionu má vyrůst hotel. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení