VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŘÁDKY DŮVĚRY: Chci spokojený domov pro dceru

Východní Čechy - Každý týden zveřejňujeme příběhy čtenářů, kteří se chtějí podělit o radost i smutek. Pokud máte chuť, napište nám svoje zážitky.

15.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Isifa

Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh vbrzku zveřejníme.

Nezáleží na věku, ale na upřímnosti

Vážená redakce, rád bych u vás uveřejnil v pátečním vydání tento příspěvek v Řádcích naděje v tomto znění: Zima byla dlouhá, ale blíží se léto, a proto bych chtěl najít k sobě ženu, na věku nezáleží, ale na upřímnosti, která by se mnou sdílela dobré i zlé, co život přináší. Je mi 56 let, 178 cm vysoký střední postavy, nekuřák. A proto věřím, že mi odepíše slušná a upřímná žena, která měla zklamání dost.

Váš čtenář Jiří z Turnova

Život se má užívat, ne přežívat!

Dobrý den, prosím o uveřejnění mého příspěvku v Řádcích důvěry. Život se má užívat, ne přežívat! Jaro je tu a samota tíží… Hledám touto cestou přítele pro rovnocenný vztah, kterého netrápí osamělost, ale přesto nechce být sám, který umí tolerovat rozdílnost povah i názorů a nedokonalost druhého. Ráda bych s někým probírala každodenní záležitosti, vyrazila na výlet či do divadla. Jsem přesvědčená, že každý má někde svůj protějšek a někdo dokonce to štěstí, že jej opravdu najde. Hledám tě, po stratě milého kamaráda pro volné chvíle, do budoucna přítele pro život. Jsem pár let v důchodu, vdova. Nechci toho tolik, jen trochu štěstí a vzájemného porozumění, snad toho není moc, čas ukáže, co dál…

Vlasta z Hradecka

Samota ke stáří je zlá

Vážená redakce, jsem ráda, že mohu touto cestou napsat své přání. Jsem delší dobu rozvedená a samota na mě dosti doléhá. Je mi 58 let, bydlím v Pardubicích. Mám ráda přírodu, zahrádku, ráda tancuju. A proto bych taky ráda poznala muže do 65 let stejných zájmů. Samota ke stáří je zlá. Nemám ráda lež. Mám ještě naději?

Jana z Pardubic

Za práci na zahrádce poskytnu bydlení

Vážená redakce Řádků důvěry, jsem dlouholetá čtenářka Deníku. Prosila bych vás, abyste v Řádcích důvěry uveřejnili toto oznámení – chodím o holích a bydlím sama. Poskytnu ve svém domku bydlení v zařízeném bytě plus jedna zdarma bydlení za práci na zahrádce a starost o ni.

Dlouholetá čtenářka Marie

Děkuji všem, kteří mne neodsoudí

Vážená redakce, je mi 50 a jsem matkou 7leté dcerky. Žila jsem celkem spokojeně se svým manželem v pronajatém rodinném domku na vesnici. Po devíti letech manžel ze dne na den odešel z domu za mladší ženou. Já zůstala bez prostředků. Jelikož byl pronájem napsán na manžela, byla jsem pouze s ošacením na 14 dnů odvezena k mamince do Hradce Králové, že se to vše vyřídí a já se vrátím. Do měsíce tam měl manžel v mé zařízené domácnosti nastěhovanou svoji přítelkyni. U maminky jsem zůstat nemohla, protože už jí je 77 let a chce mít své soukromí, a tak jsem se ocitla v Azylovém domě pro matku a dítě. Celý rok a půl jsem sháněla zaměstnání. Jsem středoškolačka s poměrně bohatou zkušeností z oblasti administrativy, obchodu, účetnictví, ale firmy mi na mé nabídky odpovídají, že nemají zájem. Shánějí hlavně čerstvé absolventy. Brala bych i dělnickou pozici, ale bohužel bývají na více směn (prodavačka). A já nemám hlídání a neměl by kdo vodit dceru do školy. Takže žiji z životního minima + přídavku na dítě. Z této částky na žádný pronájem nemohu dosáhnout.

Chtěla bych požádat, jestli by se našli hodní lidé a mohli mi vypomoci s bydlením. Ráda vypomohu na zahrádce i v domácnosti. Ráda se postarám i o starší lidi. Vyperu, uvařím a vše co bude potřeba.

Popřípadě, kdyby někdo věděl o nějakém zaměstnání a pomohl s hlídáním dcerky, nebo dle dohody, odvděčím se samozřejmě i finančně.

Můj příběh vyznívá asi zmateně. Jsem plná emocí a bezmoci. Ráda bych své dcerce vytvořila klidný a spokojený domov. Je mi jí velmi líto.

Bohužel kvůli pracovní politice naší země si nemohu na své a dceřiny potřeby vydělat a jsem nucena touto cestou žádat o pomoc.

Děkuji všem, kteří mne po přečtení těchto řádků neodsoudí. Já nechci být příživník a opravdu se snažím. Zatím bezvýsledně.

Doufám, že se najde pomocná ruka, která mě vytáhne ze dna a zase nastartuje můj život, který žiji hlavně pro svou dceru.

Děkuji Dana M.

Chcete napsat do Řádků důvěry?

Do Řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na: Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e–mail jan.korbel@denik.cz. Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzdadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.
15.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním. 

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení