VYBRAT REGION
Zavřít mapu

"Síla naší inscenace byla v kolektivu," říká režisér Komedie roku 2008 Ondřej Havelka

Pardubice - Komedií roku 2008 se ve Východočeském divadle stala v neděli večer inscenace Městského divadla Mladá Boleslav Muži v offsidu, která zároveň získala Cenu studentské poroty a představitelka Emilky Petra Nakládalová navíc ještě Cenu za nejlepší ženský herecký výkon na Grand Festivalu smíchu.

11.3.2009
SDÍLEJ:

Galavečer smíchu zpestřily ukázky z pardubického Brouka v Hlavě a pěvecká vystoupení domácích herců, pořad moderoval Josef Dvořák.Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

„Toto ocenění je milé. Věděl jsem, že se mužstvo utká na tomto dost významném turnaji. Přestože jsem nemohl působit přímo, tak jsem různě telefonoval a konzultoval taktiku. Nechtěl jsem, aby naše hra byla chaotická a individualistická. Potřeboval jsem tým stmelit, protože síla je vždycky v kolektivu. Jsem rád, že Mladá Boleslav je útočné družstvo, které má srdce. Myslím, že jsme postavili dobrý tým,“ nechal se slyšet „kouč“ inscenace, známý režisér, herec, muzikant a konferenciér Ondřej Havelka.

„Těší nás, že jsme uspěli i u studentů. Vždycky se snažím objevovat stará téma tak, aby bavila i mladé,“ konstatoval Ondřej Havelka na nedělním Galavečeru smíchu, v němž dvě ceny vybojovalo pražské Divadlo v Dlouhé s komedií Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách. Toto představení se může pyšnit titulem Komedie diváků a jeden z jejích hlavních protagonistů Jan Vondráček Cenou za nejlepší mužský herecký výkon přehlídky.

„Perník jsme na festivalu nezískali poprvé, máme jich už pět, ale to nijak nesnižuje hodnotu letošních vítězství,“ prohlásila ředitelka pražského Divadla v Dlouhé Daniela Šálková. „Jsme rádi, že diváci ocenili titul, který si původně dramaturgie festivalu nevybrala,“ narážela šéfka divadla na fakt, že původně měla na festivalu soutěžit jiná inscenace, ale ta se z technických důvodů nakonec v Pardubicích představit nemohla.

 „Honza Vondráček se na Galavečer smíchu nemohl dostavit, protože zrovna hrál na jevišti Divadla v Dlouhé. Ale hrozně si přál, abych ho do Pardubic vzala s sebou,“ pravila Daniela Šálková a ukázala na masku pražského herce, která v oceněné inscenaci vystupuje. „Honza vzkazuje, že děkuje za ocenění a že je rád, že ví, zač je v Pardubicích perník,“ dodala ředitelka pražského Divadla v Dlouhé.

Cenu odborné poroty si v Pardubicích za tvůrce komedie Hráči pražského Rokoka převzal režisér Petr Svojtka:

„Chtěl jsem poděkovat za pozvání na tento festival a za to, že naše představení odborná porota takto ohodnotila,“ vyjádřil se Petr Svojtka.

Galavečer smíchu zpestřily ukázky z pardubické inscenace Brouk v hlavě a pěvecká vystoupení členů Východočeského divadla. Moderátorem programu byl společně s domácími herečkami Petrou Janečkovou a Martinou Sikorovou herec Josef Dvořák.

I on dostal na úplný závěr programu speciální cenu – perníkového vodníka. „Za toto ocenění děkuji. Já jsem těch cen v životě moc nedostal. Akorát tuhle a když jsem byl jako malý kluk u hasičů, tak stříbrnou helmu,“ žertoval populární představitel „zelených mužíků“.

Milá tečka na závěr

Milou tečku nabídl i doprovodný program Grand Festivalu smíchu. V pondělí dopoledne naservíroval návštěvníkům Divadla 29 skvělou komedii se zpěvy a tanci v podání pražské Komorní činohry, která nesla název Orchestr. Tato svěží koncertní etuda s pěveckými a tanečními čísly vyprávěla o tragikomické existenci dámského orchestru kdesi v lázních, kde se léčí zácpa. Pojednávala o tom, jak to také může dopadnout, když se na jednom „smetišti“ sejde šest žen a jeden muž. Inscenaci nechyběl vtip, mladický elán, svěžest a kvalitní herecké výkony. O to více může pardubické diváky těšit, že se v něm objevily dvě mladé herečky, které pravidelně spolupracují se zdejším divadlem – Máša Málková (Ermelina) a Barbora Dipoldová (Zuzana Déliciasová).

Autor: Tomáš Dvořák

11.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení