VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Svítání bude v pátek hostit speciální projekci pohádky Anděl Páně

Pardubice - V Základní a Praktické škole Svítání se v pátek od 17 hodin uskuteční mimořádná projekce pohádky Anděl Páně.

11.12.2015
SDÍLEJ:

Jiří Strach.Foto: Deník/archiv

Jako speciální host této akce se objeví režisér Jiří Strach. Nebude chybět ani křest kalendáře školy Svítání 2016, vystoupení tanečního souboru Amare a pro zájemce rovněž prohlídka školy, která pečuje o lidi s hendikepem.

Filmová pohádka

Anděl Páně je filmová pohádková komedie režiséra Jiřího Stracha z roku 2005.

A o čem vypráví? Na Nebi se den před Ježíškovými narozeninami probouzí anděl Petronel (Ivan Trojan) a hned jak ho Panna Maria (Klára Issová) pověří prvním úkolem – přinést z trouby plech s vánočním cukrovím, Petronel upadne a cukroví rozsype. Při zkoušce nebeského andělského sboru ho zase sbormistryně – archanděl Gabriel (Gabriela Osvaldová) – vyhodí ven, protože zpívá falešně. Petronel však sám sobě připadá bez vad a myslí si, že ostatní jen nevidí, jak je dobrý. Postěžuje si Pánu Bohu (Jiří Bartoška), že potřebuje, aby mu někdo dal nějakou příležitost ukázat, co v něm je. Bůh Petronela přijme s vlídností a příležitost mu skutečně nabídne. Rybář svatý Petr šel pro vánoční kapry a Petronel ho tedy může zastoupit u nebeské brány.

Mastí spolu karty

Tam se seznámí s čertem Uriášem (Jiří Dvořák), který má také u nebeské brány službu. Ten je zde od toho, aby po zvážení svědomí každé nově příchozí duše (ty hříšné) odváděl do Pekla. Petronel stihne posoudit celkem tři duše. První příchozí duši, paní Vomáčkovou Petronel odsoudil k peklu za to, že se na Světě chovala jako drbna. Potom učiní to samé s abatyši Magdalénou (Jiřina Jirásková) za to, že jako dítě kradla bonbóny a lhala.

Třetí duší byl dráb Lorenc, tomu Petronel svědomí ani nezkoumal, ale ihned ho odsoudil k Peklu. Potom začne Petronel s Uriášem službu zanedbávat, před nebeskou branou se tvoří fronta duší čekajících na vstup, protože čert s andělem spolu hrají karty, a to až do příchodu pána Boha. Ten oba pokárá a vysvětlí Petronelovi, že Vomáčková i Magdalena vykonali dostatek dobrého na to, aby jim drobné hříchy byly odpuštěny a že dráb Lorenc nikdy nikomu neublížil. Petronel však místo toho, aby litoval svých rozhodnutí, začne kritizovat Boha…

Autor: Redakce

11.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pak Na Špici.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Ilustrační foto

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice – Semestr studentům pardubické univerzity začíná 25. září, už teď však zahájili hon na ideální bydlení. Možností mají několik. Ti, kteří si potrpí na své soukromí, si pronajímají garsonky. Někteří studenti volí sdílené studentské byty, které je vyjdou levněji. Jiní se nebojí kolejí, kde jsou ve středu dění a oddávají se studentskému životu se vším všudy. 

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL. 

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení