VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zrcadlo umění: Město hrálo a malovalo

PARDUBICE - V krajském městě začala jarní část Městských slavností. Sedmý ročník přehlídky, která nese název Zrcadlo umění, slavnostně zahájil dopolední program v Kulturním domě Hronovická. Na něm byla k vidění taneční, hudební i divadelní vystoupení.

18.6.2007
SDÍLEJ:

Městské slavnosti s názvem Zrcadlo uměníFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Nechybělo ani vyhlášení výsledků a ocenění vítězů výtvarné a literární soutěže či vypouštění festivalových balonků,“ uvedl za pořadatele akce Michal Strašek. „Poté město souběžně hrálo divadlo a malovalo,“ uvedl Michal Strašek a dodal, že v úterý 19. června se bude pro změnu muzicírovat. Patronem dnešního dne bude Leoš Čepický,“ sdělil jeden z pořadatelů Zrcadla umění. „Dnes, tj. v úterý 19. června si přijdou na své především milovníci nejrůznějších žánrů – od dechovky, přes klasickou hudbu až po rock a folk,“ pravil Strašek. „V plánu jsou dva galapořady – Večer krásných smyčců odstartuje na zámku v 19 hodin, stejně jako Folkový večer na Pernštýnském náměstí. Zde se od 16 hodin koná Koncert dechových orchestrů,“ sdělil organizátor festivalu, který v Pardubicích potrvá do čtvrtka.

Festival Zrcadlo umění vstupuje do svého třetího dneve středu 20. červnas podtitulem „Město tančí“. Největší taneční show se odehrávají na Pernštýnském náměstí, Od 10 a od 14.30 je to pásmo Tančíme pro radost a od 20 hodin potom galavečer Doteky tance. Během dne se na pódiu vystřídají stovky tanečníků. Účinkují například stepový kroužek Konstance, taneční skupiny Barbaři, Ryengle, Arco, mažoretky Berušky a Pastelky, ale i nejmenší tanečníci z Mateřských škol Korálek, Na Třísle, Odborářů a mnoho dalších.

Festival Zrcadlo umění ve čtvrtek vstupuje do svého třetího dne „Město zpívá“. První koncerty se uskuteční v 11 a 11.45 hodin v ZUŠ Lonkova, kde vystoupí dětský pěvecký sbor. V 15.30 hodin se odehraje Veselé zpívání v MŠ Zvoneček ve Sluneční ulici. V 16 hodin začíná Galapořad dětských sborů na Přihrádku, v 18 hodin se pak mohou posluchači na stejném místě těšit na Galapořad dospělých pěveckých sborů. V 19 hodin zazpívá v Husově sboru Vysokoškolský umělecký sbor a Iuventas Cantans.

Ve městěve čtvrtek 21. červnaskončil festival Zrcadlo umění, při kterém Pardubice malovaly, zpívaly a tančily.V pátek 22. červnauž se koná jen doprovodný program – varhanní koncet v podání Aleše Bárty (varhany) a Daniely Demuthové (zpěv) v kostele sv. Bartoloměje. Začátek je v 19.15 hodin.

Bližší informace o celé přehlídce je možné nalézt i na adrese www.kddubina.info.

18.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení