VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výjimečný koncert v kostele i výtečné operní představení

Pardubice - Akce agentury Na–nic se staly místem setkání s kvalitním uměním a také skvělými umělci.

19.12.2010
SDÍLEJ:

Operní představení La BohémeFoto: archiv ústeckého divadla

V záplavě předvánočních koncertů a hudebních pořadů, které se tradičně konají v krajském městě, nebylo možné ani letos přehlédnout úsilí agentury Na-nic. Obě její akce se opět staly místem setkání s kvalitním uměním a skvělými interprety.

Evangelický kostel zaplnili všichni ti, kdož o třetí adventní neděli zatoužili po varhanní hudbě, sólovém zpěvu a rozzářených dětských očích. Z kúru zazněly v provedení Václava Uhlíře nejkrásnější skladby, spojené s adventním a předvánočním obdobím, ale i stále více fascinující Gotická suita Leona Boëllmanna.

Charismatická mezzosopranistka Barbora Velehradská přednesla ze svého repertoáru své oblíbené majstrštyky z tvorby Händela či Caldary, ale neváhala zařadit do programu i Fischerovu „A pravila Rút…“. Když v závěru po znamenitých Uhlířových varhanních improvizacích na vánoční motivy předstoupily před posluchače děti z pěveckého sboru Zvoneček pod vedením Miroslavy Rücklové s pásmem koled, bylo těžké ubránit se milému dojetí…

Den poté přivezla Na-nic do Pardubic další představení Severočeského divadla opery a baletu Ústí nad Labem. Tentokrát došlo na Pucciniho Bohému. Litovat mohou ti, kteří zůstali doma. Šlo totiž o nejkrásnější operní představení, s nímž se mohli diváci v posledních dvou letech v krajském městě setkat.

Jednoduché a přitom účinné režijní pojetí Zbyňka Brabce, oproštěné od všech modernistických schválností, a skutečně impozantní pěvecké výkony čtveřice představitelů hlavních postav (Liana Sass, Anna Klamo, WeiLong Tao a Nikolaj Někrasov) vyzdvihly úžasnou hudbu k nadpozemským výšinám. Také orchestr se pod taktovkou Norberta Baxy zaskvěl ve vrcholné formě. Jak nepřípadné se v tu chvíli zazdály úvahy o zrušení ústecké operní scény…
Každopádně díky za oba krásné večery. Na-nic jako by opravdu svým názvem chtěla záměrně klamat. Ale ti zkušení vědí své…

(oa)

19.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Spánková porucha může dost vyděsit. Podobá se i smrti

Pardubice - „Lidstvo před sto lety spalo v průměru o hodinu a půl více než dnes," říká pardubický neurolog a somnolog Richard Plný.

Heydrichiáda v ulicích města? Jen jako

Pardubice /FOTO/ - Pardubice se v sobotu vrátily do roku 1942. V ulicích rachotily německé motorky a zněly skotské dudy.

Na den ředitelem strážníků nebo také letiště

Pardubice - Dětský a Studentský parlament v Pardubicích tak trochu převzal vedení.

Oheň (bez)naděje putuje z Ležáků až do Polska

Pardubice – Památku dětí z Ležáků a Lidic a osud Jiřího Potůčka uctil sedmý ročník projektu Oheň (bez)naděje, pořádaný Československou obcí legionářskou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies