VYBRAT REGION
Zavřít mapu

„Zrcadlové“ balonky vzlétly z Pernštýnského náměstí

Pardubice - První festivalový den město perníku především malovalo a hrálo divadlo. Dnes budou Pardubice hlavně muzicírovat.

17.6.2015
SDÍLEJ:

Zahájení festivalu Zrcadlo umění vypouštěním balonků na Pernštýnském náměstí v Pardubicích.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Na šest stovek balonků různých barev vypuštěných přímo v historickém srdci Pardubic – na Pernštýnském náměstí – včera odstartovalo patnáctý ročník festivalu Zrcadlo umění.

Umění koníčkem

„Na této nesoutěžní přehlídce jednotlivců i amatérských souborů budou až do pátku prezentovány výsledky umu a píle stovek dětí a dospělých, pro které je umění koníčkem i láskou," informoval náš Deník za pořadatele akce Tomáš Urban, který je pověřený vedením Kulturního centra Pardubice.

„Věříme, že Zrcadlo umění může svým bohatým programem přehlídek, koncertů, výstav, dílen, vystoupení i soutěží inspirovat všechny, kteří svou cestu k umění teprve hledají," uvedla Naděžda Gregorová, ředitelka Základní umělecké školy Pardubice – Polabiny, jež tuto část Městských slavností spolupořádá.

„Letos jsme se opět vrátili na třídu Míru se zahajovacími průvody. První průvod vyrazil od McDonalda a zamířil až na Pernštýnské náměstí. Tam jsme společně s dětmi z mateřských a základních škol vypustili k nebi stovky zrcadélkových balonků, které se staly symbolem Zrcadla. Odpolední slavnostní průvod prošel přes třídu Míru," upřesnil Tomáš Urban.

Motýli pro Rebeku

První festivalový den město malovalo a hrálo divadlo.

Zrcadlo umění tak nabídlo dětem i dospělým několik divadelních představení, výtvarné dílny, ale i řadu výstav. „V Mázhausu byla zahájena výstava prací žáků Základní umělecké školy Pardubice – Polabiny Motýli pro Rebeku. Ta je věnována malé Rebece, jež trpí nemocí motýlích křídel," vyjádřila se Soňa Oberreiterová, kurátorka pardubického Mázhausu.

Větší děti a dospělé zaujal Vědecko-technický jarmark pořádaný Univerzitou Pardubice. Ten letos oživil nově zrekonstruovanou třídu Míru.

V hlavní roli hudba

Dnes budou Pardubice hlavně muzicírovat. „Zazní mládežnické dechové orchestry na Pernštýnském náměstí, dechovky na třídě Míru nebo smyčce na zámku. V rytmu swingu se můžete nechat unášet od devatenácti hodin na Pernštýnském náměstí. Účinkovat bude JK Band, Saxtet UnO a Bing band Chrudim," vypočítal Tomáš Urban.

„Zítřek bude patřit zejména hlasům několika stovek zpěváků a zpěváčků. Připraveny jsou pěvecké soutěže Pardubický skřivan a Perníkový slavík, přehlídka dětských i dospělých pěveckých sborů na zámku a Folkový večer na Pernštýnském náměstí," dodal současný šéf Kulturního centra Pardubice.

Doteky tance

Poslední festivalový den, tedy pátek 19. června, bude zasvěcen tanci. „V centru města se předvedou desítky tanečních souborů z Pardubic a okolí v choreografiích všech tanečních žánrů. Celý festival uzavře galavečer na Pernštýnském náměstí nazvaný Doteky tance," uzavřela Naděžda Gregorová.

Program festivalu Zrcadlo umění na středu 17. června 2015
MĚSTO MUZICÍRUJE:
10.00 Mirea muzicíruje /Machoňova pasáž před prodejnou Pardubanda/ – Hudební vystoupení klientů denního stacionáře
10.00 Koncert žáků Základní školy (ZŠ) Štefánikova Pardubice /náměstí Čs. Legií, za deště v budově školy/
10.30 Koncert Dětského pěveckého sboru Pramínek při Mateřské škole Pardubice-Polabiny, Brožíkova /prostranství před Bistrem U Krupičků/
16.00 Koncert žákovských dechových orchestrů /Pernštýnské náměstí/
17.00 Koncert dechových orchestrů /třída Míru/
17.00 Komorní koncert žáků Základní umělecké školy (ZUŠ) Pardubice – Polabiny /Zámek Pardubice/
19.00 Swingový večer /Pernštýnské náměstí/
19.00 Večer krásných smyčců /Zámek Pardubice/
21.30 Filmový festival múz – 1. ročník: Ve znamení Euterpé /ZámekPardubice/Letní kino – Amadeus (1984), režie Miloš Forman

Autor: Redakce

17.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení