VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PARDUBICE

AKTUALIZOVÁNO

Policie pátrala po nezvěstné ženě

Pardubice - Pardubická policie pátrala po nezvěstné 45leté ženě.

Kraj protínají desítky stezek vhodných pro bruslaře

Pardubice - Cesty s hladkým povrchem najdou bruslaři i v krajském městě. Nejoblíbenější trasa, která se drží břehu Labe, vede sportovce z Pardubic až pod Kunětickou horu. Její délku si jezdci volí sami podle toho, v jaké části Pardubic se na stezku napojí.

Proboha! Pode mnou je tříkilometrová díra...

Pardubice - Sportovní redaktor Deníku dostal k narozeninám tandemový seskok. V otevřených dveřích letadla si uvědomil, že se volnému pádu nevyhne

„Klienta musím dostat bezpečně na zem. Někdy i bez jeho pomoci“

Kolín – Záchranář, psycholog, farář. Ne, nemusíte mít k tomu tři vysoké školy. Stačí se stát instruktorem tandemového skákání. Jako JAROSLAV BARTL. Dřív nechtěl buzerovat lidi za překročenou rychlost, teď jim zprostředkovává zábavu na letišti v Kolíně. Přesněji řečeno – ve vzduchu. 

Letní kino dnes uvede snímek Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Pardubice – Pardubické letní kino, které každý den promítá v areálu bývalých jatek u Tyršových sadů, má dnes na programu snímek Alenka v říši divů: Za zrcadlem. 

Chystá se tradiční Sharp Cup, pořadatelé hlásí volná místa

Pardubice – Za dveřmi. V sobotu 29. července se v areálu Na Hůrkách uskuteční 29. ročník tradičního turnaje v malé kopané Sharp Cup. Pořadatelé ještě mají volná místa. 

Odvážným pouť nabízí i výstup na věž kostela

Lázně Bohdaneč – V sobotu, kdy slaví svátek všechny Magdalény, se ve městě uskuteční Magdalénská pouť. Zahájena bude ve 13 hodin mší v kostele sv. Maří Magdalény, po které následuje vystoupení kapely akustické hudby z Vysočiny Žalozpěv. 

Horní Jelení bude plné mladých hudebníků

Horní Jelení - Ve středu začíná v Horním Jelení 21. tábor mládeže. Do zotavovny Radost se sjede okolo 170 mladých hudebníků ve věku od 8 do 19 let z různých koutů České republiky i ze Slovenska, Litvy, Turecka, Ruska a USA.

Univerzita láká také seniory

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice se v září vrátí i senioři. Filozofická fakulta pro ně chystá Univerzitu volného času a nově i cyklus přednášek k dějinám Pardubic.

V krajském městě roste indická vesnice

Pardubice – Londýn, New York. Kromě toho, že se jedná o světové metropole, jsou také asi nejvíce multinárodnostními městy na naší planetě. V době konání festivalu Czech Open se k nim mohou směle přiřadit Pardubice.

Paní Pávová čeká poprvé na pardubickém zámku

Pardubice – První ročník akce s názvem Paní Pávová čeká se uskuteční v prostředí pardubického zámku 27. července od 15 hodin. 

Czech Open: Turnov slaví absolutní prvenství

Pardubice - Jeden a půl bodu. Tak přesně tento rozdíl určil vítěze turnaje čtyřčlenných družstev na 28. ročníku mezinárodního festivalu Czech Open. Tím se stal první tým Zikudy Turnov.

Koně předvedou na dostihovém závodišti všestrannost

Pardubice – Ve čtvrtek začne na pardubickém dostihovém závodišti Mistrovství České republiky ve všestrannosti. O titul českých šampiónů budou podruhé v historii na jednom místě soutěžit v několika věkových kategoriích jednotlivci i družstva.

Přelouč si připomíná svého rodáka Františka Filipovského

Přelouč – Nejznámějšího přeloučského rodáka Františka Filipovského si tamní obyvatelé připomínají každoročně v září předáváním cen za dabing, se kterým je Filipovský nejvíce spojován. To však místním nestačí a kulturní centrum tak připravilo stálou panelovou expozici v jednom z domů na Masarykově náměstí, která má o českém herci a dabérovi zvýšit povědomí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení