VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bílek: 'Reakci šéfa ODS na trojsměnu nerozumím'

Pardubice – /NÁZOR/ - Zastupitel města a předseda Oblastního sdružení ODS v Pardubicích Jiří Lejhanec je ve své stranické funkci asi čtyři měsíce. Po svém zvolení do funkce šéfa oblasti deklaroval svůj cíl sjednotit pardubickou ODS a učinit z ní opět úspěšnou politickou stranu.

16.7.2011
SDÍLEJ:

Martin BílekFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Vzpomněl jsem si na tyto proklamace začátkem týdne, kdy jsem si přečetl v tisku kritický článek pana Lejhance na téma trojsměny, která má městu otevřít cestu k pozemku pod léta rozestavěnou sportovní halou u Tyršových sadů. Tak úplně tomu nerozumím. Pan Lejhanec měl, stejně jako ostatní zastupitelé města, před červnovým jednáním zastupitelstva, které schválilo uzavření memoranda umožňujícího trojsměnu, k dispozici důvodovou zprávu k tomuto bodu. Evidentně ji četl, vychází z ní ve svém textu, kterým zhruba dva týdny po jednání zastupitelstva obeslal média. Na samotném jednání však v rozpravě se svými námitkami či pochybnostmi nevystoupil a o usnesení vůbec nehlasoval. Není pro, ani pro ti, možná v tu chvíli ani nebyl v jednacím sále.

Proč, to ví on sám. Jeho jednání mi, již po několikáté, připomíná staré rčení Neříkám tak, ani tak, ale na má slova jednou dojde. Nechci tu obhajovat rozhodnutí zastupitelstva, porovnávat neporovnatelné – odhadní ceny budov s významem, jaký má pozemek, o nějž město léta usiluje, pro rozvoj města a zejména pro jeho centrum. Pro ODS ani, jak se zdá, trojsměna problémem není, když pro takovéto řešení vleklých problémů s torzem haly hlasovalo pět ze sedmi jeho zastupitelů. Ostatně, pokud se nemýlím, nápad se zrodil ještě v minulém vedení města, v jehož radě pan Lejhanec zasedal.

Přiznám se, že jsem poněkud zklamán. V minulém volebním období jsem, ještě z pozice občana nedotčeného politikou, kroutil hlavou nad pro mě nepochopitelným jednáním tehdejší opozice. Po volbách jsem doufal, že se ODS zachová moudřeji, že bude sice nepříjemnou, ale konstruktivní opozicí, pracující se znalostí věcí ve prospěch města, občanů, kteří ji volili, že se bude snažit konkrétními činy voliče přesvedčit o své kompetentnosti. Zatím se mi to ale moc nezdá.

Martin Bílek, náměstek pardubické primátorky

16.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním. 

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení