VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajská anketa o miliardové půjčce je podivná

Pardubice - „Jedná se zjevně o marketingově populistický tah současného vedení kraje.“

29.4.2011
SDÍLEJ:

Jan MazuchFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Regionální média přinesla v posledních dnech informaci, že současné vedení Pardubického kraje připravuje anketu, ve které se občanů bude ptát, jestli si má půjčit jednu miliardu korun a jestli ji má použít na opravu silnic nebo investovat do nemocnic v kraji.

Nepovedený vtip?

Když jsem si na toto téma přečetl první článek, domníval jsem se, že se jedná o nepovedený vtip nebo novinářskou kachnu, ale vzhledem k tomu, že se tyto zprávy vyskytovaly opakovaně, nezbylo mi než uvěřit, že je to myšleno zcela vážně.

Jako občan, kterému není lhostejné, co se děje kolem nás, jsem se rozhodl napsat tento článek.
Voliči si vybrali své krajské zástupce, aby je mimo jiné zastupovali v péči o náš společný majetek a co nejlépe se o něj starali. Tito vybraní zástupci mají k dispozici profesionální aparát, mají informace tzv. z první ruky a jsou z našich daní placeni, aby co nejkvalitněji prováděli svoji politicko-manažerskou práci.
Za těchto podmínek od nich jako volič očekávám profesionální výkon a odvahu řešit problémy a zodpovědně dělat důležitá rozhodnutí.

Místo toho my, občané, kteří máme svoji práci, své starosti a nemáme k dispozici ani potřebné informace a analýzy ani profesionální aparát, máme spolurozhodovat o strategických investicích a dalším zadlužení kraje, a to vše má ještě budit dojem vysoké míry demokracie.

Jedná se zjevně o marketingově populistický tah vedoucích představitelů Pardubického kraje. Tomu nasvědčuje i „marketingově“ stanovená suma ve výši jedné miliardy korun, jejíž výše zcela jistě nemá žádný přesný ekonomický základ.

Kdyby Pardubický kraj neutratil desítky milionů korun za nesystémové vracení poplatků u lékařů a za recepty, které stejně uprostřed volebního období ukončil, kdyby nenakupoval na truc soukromým investorům drahá zařízení, která jsou již k dispozici, do Pardubické nemocnice atd., mohla být dnešních situace v nemocnicích v našem kraji podstatně lepší.

Jaký je závěr?

Jaký z toho, podle mého názoru, plyne závěr? Odmítněme, jako občané, tuto populistickou anketu a nechme profesionály, které jsme si zvolili, profesionálně rozhodnout. Nebudou se potom moct vymlouvat, že jsme jim jako občané půjčku doporučili nebo nedoporučili nebo, že jsme si přáli, aby investovali především do té či oné oblasti a že za případné problémy neseme spoluzodpovědnost.

Jan Mazuch

29.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení