VYBRAT REGION
Zavřít mapu

"Martin Chovanec byl štědrým sponzorem sdružení Pardubáci," tvrdí Filip Sedlák

Pardubice - Reakce na článek o zatčení pardubického podnikatele, který byl zároveň členem dozorčí rady Dopravního podniku města Pardubic

23.4.2013
SDÍLEJ:

Martin ChovanecFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Vzhledem k tomu, že jsem před volbami v roce 2010 pomáhal se vznikem uskupení Pardubáci, chtěl bych komentovat článek o Martinu Chovancovi, který v roce 2010 finančně podporoval toto politické uskupení a pak za to dostal i odměnu. A sice křeslo v dozorčí radě Dopravního podniku města Pardubic.
V roce 2010 narostlo moje znechucení z politiky natolik, že jsem se rozhodl na komunální úrovni zapojit a snažit se bojovat za lepší a průhlednější město. Připojil jsem se k občanskému sdružení Pardubáci, které vypadalo jako jediné slušné a morální.

Na úvodní schůzce s místopředsedou jsem pochopil, že vidíme spoustu věcí stejně, a tak jsem se rozhodl zapojit a pomoci sbírat podpisy nutné pro založení politické strany. Odložil jsem učení na státnice a sháněl, kde se dalo.

Říkal jsem si, že je důležitější mít čisté a slušné město bez korupce a podvodů, než mít hotové státnice.
Když jsem mluvil s místopředsedou Pardubáků Ondřejem Hlaváčem, bylo mi přislíbeno páté či šesté místo na kandidátce. První společné setkání s ostatními členy sdružení pro mě byl trochu šok. Jeden z prvních.

Zjistil jsem, že tenhle je brácha, tohle je bratranec, tady je táta a teta, prostě jedna rodina. Takhle jsem si politiku zrovna nepředstavoval, ale budiž, když to bude lepší než prohnilá ODS, tak to městu také může pomoci.

Štědrý sponzor

Problémem bylo financování předvolebního boje, peněz bylo málo, ale pak se objevil štědrý sponzor. Vím, že se mluvilo o desítkách tisíc. Když jsem se Ondřeje Hlaváče ptal, kdo to je, tak mi jen řekl: „ Nechce, aby se to vědělo."

Takové mlžení a naprostá netransparentnost financování sdružení pro mě byla dalším šokem.
„On chce hezké Pardubice," řekl mi tehdy Ondřej Hlaváč. Nic jiného jsem se jako člen sdružení nedozvěděl.
Jakmile jsem odevzdal sesbírané podpisy, tak se pan Hlaváč v jednání se mnou zcela změnil, již se tak neusmíval, působil arogantně a já jsem pochopil, že můj úkol skončil a již jsem jim jakožto nepříbuzný člověk k ničemu.

Ze slibovaného šestého místa na kandidátce se stalo 23., protože si prý někteří členové sdružení nebyli jistí, jestli to nedělám jen kvůli svému osobnímu prospěchu.
Moje rozčarování pak stoupalo až do té míry, že jsem zjistil, že předvolební kampaň byla jen velká lež, co měla nalákat lidi. Pochopil jsem, že jen jedna mafie vystřídala druhou. Nic jiného se nestalo, bohužel. O ideje a o lidi nešlo.

Po volbách jsme se začali scházet a řešit konkrétní problémy. Dost času zabralo intrikaření, ale to není tak důležité jako to, kde jsme se začali scházet. Byla to společnost Chovanec Group, jejíž zasedací místnost jsme několikrát navštívili. Když jsem si dal další informace do souvislostí, pochopil jsem, že právě Martin Chovanec je tím tajemným sponzorem, což mi pak Ondřej Hlaváč velice neochotně potvrdil.
Od Martina Chovance to byl skvělý podnikatelský záměr, protože peníze, které do Pardubáků investoval, se mu v dozorčí radě vrátili a ještě mu to vydělalo něco navíc. Když jsem tenkrát zadal jeho jméno do vyhledávače, tak jsem viděl množství odkazů na to, že údajně podvádí lidi. Pan Hlaváč nemusí mít tajnou službu, aby to zjistil. Přes veřejně přístupné listiny si mohli zjistit všechno, co potřebovali.

V insolvenci?

Navíc jsem narazil i na reportáž České televize, ve které bylo jméno Martina Chovance také zmíněno v negativních intencích. Třešnička na dortu byla, když jsem z rejstříku firem zjistil, že firma úspěšného podnikatele je v insolvenci, protože neplatil zaměstnancům.
Stál jsem před volbou. Když to řeknu vedení Pardubáků, tak mě vyhodí a odříznou od informací, ale s panem Chovancem se nerozloučí zcela jistě.

„Mlčel jsem"

Tak jsem mlčel, časem mi došlo, že vědí to, co vím já, ale řešit to nebudou, jen se to bude tutlat, protože by v příštích volbách nemuseli od něho dostat nic a navíc by jim nespravoval ani jejich internetové stránky.

Možná se na mě budou čtenáři koukat jako na „práskače", ale už je mi to jedno. Za tím, co jsem napsal, si stojím a zopakuji to kdekoli.
Pokud říkám pravdu, stydět se za to nebudu. Je mi líto, že toto sdružení na hezké myšlenky nalákalo řadu slušných lidí, kteří s nimi spojili své jméno a teď toho možná budou litovat.

Filip Sedlák

Autor: Redakce

23.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pardubické letní kino.

Kráska a zvíře zazpívají v kině

Vysněné dětské postele

Hokejisté Pardubic vstřelili pět gólů Zlínu

Zlín, Pardubice – Hokejisté Dynama získali sedmé vítězství během přípravného období. Ve Zlíně Pardubičtí využili dvě přesilové hry, jednou se trefili v oslabení. Další přípravný zápas budou hrát ve čtvrtek doma proti Olomouci (18.00). 

Fotbalové výročí: Plné tribuny vítaly první ligu

Pardubice – Je to jeden z milníků ve více než stoleté historii pardubického fotbalu. A právě v tomto týdnu si ho místní klub připomíná. Před osmdesáti lety měla v Pardubicích premiéru nejvyšší fotbalová soutěž. 

Dům dětí a mládeže se dočká oprav

Pardubice – Dům dětí a mládeže Alfa bude mít nový plášť i střechu. Čeká ho komplexní zateplení obvodového pláště a střech všech čtyř objektů. Při zateplování dojde také na výměnu oken a dveří, ty vstupní navíc budou upraveny tak, aby do domova mohli bez problému vstoupit i handicapovaní. 

Dvě hledané osoby předvedli strážníci na policii

Pardubice - Strážníci doručili dvě hledané osoby. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení