VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Menšík: Proč ODS kritizuje?

Pardubice – /OHLAS/ - Komunální volby změnily zásadním způsobem rozložení politických sil ve městě. ODS po několika letech uplatňování svého vlivu ve vedení města a městských obvodů byla nucena přejít do opozice.

7.2.2011
SDÍLEJ:

Hana TomanováFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Dalo by se říci, že je to svým způsobem i správné a ať si nevděčnou úlohu vládnoucí strany zase zkusí někdo jiný a ukáže, zda se s problémy města umí vypořádat lépe, hlavně v rámci pravidel slušnosti a v souladu s představami voličů.

Počítal jsem i s pomocí ODS

Do funkce starosty prvního pardubického městského obvodu jsem nastupoval s předpokladem pokračovat v práci bývalé starostky Hany Tomanové (ODS), dokončit záměry, které se v předchozích dvou volebních obdobích nepodařilo z různých důvodů zrealizovat, a snažit se o další rozvoj městského obvodu.
Počítal jsem i s pomocí již zkušených zastupitelů z řad členů ODS, protože předvolební boje už skončily a je třeba začít pracovat a vrátit život úředníků i volených zástupců občanů do běžných kolejí. Podle mých představ to znamenalo věnovat se tomu, co nás všechny nejvíc trápí – zlepšování stavu na úseku životního prostředí, dopravy, čistoty města apod.

Není mým běžným zvykem řešit pracovní problémy prostřednictvím tisku, ale v tomto případě musím udělat výjimku a otevřeně říci, že se mi nelíbí přístup k práci ze strany členů ODS, konkrétně našeho zastupitelstva.

Místo vzájemné spolupráce, popřípadě konstruktivních připomínek, se setkávám s ostrou kritikou čehokoliv, co se dá jen trochu kritizovat. Ze strany opozice je napadán zadávací řád městského obvodu, který však byl vydán minulým vedením městského obvodu, výše odměn členů zastupitelstva a další.

Rád bych zdůraznil, že k téměř žádným změnám u odměn nedošlo a příslušné materiály byly schváleny stejnými lidmi, kteří je dnes tak otevřeně napadají na jednáních našeho zastupitelstva a skoro již pravidelně v médiích.

Neřešit jen nepodstatné věci

Začátky každého nového volebního období nejsou jednoduché. Noví zastupitelé se seznamují s činností obvodu, poznávají práci úředníků, připravují nový Program rozvoje městského obvodu na další čtyři roky, začínají rozhodovat o finančních prostředcích na investiční akce, opravy komunikací, údržbu zeleně a další pro zlepšení života občanů této části města. To, zdůrazňuji, je hlavní cíl činnosti našeho zastupitelstva, pro který jsme dostali důvěru voličů bez ohledu na jeho politické složení. Občané chtějí vidět konkrétní výsledky naší práce a ne plýtvání časem a energií na vysvětlování každého kroku.

Byl bych proto velmi rád, a to nemluvím jen za sebe, kdybychom společnými silami řešili nejen problematiku v naší kompetenci, ale podíleli se i na věcech, přesahujících jeho hranice ve spolupráci s městem a přestali se zabývat nepodstatnými záležitostmi. Jen společnými silami můžeme něco ve městě dokázat, nezklamat důvěru a naplnit sliby dané našim voličům.

Jaroslav Menšík, starosta prvního pardubického obvodu

7.2.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hokejisté Pardubic vstřelili pět gólů Zlínu

FK Pardubice

Fotbalové výročí: Plné tribuny vítaly první ligu

Dům dětí a mládeže se dočká oprav

Pardubice – Dům dětí a mládeže Alfa bude mít nový plášť i střechu. Čeká ho komplexní zateplení obvodového pláště a střech všech čtyř objektů. Při zateplování dojde také na výměnu oken a dveří, ty vstupní navíc budou upraveny tak, aby do domova mohli bez problému vstoupit i handicapovaní. 

Dvě hledané osoby předvedli strážníci na policii

Pardubice - Strážníci doručili dvě hledané osoby. 

Sportovní park přilákal sto tisíc lidí. Vrátí se zase za rok

Pardubice - Sportovní park Pardubice, který na více než týden zakotvil v parku Na Špici, na pardubickém zámku, ale i na soutoku řek Labe a Chrudimky, se stal nejnavštěvovanější městskou akcí letošního léta. 

Swingoví Piráti z Pardubic míří do Abbey Road

Pardubice – Populární pardubická hudební formace Pirate Swing Band má nakročeno do Abbey Road, jednoho z nejslavnějších nahrávacích studií na světě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení