VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na rukou by je měli nosit...

Pardubice - Jak to vidí Zdeněk Zamastil

20.10.2013
SDÍLEJ:

Zleva: Michal Paďour, Michal Říha, Tomáš Kroupa, Michal Hanus , Kateřina Prachařová, David Král, Miroslav Jech, Otakar Novotný, Aneta Pekáčová, Ondřej Vencl, Eva Kozáková, Michal Vavrinec, Jakub Mlčoch, Matěj Rubeš, Renata Nováková, Lenka Kučerová.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Žít spisovatel Ondřej Sekora, s chutí by rozšířil svojí Kroniku města Kocourkova. Je to sice fiktivní dílo, nicméně já si podobně připadal na vyhlášení nejlepších studentů Sportovního gymnázia Pardubice. Jedná se o jedinou školu tohoto typu ve východních Čechách, kterou navštěvují mladí lidé z různých koutů republiky. V době, kdy děti nebolí záda ze sportování, nýbrž z věčného vysedávání u počítače či televize, se pochybuje o jejím významu. Neměla by mít ale spíše zářivou fasádu, která bude oslepovat kolemjdoucí až od křižovatky u Kostelíčka?  Místo toho, aby se její učitelé i trenéři nosili na rukou, tak se šíří zprávy o tom, že sportovní gymnázium není zárukou kvalitního vzdělávání. Nebo dokonce, že by mělo dojít ke sloučení s jinou školou. I kdyby nakrásně bylo učení u chlapců i dívek až na druhém místě, v ničem to nevadí. Už jen proto, že si při studiu, na rozdíl od vrstevníků, dostatečně užijí pohybu. Vždyť pravidelné protahování těla je nutnou součástí našeho života. Sportovec navíc disponuje vlastnostmi, bez kterých v konkurenčním prostředí neuspěje. Jako jsou cílevědomost, vytrvalost či bojovnost. A pokud se nespokojí s průměrností ani v běžném životě, tak se prosadí ve všech oblastech. Může mít pak škola lepší vizitku, než to, když  se před jmény absolventů objevují tituly jako MUDr., JUDr., PhDr., RNDr., Ing. a další…

Autor: Zdeněk Zamastil

20.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení