VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odměna za letní paralympiádu: dva chlebíčky a kniha...

Pardubice – V souvislosti s vášnivou diskuzí ohledně rozdělení pětimilionové dotace pardubickým sportovním klubům se nabízí otázka, zda se městské peníze rozdělují podle známostí na radnici nebo v příslušné komisi a nebo podle sportovních výsledků, ať už v olympijských nebo neolympijských sportech.

20.9.2010 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Nejúspěšnější oddíl

Oddíl tělesně postižených atletů Hvězdy SKP Pardubice je jednoznačně nejúspěšnějším oddílem v této specializaci v celé České republice.

Přesto musí o své místo na Slunci stále bojovat, někdy dokonce žebrat!

S nástupem nového vedení na pardubické radnici na začátku tohoto volebního období se zdálo, že se sportovcům s handicapem blýská na lepší časy. Velký zájem o podporu handicapovaných projevila na první schůzce náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková, která se o výsledky sportovců, jejich podmínky k přípravě a další možnosti živě zajímala.

Také bylo proč, vždyť tělesně postižení sportovci z Hvězdy vozí medaile z paralympijských her, světových i evropských šampionátů a překonávají světové rekordy.

První schůzka vyzněla pro atlety na vozíku více než pozitivně. Vypadalo to, že se podmínky pro náš sport výrazně zlepší. Od této schůzky ale uplynuly téměř čtyři roky a nestalo se nic. Od slov k činům už nedošlo.

S podobně dychtivým očekáváním se náš oddíl upínal i k rozhodnutí o podaných žádostech na svoji činnost od města Pardubice. Každý rok byla dotace nižší a nižší.

Návrh 26 tisíc korun na činnost celého téměř padesátičlenného oddílu s desítkou českých reprezentantů pro rok 2010 je doslova k pláči!
Sportovní komise ani město tedy vůbec nevzalo skvělé výsledky a potřeby při celoroční péči o tělesně postižené sportovce na vědomí.

Ani čtyři bronzové medaile z XIII. Letních paralympijských her v Pekingu 2008 neobměkčily odpovědné funkcionáře, a tak co pražští účastníci paralympiády dostali každý odměnu 50 tisíc jen za účast, České Budějovice předaly svým paralympionikům každému 30 tisíc (a stejně tak i olomoučtí), pardubičtí paralympionici dostali dva chlebíčky a knihu…

Úspěšné výpravě tělesně postižených sportovců na mezinárodním Mistrovství České republiky v atletice tělesně postižených, odkud si pardubická skupina deseti atletů přivezla dvanáct medailí (2 zlaté, 6 stříbrných a 4 bronzové), ale také dva nové české rekordy, dva překonané „A“ limity na nadcházející mistrovství světa v atletice handicapovaných a čtyři „B“ limity, byla s končícím volebním obdobím pana primátora Demla avizována pozvánka na radnici na srpen letošního roku, ale nakonec k ní nedošlo.

I to ukazuje, jak město Pardubice přistupuje ke sportu tělesně postižených. Další ukázkou přístupu některých funkcionářů je již výše uvedené rozdělení mimořádné částky pěti milionů korun mezi vybrané subjekty, které v Pardubicích patří k těm úspěšnější – od hokeje 2,4 milionů, basketbalu 1,1 milionů, hokejbalu 600 tisíc až po ty méně podporované v částkách okolo 25 tisíc korun.

Tělesně postižení sportovci, ač propagují a reprezentují město Pardubice doma i v zahraničí, nemají navrženou ani jednu korunu!
Myslíme si, že všechny tyto výše uvedené záležitosti jsou jen další ukázkou nezájmu a také snad už diskriminace sportu handicapovaných v rámci města Pardubic.

Naše svěřence čeká další zimní příprava na Městském atletickém stadionu na Dukle na blátě, v mrazu a ve sněhu, a to se čtyři naši nejlepší reprezentanti mají v lednu zúčastnit Mistrovství světa handicapovaných sportovců na Novém Zélandu.

Eva Hrdinová, předsedkyně oddílu TPS Hvězda SKP Pardubice

20.9.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační fotografie.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

BRÁNIL HVĚZDU. Ještě donedávna znal Martin Peterka gruzínského pivota jménem Zaza Pachulia jenom z vyprávění...

Čekám na svou šanci, ale snažím se jí jít naproti

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vedle Letního stadionu vyroste nový čtyřhvězdičkový hotel

Pardubice – Krajské město dlouhodobě trápí nedostačující ubytovací kapacity. To by se ale mělo v dohledné době změnit. V prostoru mezi malou hokejovou halou a ulicí U Stadionu má vyrůst hotel. 

Pardubice čeká ostravská mise. Letos již třetí

Pardubice – Potřetí v roce 2017 vyrazí pardubičtí fotbalisté na Městský stadion v Ostravě. Na jaře zde vybojovali bod v duelu s Baníkem, Vítkovicím potom podlehli 0:1. A právě Vítkovice jsou středečním soupeřem Pardubic v 5. kole Fortuna národní ligy. Utkání v Ostravě má výkop v 18 hodin.

Kráska a zvíře zazpívají v kině

Pardubice – Na programu Pardubického letního kina je dnes fantasy muzikál Kráska a zvíře. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení