VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ODS prý za problémy Aquacentra nemůže

Pardubice - Tvrdí to alespoň zastupitel Pardubic za ODS Petr Klimpl.

4.4.2012
SDÍLEJ:

Rekonstrukce plaveckého areálu v PardubicíchFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Musím zareagovat na článek Lukáše Dubského v Pardubickém deníku ze dne 29. března s titulkem „Aquacentrum by se mělo pro veřejnost otevřít 1. června“.

Řadový čtenář, neznalý skutečné podstaty problémů PaP o.p.s. a přípravy Aquacentra na otevření, by mohl nabýt dojmu, že za veškerými problémy přípravy otevření a následného fungování Aquacentra stojí ODS.
Mohu veřejnost ujistit, že tomu tak není.

Odvolání v rozporu se zákonem?

ODS podle svého prohlášení adresovaného primátorce města Štěpánce Fraňkové nechce a nebude nominovat nové členy do správních orgánů společnosti PaP o.p.s., protože je přesvědčená o tom, že Alfréd Mede a Petr Ministr byli z těchto orgánů odvoláni v rozporu se zákonem.

Oba tam byli nominováni jako odborníci na problematiku provozování bazénů a koupališť. V minulosti se podíleli na rekonstrukci letního koupaliště na Cihelně a od roku 2007 připravovali rekonstrukci Plaveckého areálu na Olšinkách. Oba dva tomuto projektu věnovali stovky hodin práce.

Pan Ministr od roku 1995 provozuje letní koupaliště na Cihelně a spolu s docentem Šťastným byli k projektové přípravě nového Aquaparku pozváni městem jako oponenti projektu. Pan Mede v roce 2000 převzal za město Pardubice Plavecký areál na Olšinkách od ČSTV.
Nejdříve pod městem, později pod Městským rozvojovým fondem Pardubice, zajišťoval pomocí cca 50 lidí provoz tohoto objektu až do doby zahájení rekonstrukce v roce 2010. V roce 2007 jako zastupitel předložil materiál do zastupitelstva, kterým vyprovokoval město Pardubice k řešení neutěšeného technického stavu Plaveckého areálu.

Tito odborníci byli radou města na konci února letošního roku odvoláni ze správních orgánů společnosti, a to bez udání důvodů. Jejich odvolání později komentovali členové politického vedení města, že se tak stalo z důvodu „destruktivní činnosti“, „zakopáváním se do opozičních okopů“, „střetu zájmů“, ale konkrétní nikdy nebyli.

O opodstatnění těchto výroků si může soudný čtenář udělat názor sám, například z vyjádření předsedy správní rady PAP, o.p.s. René Živného, který v Pardubickém deníku 10. března, když představoval nový ceník vstupného do Aquacentra, uvedl: „Tvorba ceníku byla velmi složitým procesem. Hlavními autory ceníku byli dnes již bývalí členové vedení PAPu Jan Ľuptovský a Petr Ministr.“

Lživé komentáře lze velmi lehce vyvrátit

Podobně další lživé komentáře (například destruktivní činnost pana Medeho) lze s přehledem vyvrátit písemnými doklady, třeba zápisy z jednání správní rady.

Přeji pardubickému Aquacentru brzké otevření, bezproblémový provoz a potřebu daleko nižších dotací z rozpočtu města, než je zatím kalkulováno. Myslím si, že ke zdárnému rozjezdu tohoto zařízení určitě přispěla i dobrá práce pánů Medeho a Ministra, byť jsou nyní vedením města mediálně dehonestováni.

Petr Klimpl, zastupitel města Pardubice za ODS

Autor: Redakce

4.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hokejisté Pardubic vstřelili pět gólů Zlínu

FK Pardubice

Fotbalové výročí: Plné tribuny vítaly první ligu

Dům dětí a mládeže se dočká oprav

Pardubice – Dům dětí a mládeže Alfa bude mít nový plášť i střechu. Čeká ho komplexní zateplení obvodového pláště a střech všech čtyř objektů. Při zateplování dojde také na výměnu oken a dveří, ty vstupní navíc budou upraveny tak, aby do domova mohli bez problému vstoupit i handicapovaní. 

Dvě hledané osoby předvedli strážníci na policii

Pardubice - Strážníci doručili dvě hledané osoby. 

Sportovní park přilákal sto tisíc lidí. Vrátí se zase za rok

Pardubice - Sportovní park Pardubice, který na více než týden zakotvil v parku Na Špici, na pardubickém zámku, ale i na soutoku řek Labe a Chrudimky, se stal nejnavštěvovanější městskou akcí letošního léta. 

Swingoví Piráti z Pardubic míří do Abbey Road

Pardubice – Populární pardubická hudební formace Pirate Swing Band má nakročeno do Abbey Road, jednoho z nejslavnějších nahrávacích studií na světě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení