VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podle Kňavy jde prý Petráň až za hranici vkusu

Pardubice - Radní města Pardubic a starosta pátého městského obvodu Jaroslav Kňava hovoří ve svém dopise o problémové „černé stavbě“

25.10.2009
SDÍLEJ:

Černá stavba logistického centra v SemtíněFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

O výstavbě logistického centra Zelená louka, kterou realizuje firma D+D, toho bylo napsáno docela již dost. Názorů desítky, ale nikdo se prozatím nepodíval na samotné meritum věci. Tou je osvětlení kompetencí státní správy a samosprávy města Pardubice.
To, že státní správa v této věci koná dle zákona a že zahájení takto významné stavby nebylo košer, je nasnadě.

Státní správa použila skoro všechny možnosti, jak docílit nápravy špatného stavu i s možností, kterou opět dává zákon – dodatečného povolení stavby. Vzhledem k tomu, že ke stavbě jak samotného logistického centra, tak i zmiňované výhybny je třeba úkonu samosprávy, a to ve smyslu nájmu, nebo výpůjčky pozemku, se několikráte touto situací zaobírala Rada města Pardubic, včetně Zastupitelstva města Pardubic. Proto bylo i rozhodnuto, že nájem pozemku bude schválen, až zhotovitel předloží poslední dokument potřebný k dodatečnému povolení stavby. Toto bylo rozhodnutí ZmP, a proto nechápu vyjádření kolegy zastupitele Mirka Petráně, které nedávno prezentoval i v Pardubickém deníku.

„Je to nehorázné rozhodnutí, které nemá nic společného s etikou. Naši tři radní návrh nepodpořili, ale ODS je přehlasovala. Je výsměch, jak se radnice k této zákony porušující firmě chová,“ řekl šéf Sdružení pro Pardubice a zastupitel Miroslav Petráň. A také – je to morální veletoč členů ODS.

Pan Petráň si asi neuvědomuje, že Rada města Pardubic jedná přesně ve smyslu vůle a usnesení zastupitelstva, neboť výpůjčka pozemku pod výhybnou je jednou z povinností firmy, aby se vůbec dále mohlo pokračovat ve smyslu získání dodatečného povolení ke stavbě.
Petráňovo hrubé a urážlivé vyjádření vůči mým kolegům radním, kteří, tak jako já, se snaží tuto velmi ožehavou věc zdárně vyřešit, jde až za hranici vkusu a uzavřených koaličních dohod. Je to o to smutnější, že během volebního období, kdy se na řízení města podílí jak ODS, tak Sdružení pro Pardubice, začíná pan Petráň tuto koalici bourat a veřejně deklaruje (ex post) hlasování členů Rady města. Pochopil bych to, pokud by se veřejně členové Sdružení pro Pardubice předem od celé záležitosti distancovali, takto mi to připadá minimálně nefér a považuji jeho vyjádření za cíleně účelové. Je i možné, že si připravuje půdu pro příští komunální volby.

To, že stavba na „černo“ je vždycky špatně, už pro ty desítky či stovky poctivých žadatelů o stavební povolení, ať jsou to občané, nebo firmy, je jasné. Ale vše by se mělo zákonně vyřešit a znovu opakuji, že Zastupitelstvo města Pardubic dalo jasný signál, že logistické centrum chce a že k tomu musí být splněny tyto a tyto podmínky. Výpůjčka pozemků pod výhybnou byla jednou z nich.

Jaroslav Kňava, radní města Pardubic

25.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Tři body z Vítkovic! Fotbalisté Pardubic udrželi náskok i v oslabení

Ilustrační foto

Jedenáctiletí si domluvili noční toulačku, bez rodičů

Historická vozidla se budou prohánět po Železných horách

Přelouč – Železné hory budou v sobotu hostit další rallye. Tentokrát však nepůjde o moderní rychlá auta, k desátému ročníku Rallye Železné hory vyjedou historická vozidla. 

Bonbónová stezka podél Labe

Pardubice - Strážníci si zahráli na sběrače sladkostí. Na linku pardubické městské policie se totiž obrátil volající, který upozornil na zvláštní jev.

Starý Mateřov bude slavit. 790 let od založení obce

Starý Mateřov – Obec Starý Mateřov slaví. Tento víkend v sobotu si připomene výročí 790 let od svého založení. V jedenáct hodin budou oslavy zahájeny u pomníku padlých. 

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Pardubice - Okradení staré ženy zabránil příchod ošetřovatelky a příjezd policistů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení