VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyletěly miliony za přestavbu komínem?

Pardubice – Přestěhování Střední odborné školy z Rybitví by bylo podle vychovatelů chybou.

12.7.2010 3
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

V září roku 2008 se otevřela nově zrekonstruovaná škola v Rybitví za 109 milionů korun. Byly postaveny nové dílny pro truhláře a tesaře za 22 milionů, na domově mládeže se vyměnila stará dřevěná okna za plastová. Tehdejší vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek v roce 2006 řekl, že už za dva roky nebudou muset studenti dojíždět do Hradce Králové jako dosud a všechny stavební obory se budou vyučovat v Rybitví.

V Rybitví by se měli připravovat řemeslníci a středoškolsky vzdělaní odborníci pro stavebnictví, kteří na Pardubicku a okolí chybí.
Nyní tentýž Roman Línek vše popírá a poukazuje na špatné dopravní propojení s krajským městem. Toto před dvěma lety nevěděl?
Stačí se spojit s Dopravním podnikem města Pardubic a zjistíte, že do Rybitví jezdí linky číslo 3, 7, 11, 18 a školní spoje, které jezdí z různých částí města. Nyní představitelé krajského školství změnili názor a chtějí rozptýlit stavební obory do různých škol.

Proč se tak děje měsíc po volbách do parlamentu a po přijímacích řízeních na střední školy? Jaká je to slušnost od představitelů ČSSD a Koalice pro Pardubický kraj vůči rodičům dětí? ČSSD by měla podporovat hlavně dělnická povolání a technické obory.
Naše škola, dílny, domov mládeže, jídelna a kuchyně mají být zrušeny a přestěhovány na okraj Pardubic, kde jsou pro sloučení daleko horší podmínky.
Toto nesmyslné stěhování by stálo další miliony korun. Nebylo by lepší přestěhovat žáky a studenty ze starých prostor do moderní a špičkově vybavené školy v Rybitví? A ještě by se ušetřilo!

Je možné, aby se v současné době takto plýtvalo penězi daňových poplatníků? Škola funguje přes 50 let a vychovala mnoho dobrých odborníků ve stavebnictví. Je paradox, jak se dá od stolu ukázat na někoho, kdo skončí.

Co ale bude dál s tak velkým areálem v Rybitví? Co bude s domovy mládeže pro 160 ubytovaných? Zůstane rok ladem a pak si ho někdo za pár babek koupí a bude podnikat? Snad není možné v této době se takto chovat. Je to nemorální!

Ale to si asi krajská radní Jana Pernicová neuvědomuje. Školství je v katastrofálním stavu. Místo toho, aby se řešily věci pro školství prospěšné, tak zde vidíme pravý opak. Vyzýváme proto radní Pernicovou, Línka a další, aby upustili od této nekoncepčnosti a přehodnotili daný stav. Snad nerozhoduje tato skupina lidí.

Přece podle selského rozumu není možné, aby přestavba za 150 milionů za dva roky proletěla komínem.
Možná, že krajští radní žijí v kapitalismu, ale socialisticky myslí. Těchto nešvarů je asi v naší zemi spousta, toto je jen špička ledovce!

Za úsek výchovy mimo vyučování: Drahoslav Česák, Olga Nováková, Jan Maršíček, Roman Kudrna, Daniela Zezuláková

12.7.2010 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení