VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Synthesia obnovuje zásobu sil

Pardubice - Basketbal: Pardubický kouč Vojtko neuznává horská soustředění jako součást letní přípravy

12.8.2008
SDÍLEJ:

Basketbaliské zahájili přípravuFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

V pondělí začala příprava basketbalistů BK Synthesia na nový soutěžní ročník. Loňskou sezonu zakončili Východočeši v bronzovém opojení, čímž si na sebe upletli bič. Je nad slunce jasné, že soupeři si na ně budou dávat větší pozor, a tak už v letním tréninkovém období musejí makat na sto procent.
Přípravě bude velet trenér IVAN VOJTKO, který chce 8. října říci: „Jsme na soutěž výtečně přichystáni.“

Přestože minulá sezona patřila k nejúspěšnějším v historii pardubického basketbalu, nezůstal kámen na kameni. Z kádru zmizelo pět hráčů a stejný počet přibyl. Na jakém základě jste hráče vybírali?
Hráče do pole jsem vybrali na základě try outu, laicky řečeno zkoušky na vlastní oči. Jedná se o Sirvydise a Gaidamaviciuse z Litvy a rovněž Grepla. Co se týče pivotů, měli jsme vytvořený seznam několika jmen, ovšem ta nám nevyšla. Nakonec jsme angažovali víceméně na dálku Payna, což je Američan, u nich je to vždy sázka do loterie, a také Šteffela.

Po příchodu v rozehrané loňské soutěži jste hráčům začal tvrdě ordinovat obranu. Nakonec vám tato taktika přinesla úspěch. Byla tedy volba nových hráčů směrována především k obraně?

Určitě. Trénuji dvacet let a vždy mi tato taktika přinášela výsledky. V loňské sezoně jsme dokráčeli k bronzu zásluhou obrany. V tomto směru musím vyzdvihnout výkony Svitka a Phillipse. Kdybych měl vybrat top pětku nejlepších obránců po dobu mé trenérské kariéry, oba by do ní patřili.

Nechme minulou sezonu historikům a zaměřme se na tu novou. Kolik etap bude mít letní příprava?
Mám osvědčený systém. Etapy jsou tři a každá bude trvat tři týdny. Předesílám, že fyzičku budeme honit v Pardubicích, a to v hale s posilovnou na Dukle a nedalekém atletickém stadionu. V první fázi, dá se říci seznamovací, půjde o nabírání fyzické kondice. Budeme hodně běhat, dělat něco z techniky, žádnou taktiku. Cyklus zakončíme bez jakéhokoliv sehrání na turnaji v Německu. Udělal jsem to naschvál za hranicemi. Když nám to nepůjde, tak ať je to raději mimo (smích). Ve druhém období se bude prolínat kondiční a basketbalová příprava. Naplánován je také turnaj v Opavě. Třetí část přípravy již bud zaměřena pouze na basketbal a jejím vrcholem se stane turnaj v Novém Jičíně.

Ve vašem výčtu chybí horské soustředění, které absolvují některé týmy. Jste snad jeho nepřítelem?
Horská soustředění neuznává. Ještě tak na zpestření je to dobré, ovšem co se týče kvality přípravy, nic to nepřinese. Po fyziologické stránce jet na týden na hory je zbytečnost. Protože mají–li mít význam, měli byste tam trávit alespoň tři týdny. Navíc ne měsíc před začátkem sezony, ale šest týdnů před play off, což je nemožné. Jelikož nikdy nedělám čistě nebasketbalová soustředění, musela by být v horách hala, míč, posilovna, a to bývá po organizační stránce problém.

Autor: Zdeněk Zamastil

12.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Jak reklamovat koupený dům či byt

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák.
34

Legendární "lávka" a nej... sezemický močák

Pernštejnská fortuna lidi láká, přesto je budoucnost nejistá

Pardubice – Folkový festival Pernštejnská fortuna vznikl před pěti lety na pardubickém zámku jako jeden z vrcholů oslav Pernštejnského roku. Hlavní impulz jeho zrodu daly folkové koncerty na Příhrádku, které před deseti lety začala pořádat skupina Marien pro oživení této části historického centra města pouličním muzicírováním. 

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

Pardubice - Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick.

„Film je velká alchymie,“ říká producent Miroslav Šmídmajer

Pardubice - Jako producent se Miroslav Šmídmajer podílel na více než desítce filmů, naposledy na Kleinových Básnících či Dvojnících v hlavní dvojroli s Ondřejem Sokolem. Má za sebou i řádku realizovaných scénářů, dokumentárních filmů a pustil se několikrát i do režie celovečerních filmů. Svůj nejnovější snímek Miluju Tě modře uvedl osobně v pátek v Pardubickém letním kině.

Help Jam Fest tentokrát podpoří Ondřeje

Pardubice - Hudba spojuje, hudba pomáhá. To je motto projektu Help Jam Fest, který se odehraje v neděli na venkovní stage Sportovního parku Pardubice 2017 v parku Na Špici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení