VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

19.8.2017

Financovaní sportu handicapovaných je až trapné

Pardubice – Tři v horkém křesle. Historie oddílu tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice se dá mapovat až do devadesátých let dvacátého století. Žijeme však současností a tak jsme vyzpovídali předsedkyni spolku Evu Hrdinovou a handicapované sportovce, české reprezentanty Jaroslava Petrouše a Martina Zacha.

18.8.2017

Národní házená: Opatovičtí měli pevnější nervy v penaltové loterii

Opatovice nad Labem – Obhájci prvenství budou za rok zase obhajovat prvenství. Tento jednoduchý rébus „vymysleli“ národ ní házenkáři z Opatovic. Na stadiónu v Humpolci, který nese název V podhradí uspořádala zdejší Jiskra 69. ročník dvoudenního turnaje s názvem O pohár Zálesí. 

17.8.2017

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

Pardubice – Odvážný plán. Jmenuje se návrat do ŽBL. Sice do dvou let, ale je vskutku smělý. Za necelé dva měsíce zahájí mistrovskou část nové sezony 2017/18 prvoligové basketbalistky BK Studánka Pardubice. 

17.8.2017

Tenisové příběhy končily v hale

Pardubice – Splněný sen, neskutečný a těžko popsatelný pocit… I taková slova jste mohli slyšet od nových mistrů České republiky v kategorii staršího dorostu, kteří vyhráli devadesátý ročník Pardubické juniorky. Ne tradičně na centrálním kurtu, ale ve vedlejší hale, kam se finálové zápasy kvůli dešti přesunuly. 

17.8.2017

Makrlík již postává těsně přede dveřmi do desítky

Pardubice – Finále na turnaji extratřídy. Crossmintonista Petr Makrlík nakonec bral na turnaji kategorie 500 stříbro.

17.8.2017

Waynes se vyhoupli do čela slowpitchové ligy

Pardubice – Vedou! Ve výhni trutnovského Red fieldu pokračovala za účasti pěti český a dvou německých týmů pátým kolem Česká slowpitchová liga. O první tři místa se podělili Hangarounds, Rytíři Trutnov a Waynes Pardubice. 

12.8.2017

Pardubická juniorka: Finálové zápasy v hale ovládli Dubský s Markovou

Pardubice - Novými mistry České republiky v kategorii staršího dorostu se stali Marek Dubský a Johana Marková, kteří vyhráli 90. ročník Pardubické juniorky.

11.8.2017

Juniorka: Jízda Dörreové nekončí. Ve finále nastoupí proti Markové

Východní Čechy, Pardubice - Východočeský tenis bude mít opět po roce zastoupení ve finále Pardubické juniorky. Na loňský úspěch pardubické hráčky Nikoly Novotné navázala při 90. ročníku turnaje Adéla Dörreová z Tenis-centrum DTJ Hradec Králové.

10.8.2017

Pardubická juniorka: Dörreová postoupila po třísetové bitvě

Pardubice – Ve hře o tenisový titul v kategorii staršího dorostu zůstává poslední Východočeška.

8.8.2017

Zájem o turnaj trvá. Komplikací bývá kolize v kalendáři

Pardubice – Obrovská tradice. To je jen jedno z mnoha slovních spojení, která vás mohou napadnout, když se řekne Pardubická juniorka. 

8.8.2017

Juniorka: Jednička je ze hry venku

Pardubice - Rychlé loučení. Stejně jako před rokem skončil nejvýše nasazený tenista na Pardubické juniorce hned v prvním kole.

7.8.2017

Dva za dva aneb Američani střídají Američany

Pardubice – Zatím v minusu, ale je to pouze nejmenší možný rozdíl. Nicméně pardubičtí basketbalisté po delší době procházejí větší obměnou kádru. Čtyři aktivní „kusy“ odpadly a naopak se v týmů dospělých objevily tři nové tváře. A ještě štěstí, že nové kontrakty podepsali stěžejní hráči.

7.8.2017

Pardubičtí soupeři také neměli nohy na trnoži

Pardubice – Ještě dva měsíce. Zhruba tolik času zbývá do zahájení Kooperativa NBL. Družstva teprve zahajují přípravu, nicméně jako každé léto i tentokrát dochází v týmech k výrazným hráčským přesunům. 

7.8.2017

Žákovský titul katapultoval Veigerta na juniorský vrchol

Pardubice – To je pecka. V terminologii jeho sportu pak nechytatelná smeč. Vojtěch Veigert se stal mistrem České republiky ve dvouhře!

6.8.2017

Na vrchařském vrcholu běželi z českých borců nejrychleji

Pardubice – Hvězda jasně svítila nad Alpami. Světový šampionát v běhu do vrchu se v letošním roce odehrál v Premaně, která se nachází v italských Alpách. Na vrchařský vrchol se svými výkony nominovali také dva běžci atletického oddílu Hvězda Pardubice. Za ženy Lucie Maršánová a v mužské kategorie Jan Janů. 

5.8.2017

Satoranský: Cítím dvojnásobnou zodpovědnost

Praha – Jsou jako siamská dvojčata. Od mládežnických let spolu jezdili reprezentovat Českou republiku. Navíc je spojují další věci. Ve slovutné NBA si nezávisle na sobě zahráli za Washington Wizards a dokonce se oba letos oženili. Před letošním evropským šampionátem však došlo k jejich roztržení. TOMÁŠ SATORANSKÝ si nacvičené parádičky s parťákem Janem Veselým v Rumunsku neužije. 

5.8.2017

Začalo to perfect game. Skončilo to perfect day

Pardubice – Double Impact, nebo-li dvojitý úder. Slowpitchisté Waynes Pardubice po loňském stříbře vybojovali svůj druhý titul mistrů republiky a zároveň se kvalifikovali na evropský turnaj šampionů Super Cup 2018.

5.8.2017

O slově sestup nechtějí pardubičtí mladíci ani slyšet

Pardubice – Umístit se lépe než loni, to by byla paráda… To je věta, kterou vypálil trenér Pavel Němeček. 

5.8.2017

Sprinterka Vondrová si vytáhla sedmičku

Pardubice – O běžeckou budoucnost klubu se bát nemusí. Minimálně do té doby, dokud jim talenty nevyfouknou movité kluby… Dvě zástupkyně pardubické Hvězdy odcestovaly na mistrovství Evropy juniorů do italského Grosseta. Byly jimi sprinterky Anna Šuhájková a Lada Vondrová. Součástí národnímu týmu byl i trenér Vondrové, Jaroslav Jón, který je současně i místopředsedou atletického oddílu Hvězdy Pardubice.

3.8.2017

Pardubická juniorka: V sobotu začíná jubilejní ročník

Pardubice – Devadesáté výročí. Tradiční Pardubická juniorka, tedy tenisové mistrovství České republiky v kategorii staršího dorostu, bude mít letos speciální náboj. Jubilejní devadesátý ročník začne na kurtech LTC již tuto sobotu. O vítězích ve dvouhrách se rozhodne příští pátek, kdy jsou na programu finálové zápasy. 

3.8.2017

Dlouháni vyhlížejí soupeře pro první kvalifikační kolo

Pardubice – Už dnes se ho dozvědí. Zatímco v domácí Kooperativa NBL už basketbalisté BK JIP Pardubice znají jízdní řád nového soutěžního ročníku, ve FIBA Europe Cupu jim ho určí za několik hodin. V mnichovské centrále se totiž bude losovat nový ročník této pohárové soutěže. 

2.8.2017

Přítelkyni řekl "Ano", reprezentaci "Ne"

Praha - Česká basketbalová hvězda Jan Veselý odmítl účast na evropském šampionátu.

2.8.2017

Nezvládal jsem kritické momenty, říká Láznička

Pardubice – Nevrátil se na vladařský stolec, ze kterého jej vloni sesadil „bájný“ Sergej Movsesjan. Přitom do velmistrovského turnaje nastoupil jako nasazená jednička. Roli favorita však letos nezvládl. Český velmistr VIKTOR LÁZNIČKA skončil se ziskem 6,5 bodu na celkovém osmém místě. 

2.8.2017

Půlpán se upsal pardubickému basketbalu na tři roky

Pardubice - Úspěšná spolupráce může pokračovat. Rozehrávač Viktor Půlpán totiž podepsal s pardubickým basketbalovým klubem novou tříletou smlouvu.

2.8.2017

Vítězný Jan Krejčí jezdí na festival Czech Open již od dětství

Pardubice – Výjimka, co potvrzuje pravidlo. Před velmistrovským turnajem na Czech Open se vždy mluví hlavně o první desítce nasazených. Jenže už se tolik nemluví o tom, že kvůli zrádnosti švýcarského systému může vyhrát každý z první padesátky. A to se stalo právě letos. JAN KREJČÍ vstupoval do hry až jako 23. nasazený a na jeho triumf by před začátkem zřejmě moc lidí nevsadilo. 

2.8.2017

Gupta: Vrátím se, protože chci konečně turnaj vyhrát

Pardubice – Dvojka dvojkou… Prvních pět kol procházel velmistrovským turnajem bezchybně a porážel jednoho soupeře za druhým. Poté se však indický velmistr ABHIJEET GUPTA (na snímku)dostal do menšího útlumu a z Pardubic si nakonec odváží druhé místo.

31.7.2017

Překvapení: Krejčí si ušil velmistrovské šaty!

Pardubice – Útok zezadu a velké překvapení. Ale nic nesportovního a zbabělého. Český šachista Jan Krejčí jen dokonale využil zrádnosti švýcarského systému na otevřených turnajích. A ve finále s bodovým náskokem ovládl, až jako 23. nasazený velmistrovský turnaj na 28. ročníku Czech Open.

29.7.2017

Bratrovražedný souboj a Gopal střídá Guptu v čele

Pardubice – Žádná úcta ke svému krajanovi… Velmistrovskému turnaji dominoval Abhijeet Gupta z Indie, který měl po pěti kolech čistý štít. Jenže pak obral o půl bodu Jiří Štoček a v sedmém dějství ho porazil další indický hráč G.N. Gopal. 

28.7.2017

Štoček nenechal pláchnout vedoucího Guptu

Pardubice – Ještě nic není jasné. Nicméně tři kola před koncem velmistrovského turnaje se rozestupy mezi hráči se začínají pomalu ale jistě zvětšovat. Jedno je však jisté, souboj o celkový triumf není zdaleka rozhodnutý.

28.7.2017

V nejtěžší bitvě nevypustila Štěrbová ani metr

Pardubice – Konečně volno. A zasloužené volno. Týdenní prázdniny od plavání si v tomto týdnu začala užívat Lenka Štěrbová. Jindy neoblomný trenér reprezentace českých dálkových plavců Jan Srb souhlasem s krátkým volnem od vody ocenil Lenčino jedenácté místo v 25 kilometrovém maratonu na nedávném mistrovství světa v Maďarsku. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení