2.NHbL

Pardubická Alfa dokonale zaskočila rezervu extraligového celku SK OEZ Testa Letohrad na jeho hřišti. Dvě shodné výhry 4:3 rázem připravily pro loňského vicemistra mečbol k celkovému triumfu. V sobotu 19. května tak v domácím prostředí může pardubický celek oslavit celkové vítězství.

Domácí tým byl mírným favoritem celé série, což v úvodním duelu dvě třetiny potvrzoval. Ve třetí třetině však tři branky hostí zcela otočily vývoj utkání. Druhé utkání patřilo naopak hostům a domácí srovnali ve třetí třetině. Avšak v prodloužení vystřelil druhý zápasový bod Jiří Heller. Alfa má tak nyní dva pokusy na domácím hřišti k ukončení celé soutěže a ke korunovaci nového vítěze.

Finále pokračuje v sobotu v Pardubicích–Polabinách od 11 hod. a případné čtvrté utkání v 16 hodin. Pokud se Letohradu podaří srovnat s Pardubicemi krok, následuje rozhodující utkání v sobotu 26. května opět v Letohradě (16.00).

Výsledky – finále: SK OEZ Letohrad B – DDM Alfa Pardubice 3:4 (1:0, 1:1, 1:3) a 3:4 (1:2, 0:1, 2:0 – 0:1) v prodloužení. Stav série: 0:2.

Oblastní liga

Vítěz základní části a největší favorit play off tým DDM Delta Pardubice ve finále dosud nenašel přemožitele. Ani obhájce titulu Svítkov Stars B nedokázal uzmout Deltě zápas. Vzhledem k tomu, že oba celky mají domácí hřiště na Svítkově, je příští týden „výhoda“ domácího utkání z pohledu Svítkova nulová.

Finále pokračuje v neděli 20. května v 11 hod., případné čtvrté utkání v 16 hodin. Pokud bude série vyrovnaná, následuje rozhodující pátý duel v neděli 27. května v 16 hod. rovněž na Svítkově.

Výsledky – finále: DDM Delta Pardubice – TJ Paramo Svítkov Stars B 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) a 6:1 (2:0, 4:0, 0:1). Stav série: 2:0.