VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Atletický servis

Pardubice - Mistrovství republiky ve vícebojích, krajské přebory mládeže družstev

5.6.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

Mistrovství republiky ve vícebojích
Zlato z halového mistrovství obhájil žák Michal Říha, který výkony (100 m př. – 13,95; disk – 39,06; tyč – 2,70; oštěp – 41,82; 60m – 7,47; dálka – 589; koule – 14,15; výška – 173; 1000 m – 3:19,31) v devítiboji získal 5 322 bodů a nedal soupeřům žádnou šanci.
Umístění z haly si vyměnili junioři, takže halový mistr Jaroslav Hedvičák přivezl domů tentokrát z desetiboje stříbrnou medaili za 7159 bodů (100 m – 10,82; dálka – 704; koule – 12,33; výška – 188; 400 m – 49,12; 110 m př. – 14,66; disk – 34,16; tyč – 4,40; oštěp – 37,99; 1500 m – 4:40,89). Zaostal o 113 bodů za turnovským Adamem Sebastianem Helecetem. Hedvičák si vybojoval nominaci na mistrovství Evropy juniorů 2009, které se koná v Novém Sadu.

Boj o bronz v sedmiboji se odehrál mezi dorostenkami AC, z něhož nakonec lépe vyšla Nikola Řehounková 4212 bodů (100 m př. – 14,68; výška – 139; koule – 10,25; 200 m – 25,80; dálka – 486; oštěp – 21,75; 800 m – 2:35,78), před oddílovou a tréninkovou kolegyní Hanou Luticovou 4187 bodů (100 př. – 15,14; výška – 157; koule – 9,11; 200 m – 27,22; dálka – 5,59; oštěp – 18,37; 800 m – 2:45,39).
Kvalitní umístění v sedmiboji vybojovala juniorka Martina Tejnecká, která za AC hostuje, závodí za AFK Chrudim páté místo za 4018 bodů (100 m př. – 16,84; výška – 153; koule – 8,50; 200 m – 28,76; dálka – 514; oštěp – 31,98; 800 m – 2:34,96).

Krajské přebory mládeže družstev
Juniorky – nejlepší výsledky: 200 m – 1. Tamchynová (AC) 26,32 s, 2. Vondřejcová (Hvězda)26,71 s, 400 m – 1. Mäki (Hvězda) 61,24 s, 2. Jahelková (AC) 61,30 s, 800 m – 1. Mäki (Hvězda) 2:21,25 min, 2. Ručová (AC) 2:51,77 min, 3000 m – 1. Doškářová (AC) 11:58,22 min, 100 m př. – 2. Chmelařová (AC) 15,69 s, výška – 1. Vejpravová (Hvězda) 140 cm, dálka – 2. Šubrtová (AC) 514 cm, 2. Vejpravová (Hvězda) 494 cm, trojskok – 1. Karpíšková (Hvězda) 10,39 m, 2. Vejpravová (Hvězda) 9,79 m, koule – 1. Kroužková (Hvězda) 13,02 m, 2. Drbohlavová (Hvězda) 10,16 m, disk – 1. Kroužková (Hvězda) 40,67 m, 2. Pecháčková (AC) 26,22 m, kladivo – 1. Kroužková (Hvězda) 40,98 m, oštěp – 1. Malá (Hvězda) 39,85 m, 2. Drbohlavová (Hvězda) 35,28 m.

Junioři – nejlepší výsledky: 200 m – 1. Voborník (Hvězda) 22,88 s, 2. Talácko (AC) 23,29 s, 400 m – 1. Voborník (Hvězda) 50,76 s, 2. Ostrejš (Hvězda) 52,09 s, 800 m – 1. Hladík (Hvězda) 1:59,77 min, 2. Koutný (AC) 2:00,42 min, 1500 m – 1. Cvejn (Hvězda) 4:26,13 min, 3000 m – 1. Gdula (Hvězda) 9:27,87 min, 2. Rybišár (Hvězda) 9:36,50 min, 110 m př. – 1. Jakoubek (AC) 14,99 s, 400 m př. – 1. Divoký (AC) 58,76 s, 2. Cvejn (Hvězda) 62,62 s, 4 x 100 m – 1. Hvězda SKP Pardubice (Hladík, Cvejn, Ostrejš, Voborník) 3:36,57 min, výška – 1. Novák (AC) 185 cm, 2. Krampota (AC) 185 cm, tyč – 1. Sokol (AC) 360 cm, dálka – 1. Beneš (Hvězda) 671 cm, 2. Králík (Hvězda) 612 cm, trojskok – 1. Beneš (Hvězda) 13,64 m, 2. Králík (Hvězda) 13,29 m, koule – 1. Kozák (AC) 15,51 m, disk – 1. Kozák (AC) 45,67 m, 2. Lukášek (AC) 40,15 m, kladivo- 1. Lukášek (AC) 39,74 m, 2. Kozák (AC) 37,65 m, oštěp – 1. Lukášek (AC) 51,10 m.

Dorostenci – nejlepší výsledky: 200 m – 2. Hercík (Hvězda) 24,41 s, 400 m – 2. Mašín (AC) 53,90 s, 800 m – 1. Mašín (AC) 2:03,30 min, 3000 m – 2. Kubelka (AC) 10:30,94 min, 300 m př. – 3. Richter (Hvězda) 45,00 s, štafeta 400-300-200-100 – 1. Hvězda (Schramm, Chaura, Richter, Hercík) 2:14,90 min, tyč – 1. Kos (AC) 310 cm, 1. Kučera (AC) 310 cm, koule – 1. Čapek (Hvězda) 14,45 m, 2. Blažek (Hvězda) 13,05 m, disk – 1. Blažek (Hvězda) 40,40 m, 2. Čapek (Hvězda) 38,94 m, kladivo – 1. Blažek (Hvězda) 53,41 m, 2. Straško (Hvězda) 50,03 m, 3. Čapek (Hvězda) 49,91 m, oštěp – 1. Kuthan (AC) 49,03 m.

Dorostenky – nejlepší výsledky: 200 m – 2. Řezníčková (AC) 26,90 s, 800 m – 1. Šmídová (AC) 2:29,33 min, 2. Trkalová (AC) 2:30,21 min, 3000 m – 1. Nováková (AC) 11:01,93 min, 2. Martincová (AC) 11:35,60 min, 100 m př. – 1. Antušková (AC) 16,48 s, 300 m př. – 1. Antušková (AC) 46,24 s, 2. Valentová (AC) 46,39 min, štafeta 400-300-200-100 – 1. AC Pardubice (Šindelářová, Zběhlíková, Řezníčková, Čadová) 2:30,84 min, tyč – 1. Hanousková (Hvězda) 285 cm, 2. Brýdlová (Hvězda) 240 cm, dálka – 2. Šedivá (Hvězda) 486 cm, 3. Koutná (AC) 476 cm, trojskok – 1. Řezníčková (AC) 10,14 m, 2. Vápeníková (Hvězda) 9,30 m, koule – 1. Zrůstová (AC) 12,28 m, 3. Hanousková (Hvězda) 9,69 m, disk – 1. Zrůstová (AC) 30,15 m, kladivo – 1. Bílková (Hvězda) 41,89 m, 2. Šedivá (Hvězda) 39,07 m, oštěp – 2. Tomanová (AC) 28,51 m, 3. Hanousková (Hvězda) 26,34 m.

(zz, ewi, hk)

5.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin. 

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Pardubický kraj - Vezeme deset kilo technického konopí, hájila se osádka osobního auta… Jenže hlídku celníků o tom nepřesvědčila.

Hasiči v Dolním Jelení oslaví 95 let od založení sboru

Dolní Jelení - Dorazí také Návštěvníci a výhled bude z jeřábu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení