VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Atletický stadion na Dukle se proměnil v dětské mraveniště

Pardubice – Stadion na Dukle zaplnily stovky dětí. Hvězda Pardubice uspořádala jednu z největších akcí ve své historii. Nesla název: Dětský den s atletikou. Jeho součástí byl silniční běh Desítka Hvězdy Pardubice. tento běh má svoji tradici již 47 let.

12.5.2017
SDÍLEJ:

Stadion na Dukle se proměnil v dětské mraveništěFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Hned od plánovaného začátku se stadion zaplnil dětmi, které si vyzkoušely jednotlivé atletické disciplíny – sprint, překážky, skok daleký i vysoký, vrh koulí, hod diskem, kladivem i oštěpem, nebo si proběhly opičí dráhu, vyzkoušely funkční trénink, hod na cíl, skákání panáka, střelbu na basketbalový koš atd.

„V průběhu dne se na Městském atletickém stadionu pohybovalo přes 1700 lidí a to za dobu mého působení v Pardubicích ještě nepamatuji,ů předesílá Jana Kárníková, hlavní organizátorka prvního ročníku Dětského dne s atletikou.

Dětského dne se zúčastnilo téměř 700 dětí, které soutěžily a odevzdaly svoji vyplněnou hrací kartu, za to si vyzvedly dárky.
Pro milovníky běhů byly připraveny tři běhy. Nejdříve se představili běžci na 2,5 km dlouhé trati. Pak padl startovní výstřel k tradičnímu silničnímu běhu na 10 km Desítka Hvězdy Pardubice. Běžci, kterých se na startu sešlo 62, absolvovali svou trasu na čtyřech 2,5 km dlouhých okruzích, ulicemi sídliště Dukla.

Vítězem 47. ročníku se stal reprezentant České republiky a závodník domácího oddílu Hvězda Pardubice Pavel Dymák, který zvítězil časem 32:26 min. Tento čas je zároveň i novým traťovým rekordem. Dymák překonal svého oddílového kolegu Jana Janů, vítěze loňského ročníku o tři vteřiny. Jeho oddílový kolega Pavel Hladík bral pomyslnou bramborovou medaili. Do cíle dorazil v čase 35:05 min.
Mezi ženami si nejlépe vedla hradecká závodnice Táňa Metelková, která zvítězila časem 37:22 min. Nejlepší z domácích běžkyň, Denisa Kozáková, obsadila časem 44:37 třetí příčku.

Velmi vydařený prý byl i Běh rodičů s dětmi. Na dráze Městského atletického stadionu se představilo přes 200 účastníků tohoto běhu pro nejmenší sportovce, kteří v cíli své trati na 400 m obdrželi sladkou odměnu.

„Jsem velmi ráda, že se premiérový ročník Dětského dne s atletikou tak vydařil a všechny děti si ho užily. Je to pro mne velkou odměnou a jsem opravdu nadšená, kolik lidí si přišlo atletiku vyzkoušet. Bereme to jako informaci, že takovéto akce mají smysl a že o ně lidé mají zájem. Proto mohu již nyní s jistotou říci, že za rok přichystáme tuto akci opět a pokusíme se ji ještě vylepšit" uvádí hlavní organizátorka dětského dne Jana Kárníková, která vykonává i funkci místopředsedkyně Hvězdy Pardubice.

Autor: Zdeněk Zamastil

12.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Spánková porucha může dost vyděsit. Podobá se i smrti

Pardubice - „Lidstvo před sto lety spalo v průměru o hodinu a půl více než dnes," říká pardubický neurolog a somnolog Richard Plný.

Heydrichiáda v ulicích města? Jen jako

Pardubice /FOTO/ - Pardubice se v sobotu vrátily do roku 1942. V ulicích rachotily německé motorky a zněly skotské dudy.

Na den ředitelem strážníků nebo také letiště

Pardubice - Dětský a Studentský parlament v Pardubicích tak trochu převzal vedení.

Oheň (bez)naděje putuje z Ležáků až do Polska

Pardubice – Památku dětí z Ležáků a Lidic a osud Jiřího Potůčka uctil sedmý ročník projektu Oheň (bez)naděje, pořádaný Československou obcí legionářskou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies