Josef Havlíček zvítězil na tříkilometrové trati s překážkami v čase 9:21,11 min. V ženách se nejlépe vedlo koulařce Janě Kárníkové, která své náčiní poslala do vzdálenosti 15,90 m. Druhé místo si vybojovali oštěpař Jaroslav Jílek, když předvedl 72,86 m a běžec Jan Janů. Ten 3000 m překážek zvládl za 9:21,89 min. Medailové umístění si vybojovala ještě Lenka Švábíková, když na trati 800 m skončila třetí v čase 2:12,40 min.

Z dalších výsledků: muži – 800 m: 15. Vondřejc 1:55,91 min, 3000 m př.: 8. Čelko 10:00,96 min. Ženy – 200 m: 10. Ptáčníková 26,78 s, 400 m: 5. Chryczyk 59,53 s, 800 m: 9. Chryczyk 2:16,34 min.

Vrcholem sezony 2014 pro kategorii juniorů je Mistrovství světa, které se koná do 22. července v americkém Eugene. Hvězdu a Českou republiku bude za mořem reprezentovat Dominik Kubec. Pardubický vytrvalec se představí na desetikilometrové trati. V konkurenci afrických běžců to nebude mít lehké. Jeho  cílem je běžet minimálně na úrovni času, kterým se na tento šampionát nominoval. Testem pro jeho formu bylo nedávné mistrovství republiky, kde s velkým náskokem zvítězil.   (yak)