BASKET: Kara doma opět nezaváhala

Východní Čechy - ŽBL: Basketbalistky Hradce Králové narazily na favorizované USK

25.9.2011

Ženská basketbalová liga pokračovala druhým kolem, do kterého zasáhlo také trio mužstev z východních Čech.

BK Pliska Studánka Pardubice – BK Lokomotiva Karlovy Vary 60:84 (19:16, 33:37, 49:62).

Nejvíce bodů: Březinová 13, Pavlasová 12, Jedličková 9, Habětínková a Kramperová po 6 – Kučerová 23, Sedláčková 20, Turbová 15, Pospíšilová 10.

Další výsledky:

Kara Trutnov – BK Czech coal Aldast Strakonice 65:60 (18:16, 32:30, 50:43).

Body: Mišurová 18, Šnajdrová 15, Větrovcová 8, Nováková a Záplatová 7, Hindráková 6, Komžíková 4 – Uhrová 16, Škrabalová a Mračnová 12, Křížová 10, Jenisová 8, Musilová 2. Rozhodčí: Hošek, Kec. Fauly: 20:16. Trojky: 2:1. Trestné hody: 13/9 – 16/15. Doskoky: 32:35. Diváci: 750.

Ač patřily úvodní minuty v nabité sportovní hale hostujícímu týmu, ovládla první poločas domácí kapitánka Mišurová. Čerstvá třicátnice nastřílela úctyhodných 14 bodů, a když po pauze přidala další čtyři, byla nejlepší střelkyní utkání. Přesto se stejně jako celý tým musela třást o vítězství do posledních okamžiků zápasu. Strakonice totiž neprodaly kůži lacino. V závěru vedení svými body pohlídala Šnajdrová, která právě v sobotu odehrála 200. duel v dresu Kary.

ZVVZ USK Praha – Sokol Hradec Králové 113:39 (25:11, 50:27, 84:33).

Body: Elhotová 31, Montańana 18, Vítečková 16, Kulichová 14, Eldebrink 12, Burgrová 10, Nečásková 6, Zrůstová 6 – Kuthanová 11, Bartáková 7, Rosenbaumová 6, Selucká 6, Věchtová 4, Stará 3, Horáková 2. Mladý hradecký celek na obrovského favorita nestačil. Do poločasu se ještě držel, když prohrával o třiadvacet bodů, ale v druhé polovině utkání se naplno projevila síla největšího favorita soutěže, který svůj náskok pohodlně navyšoval. Sokolky v závěrečné dvacetiminutovce zaznamenaly jen dvanáct bodů. Rozdíl ve skóre se nakonec vyšplhal přes sedmdesátibodovou hranici.

VŠ Praha - Slovanka MB 84:69

Frisco Brno - Valosun Brno 85:63

VŠE Praha - DSK Karlín 92:67.