Premiéru na pardubické lavičce si odbyl kouč Ivan Vojtko, který vedl svůj nový tým proti krajanům. Kromě toho, že měl možnost poznat své svěřence minimálně, mu situaci také notně zkomplikoval zdravotní stav kádru. K dispozici měl jen osm hráčů. Ani tyto skutečnosti nic nezměnily na jeho vítězném debutu.

BK Synthesia Pardubice – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 98:62
(25:16, 42:29, 68:46). Body: Sanders 25, Majerík 17, Zikmunda 13 (čtyři trojky), Williams 12, Phillips 11, Přibyl 9, Novotný 6, Harčár 5 – Mason 10, Džubák a Bečárik po 9, Ridzoň 7. Rozhodčí: Volejník, Vondráček, Rozsypal.Trestné hody: 34/25–14/10. Trojky: 9:6. Fauly: 19:26. Pět osobních chyb: 34. min. Přibyl. Doskoky: 42:19. Diváků: 250.

Chléb utkání se zlomil hned na přelomu první a druhé čtvrtiny, kdy třetí tým slovenské ligy od času 5:48 do doby 13:07 nezaznamenal ani jediný bod. Skóre se změnilo ze 14:16 na 32:16 pro domácí. V dalším průběhu pak pardubičtí borci náskok neustále zvyšovali.

Ivan Vojtko, trenér Pardubic: „Naštěstí Spišská byla dobrým soupeřem na rozehrání, protože první poločas jasně ukázal, že v družstvu nic nefunguje. Ani obrana, ani útok, ani protiútok. Výkon byl hodně vzdálený mým představám. Hráli jsme hrozně pomalu, pasivně a chaoticky. Na druhou stranu vím, že nebyl čas zavést nějaký systém.“