Basketbal: Pardubičtí kadeti ve formě

Pardubice – Kadeti BK Synthesia Pardubice si v roce 2010 vedou zatím úspěšně.

26.1.2010

Oba domáci zápasy se svými soupeři bezpečně vyhráli. Liberečtí Kondoři neměli šanci a na palubovce působili jakoby s ustřiženými křídly. Kvalitnější zápas s pražským USK pardubickému celku také sedl a pražské hvězdičky byly tentokrát velmi pohaslé. Víkendové duely v Opavě a Havířově Pardubičtí také zvládli.

EXTRALIGA – U16: BK Synthesia Pardubice vs. BK Kondoři Liberec 125:51 (24:10, 58:24, 100:36). Body: Šoula 22, Peterka 21, Heřman 19, Chrudimský 14, Mikulecký 13, Vlček 8, Šindelář 7, Cejpek 6, Jechura 6, Vávra 4, Richtr 4, Blažek 1. Liberec bez opor Honzáka a Hrdého pardubickému týmu nebyli rovnocenným soupeřem. Domácí byli všude o krok dříve a neškodným Kondorům navíc sázeli koš za košem.

BK Synthesia Pardubice – USK Praha 84:58 (22:17, 53:28, 69:48). Body: Heřman 24, Mikulecký 15, Peterka 13, Šoula 12, Vlček 8, Vávra 4, Šindelář 3, Hanuš 3, Bekr 2.

Zásluhou obou týmů se hrál rychlý a agresivní basketbal, Ve druhé čtvrtině si základní pětka domácích vytvořila pětadvacetibodový náskok, který už prostě po přestávce USK dotáhnout nemohl. V době, kdy na palubovce nebyli Heřman se Šoulou hosté rychle snížili až na rozdíl třinácti bodů bodů…, BK Opava – BK Synthesia Pardubice 49:80 (23:26). Body: Heřman 32, M. Peterka 26, Mikulecký 8… První polovina utkání byla vyrovnaná, po změně stran již bylo všechno jinak.BK Havířov – BK Synthesia Pardubice 67:85 (25:49). Body: Heřman 22, M. Peterka 19, Chrudimský 16, Mikulecký 9… Pardubičtí kadeti jsou v extralize druzí, dva body za vedoucím BCM Moravská Ostrava.

26.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
Jen nejtvrdší hasič přežije. Rozhledna Andrlův chlum viděla i letos extrémní sportovní výkony.
18

Hasiči brali rozhlednu útokem

Opravený evangelický kostel ve Chvaleticích a koncert Jiřího Stivína a Václava Uhlíře.
14

Chvaletický kostel jako nový

Úvod jako ze snu! Fotbalisté Pardubic vstřelili pět gólů Prostějovu

Pardubice - S rolí favorita si hlavu rozhodně nelámali. Pardubičtí fotbalisté vedli nad posledním Prostějovem již po deseti minutách o tři branky, ještě v prvním poločase přidali další dva góly. Po výhře 5:0 si ve 25. kole Fortuna národní ligy připsali důležité tři body do tabulky.

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

OBRAZEM: Den bezpečnosti v Pardubicích

Pardubice - Pátek byl ve městě dnem bezpečnosti. Policisté, strážnici, záchranáři i hasiči předváděli své umění a dovednosti. Podívejte se v naší fotogalerii.

Opozice chce potrestat Služby za cestu do JAR. Pardubáci hrozí trestním oznámením

Pardubice – Kauza Služeb města Pardubic (SMP), jejichž vedení za veřejné peníze vyrazilo na cestu do Jihoafrické republiky, stále nekončí. Na čtvrtečním zasedání zastupitelstva totiž opozice požadovala odvolání představenstva a dozorčí rady SMP, sdružení Pardubáci pak dokonce vyzvalo vedení města, aby hospodaření této společnosti nechalo prověřit orgány činnými v trestním řízení.