Basketbalisté Beksy zabrali, v semifinále je srovnáno

Pardubice - Co se nepovedlo v prvním semifinále, vyšlo ve druhém. Basketbalisté Beksy doma další fiasko nedovolili. Po precizním výkonu zdolali Děčín a srovnali stav série hrané na čtyři vítězná utkání.

3.5.2017 AKTUALIZOVÁNO 3.5.2017

2. semifinále basketbalové Kooperativa NBL mezi BK JIP Pardubice (v bíločerném) a BK Armax Děčín (v černém).Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

BK JIP PARDUBICE – BK ARMEX DĚČÍN 72:63 (21:18, 34:28, 49:45).
Body: Autrey 21, Půlpán 12, Švrdík 11, Pandula 10, Wall 9, Burnett 5, Nečas 4 - P. Houška 16, Šiška 13, Pomikálek 8, Bažant 6, J. Houška 6, Landa 4, Ježek 4, Vyoral 3, Palyza 3. Trojky: 8:7. Fauly: 23:23. Pět chyb: 35. Vyoral (D). Trestné hody: 26/16-21/12. Doskoky: 38:43. Diváků: 1311. Nejlepší hráč: Viktor Půlpán (P). Rozhodčí: Vyklický, Dolinek, Blahout. Stav série - 1:1.

Jako by první semifinálové utkání ani neskončilo… Oba týmy totiž opět rozehrály urputnou obrannou bitvu. S jediným rozdílem. Do druhého duelu nastoupili Válečníci v bílých dresech a hodně sebevědomí. Jenže mírné vedení udrželi pouze pět minut. Potom se přes ně domácí přehnali (ze 7:11 na 17:12). Děčín stačil ještě v první čtvrtině vyrovnat, ovšem druhou sehrála lépe Beksa. V jednu chvíli se poprvé v sérii dočkala dvojciferné injekce.

Po změně stran spustili Severočeši severní vítr a rychle se z minus osmi dostali do plus čtyř. Pardubické akcie ale vytáhl na basketbalové burze Viktor Půlpán. Třemi trojkami v řadě vrátil domácím vedení. A v závěrečném dějství parádní představení gradovalo. Za delší konec lana tahali Východočeši, kteří si udržovali více než pětibodový náskok. Slibně rozestavený děčínský hrad se zhroutil po pěti faulech Tomáše Vyorala. Pak už domácí drželi otěže pevně ve svých rukou.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ
Tomáš Bartošek, trenér Pardubic: „Oproti prvnímu utkání se nám dařilo poněkud lépe. Zlepšili odstavování hráčů soupeře při útočném doskoku. A to byl jeden z klíčových faktorů. Zápas se vyvíjel jako na houpačce. Chvilku jsme byli nahoře my, chvíli Děčín. Bojovalo se, k vidění bylo hodně soubojů. Důležité bylo, že jsme v nich neuhýbali. Na konci třetí čtvrtiny jsme překlopili skóre na svojí stranu a možná zásluhou větší zkušenosti, kterou jsme nasbírali v průběhu celé sezony, jsme vedení udrželi až do konce. Stav je 1:1. My se teď musíme co nejlépe připravit na sobotní zápas v Děčíně.

Pavel Budinský, trenér Děčína: „S naším výkonem jsem spokojen. Pro nás to bylo další pěkné utkání, plné neuvěřitelných zvratů, situací a zajímavých soubojů. Série se vždy odvíjí od toho, který hráč v daném zápase dokáže svému týmu pomoci. My jsme dnes měli problémy, protože náš ústřední rozehrávač Tomáš Vyoral nasbíral v prvním poločase čtyři fauly. Takže jsme ho museli logicky stáhnout ze hry. Ostatní ale hráli dál s hlavou nahoře. Ondra Šiška bojoval a naše hra vypadala pěkně. Oba týmy hrály dobře a dlouho to bylo otevřené. V klíčových pasážích, kdy jsme na tom mohli být lépe než plus čtyři body, tak jsme udělali nějaké nevynucené ztráty. A Pardubice jsou natolik zkušené, aby toho využily. Jako v případě trojek Viktora Půlpána nebo háků Kamila Švrdlíka. To je play off. Je bomba se na takové akce dívat. Mohli jsme získat výhru číslo 2, ale Pardubice prostě byly o pár bodů lepší a v závěru si už výhru pohlídaly."

Druhé semifinále:
Nymburk - Opava 117:51 (stav série 2:0).

6. zápas: sobota 13. května v Děčíně.
7. zápas: středa 17. května v Pardubicích (vše 18.00).

3.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
MAX HEŘMANSKÝ se narodil 2. července ve 14 hodin a 46 minut. Měřil 47 centimetrů a vážil 2370 gramů. Maminku Janu podpořil u porodu tatínek Tomáš. Bydlí v Moravanech a doma na ně čeká čtyřletý Vít a šestnáctiměsíční Dan.
7

OBRAZEM: Nově narozená miminka z Pardubicka

Dílčí výsledky houbařských výprav Jiřího Laštůvky z uplynulého týdne.
4

Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů

Trolejbusové trati prodlouží o pět kilometrů

Pardubice – O pět kilometrů prodlouží Dopravní podnik města Pardubic trolejbusové tratě. Do konce letošního roku by mělo být hotové prodloužení trolejbusové trati ze zastávky Polabiny-Sluneční přes Trnovou do Ohrazenice v trase stávající autobusové linky číslo 6 a také prodloužení trolejbusové trati v Pardubičkách ze stávající točny u záchranné služby na zastávku Zámeček.