Trojky neumí. Pardubice byly v posledních sezonách považovány za trojkového outsidera. Jenže v letošní sezoně jim to z dálky lepí. A ve včerejším duelu s černým koněm soutěže tuto skutečnost beze zbytku potvrdily. Nasázely jich hned šestnáct.

BK JIP Pardubice – Sluneta Ústí nad Labem 93:90 po prodloužení (14:20, 35:37, 58:58, 80:80)

Body: Autrey 18, Wall 17, Nečas 13, Kotas 12, Škranc 11, Potoček 9, Švrdlík 6, Půlpán 4, Burnett 3 – Smith 27, Igrutinovič 16, Šotnar a Pecka po 14, Bosák 8, Abercrombie 7, Glover a Šteffel po 2. Rozhodčí: Baloun, Pavlík, Komprs. Fauly: 21:20. Pět chyb: 37, Burnett (Pce). Tr. hody: 16/9 – 27/20. Trojky: 16:8. Doskoky: 47:46.

Jedna trojka, druhá trojka, lepší začátek si domácí nemohli přát. Za stavu 12:3 Autrey doskočil pod vlastním košem, míč mu však vypadl. Jakoby tím odstartoval sérii ztrát. Jestliže po pěti minutách Pardubice vedly 14:7, tak po prvním kvartálu prohrávaly 14:20. Znovu jim vyšel nástup do čtvrtiny a po dvou trojkách Potočka rychle srovnaly. Vůbec z dálky se Bekse v první půli obzvlášť dařilo.

Po přestávce pokračovala v trojkovém koncertu. Za necelé čtyři minuty vystřihla tři a zaokrouhlila počet na deset. Ale ani to nestačilo, aby si vypracovala před závěrečnou epochou náskok. V ní tahala za kratší konec a všem fanouškům se při vzpomínkách na koncovky předchozích čtvrtin rosila čela. Tu nejdůležitější ale jejich miláčci zvládli. Nečas s klaksonem vyrovnal na 80:80. V prodloužení už prokázali více umu domácí.