Basketbalisté BK Synthesia si začínají zahrávat s ohněm. Nad jejich územím se proletěli Kondoři a v zobáku si do Liberce odnesli dva body. Severočeši se tak stali dalším týmem, který na východě Čech zvítězil. Na tuto situaci bezprostředně po zápase reagovalo narychlo svolané představenstvo klu­bu.

V první čtvrtině se sousedé v tabulce do větších dobrodružství nepouštěli. Skóre tak bylo na obou stranách nízké. Pardubice stále dotahovaly, a tak trenér poslal do hry ještě ne zcela zdravého pivota Šteffela. Ve druhé části se Kondoři rozstříleli a normu z prvního dějství splnili po necelých pěti minutách. Domácí se nadále střelecky trápili.

Po změně stran Liberec navýšoval svůj náskok. Po pěti minutách nastala pro Synthesii kritická situace. Jjeí protivník vedl čtrnáctibodovým rozdílem. V tomto okamžiku, se domácí družstvo neskutečně zvedlo (žel pro domácí poprvé a naposledy). Následující tři minuty vyhrálo 12:0, když jim pomohla také technická chyba hostujícího kouče. Jenže Liberec se nenechal rozhodit. Ještě do konce třetího kvartálu se dostal na pět plus. Na začátku závěrečné čtvrtiny se severočeský tým dostal do desetibodového vedení, které už nepustil.

Slobodan Nikolič, trenér Pardubic: Slobodan Nikolič, trenér Pardubic: „Když prohráváme celý zápas, tak s tím se dá těžko něco udělat. Soupeř navázal na výkony z minulých kol. Hrál výborně a zvítězil zaslouženě.“

Jan Slowiak, trenér Liberce: „Svým hráčům musím složit velký kompliment. V utkání dřeli, jak jen mohli. V útoku jsme hráli po celý zápas velmi stabilně. Třetí čtvrtina se nám v obraně nepovedla, ovšem díky vůli jsme převážili misky vah na naší stranu. “

Pavel Stara, generální manažer Pardubic: „Podobné výkony nebudeme trpět. Hráči neodvedli to, co se od profesionálů hráčů sluší a patří. První opatření uděláme po příchodu do kabiny. Navíc po zápase narychlo zasedne představenstvo.“

STATISTIKY

Body: Payne 24, Sanders 15, Bailey 12, Sýkora, Sirvydis, Gaidamavicius a Šteffel po 5, Majerík 4, Grepl 3 – Meno 21, Hampton 18, Marek 15, L. Tóth 11, T. Tóth 10, Landa 8, Černošek 4, Hojdar 2
Rozhodčí: Vrážel, Kapl, Znamínko