Kdo byl, trpěl. Kdo nebyl, neuvěří a ani se nic nedozví! Aktéři zápasů v Mattoni NBL se totiž nesmějí čtyřiadvacet hodin po utkání vyjadřovat k výkonu rozhodčího. Lépe už to nemohou mít muži s píšťalkou pojištěné, co říkáte? Tohoto bobříka mlčení, pod finančním postihem, dodržel také pardubický pivot PETR BOHAČÍK po prohraném zápase s Děčínem 78:80. A nutno předeslat, že musel odolávat vodopádu všetečných narážek na téma podivné verdikty rozhodčích.

Petře, před utkáním bylo jisté, tedy pokud neprohrajete o více než dvacet bodů, že po nadstavbové části skončíte nejhůře třetí. Zdálo se, že z vás spadl tlak a po většinu utkání jste se prezentovali pestrým basketbalem, souhlasíte?
Také mi to tak přišlo. Hráli jsme uvolněněji. První poločas byl neslaný nemastný z obou stran. Ve druhém se začalo pořádně hrát. My jsme si vypracovali šestnáctibodový náskok. Takové vedení šest minut před koncem se prostě musí dotáhnout k vítězství.

Opravte mě, jestli se mýlím. Není pro vás lepší hrát s protivníkem vyrovnaně než mu odskočit. Ve dvou případech se totiž stalo, že jste ubrali v soustředěnosti…
Myslím si, že jsme nepolevili v koncentraci. Už jsem toho odehrál v životě hodně a mohu potvrdit, že takový náskok ještě nic neznamená. Spíše bych to popsal, jako špatnou organizaci hry.

Dejme tomu. Přesto nejlepší basketbal jste předváděli od stavu 43:47. Vaše šňůra 14:0 s Děčínem pěkně otřásla, nemyslíte?
V tu chvíli jsme hráli velmi dobře a především chytře. To se nám bohužel ke konci utkání nedařilo.

A nejenom to. Vaší lavičku pořádně nadzvedla situace ze 36. minuty, kdy rozhodčí udělil vašemu týmu dvě technické chyby. Spolu s trestnými hody za faul házel hostující Hatcher šest šestek najednou. Zažil jste to někdy?
Hned jsme se o tom bavili se spoluhráči. Shodli jsme se na tom, že v takovéto fázi utkání to nikdo nezažil.

V závěru utkání jste totálně zkolabovali. To vás tolik rozhodil výše popisovaný okamžik?
Zatímco my jsme se dostali psychicky dolů, soupeře to hrozně nakoplo. Dal prakticky pět bodů zadarmo. Místo o jedenáct to bylo o šest a po rozehrávce ze strany zaznamenal další dva. Přesto jsme měli koncovku zvládnou lépe. Naše nervozita se projevila při zahrávání šestek, které nám do té doby šly solidně.

K tomu se přidaly další kontroverzní verdikty rozhodčích. Arnoldovi třeba pískli kroky. Vypadá to, že si arbitři mohou vybrat, zda třeba písknou faul, rozdají technickou. To není moc sportovní. Co vy na to?
(zamyslí se) Běžte do šatny k rozhodčím a natočte si tam s nimi rozhovor. Já se k tomu nebudu vyjadřovat.