Čekání skončilo pod Ještědem

Pardubice - Florbal: Sokolové sice přetrhli dlouhou šňůru, ovšem v Liberci měli k výhře hodně blízko.

18.11.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Handrejch

Sokol sice ve Fortuna extralize ukončil sérii šesti zápasů bez bodu, ale výhry v normální hrací době se ani tentokrát nedočkal.
GE–TRA Floorball club Liberec – M&M reality Sokol Pardubice 6:5 s.n. (1:1, 1:1, 3:3 – 1:0). Branky: 13. Drnec (Ježek), 27. Uglanov (Štěpánek), 51. a 55. Klucho, 60. Křenek (Štěpánek), rozh. nájezd Krupička – 14. Kunát, 40. a 46. Brychta (na druhou Cibere), 49. Bahník (Kunát), 55. Bahník (Kosejk). Rozhodčí: Sýkora, Dolanský. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Střely na branku: 25:14. Diváků: 190. Sokol: Pipek – Šťastný, Kosejk, Granec, Dziurdzik – Vichr, Kunát, Bahník, Cibere, Hoffman, Brychta, Janeček, Jelínek, Teichman, Burian, Vacík, Trojan.

Scénář utkání měl mnoho prvků, které Sokol zná z předchozích letošních klání. Prvním bodem byla opatrná první třetina.
„V úvodní části hry to ani jeden z týmů vysloveně nerozbalil. Více střel na branku měli sice domácí, ale o jejich převaze se příliš hovořit nedalo,“ podává svědectví jeden z pardubických trenérů Jan Felsenberg.

Skóre otevřel ve 13. minutě Drnec, který se štěstím propasíroval balonek skrz Pipkovy nohy do sítě. Vyrovnání Pardubic přišlo o minutu později, kdy byl před brankou nejpohotovější Kunát.

„Rovněž ve druhé třetině převažovala disciplína nad útočnou hrou, a tak byly k vidění opět pouze dva góly,“ říká pardubický kouč.
Vydejme se po jejich stopách. Ve 27. minutě naplnil domácí Uglanov rčení, nedáš – dostaneš, když se prosadil pohotovou střelou. Vyrovnání si Sokol nechal na poslední vteřinu této části hry, kdy Brychta potrestal v rozehrávce chybujícího soupeře.
„Stejně jako několikrát před reprezentační přestávkou jsme byli přímými aktéry infarktové třetí třetiny. Ta opět přinesla největší počet branek,“ předesílá trenér.

A jak padaly? Ve 46. minutě se trefil po osvědčené kombinaci s Ciberem zaskakující kapitán Brychta. O tři minuty navýšil po standardní situaci vedení Bahník. Pak ale Klucho během šesti minut srovnal. Hosté se z této rány dokázali rychle otřepat a Bahník jim vrátil vedení. Necelou půl minutu před koncem normální hrací doby, však domácí po standardce opět dorovnali skóre. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo a tak přišly na řadu nájezdy. Jediný využil liberecký Krupička.

„Předvedli jsme jeden z řady výkonů, kterým jsme sahali po extraligových bodech. Tentokrát jsme dosáhli alespoň na jeden, ale…,“ nechal schválně nedokončenou větu Jan Felsenberg.

18.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalová Divize C: Živanice vyhrály 2:1 i doma

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort.

Studenti volí raději priváty. Chtějí soukromí a komfort

Pardubice chystají novou stezku Vinice - stará vojenská plovárna

Pardubice – O tom, že jsou Pardubice opravdu městem cyklistů svědčí i další cyklostezka, která přibude v parku Vinice. Nová stezka Vinice – stará vojenská plovárna bude začínat u tenisových kurtů, které se nacházejí v ulici K Vinici, a povede podél střelnice až ke stávající komunikaci v bývalém vojenském areálu. Dlouhá bude necelý kilometr.

Obránce Pardubic Šejvl: Začali jsme aktivně, góly nás uklidnily

Pardubice – Trest pro Jiřího Pirocha znamenal vynucený zásah do složení obrany fotbalových Pardubic. Na pozici stopera se posunul Michal Surzyn, jako levý obránce se představil Dominik Fusek. Vedle nich nescházel stabilní člen obrany MARTIN ŠEJVL.

Dominik Hašek se vrátil do Pardubic. U megaskluzavky pomáhal

Pardubice - Legendární hokejový brankář Dominik Hašek se vrátil do svých rodných Pardubic, aby se v sobotu zúčastnil akce Slide Czech neboli Po česku na zadku.