VYBERTE SI REGION

"Chceme vyhrát ligy napříč všemi kategoriemi"

Pardubice - Předseda hokejbalového klubu Michal Drenko má ještě jedno přání, které se týká výstavby haly. Jestli bude, tak ať je lepší než ta v Plzni.

29.2.2016
SDÍLEJ:

Utkání II. kola finále Ford Credit Extraligy hokejbalu mezi HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (v bílomodrém) a HBC ALPIQ Kladno (modrobílém)Autor: DENÍK/Luboš Jeníček

Mládí vpřed! A neplatí to pouze pro aktivní sportovce. V případě hokejbalového klubu HBC Autosklo H.A.K. Pardubice se totiž stačí podívat na složení jeho vedení. Najdete tam samé mladé funkcionáře, kteří jsou plni sil a energie. Roli předsedy zastává MICHAL DRENKO. A jak se sluší na činovníky v plném rozkvětu, má mnoho cílů a přání. V nejbližší době by rád získal tituly ve všech kategoriích. Jeho snem pak je výstavba hokejbalové haly.

Na úvod se vraťme ještě k loňskému roku. Jak jste spokojen s fungováním klubu?
Určitě převládá spokojenost. Nastolili jsme nové věci, trenérskou radu, pravidelné schůzky, komunikační schéma. A na jaře byl položen plastový povrch. Nábory se také povedly, i když bych čekal ještě větší nárůst dětí. Nicméně záleží na rodičích i na konkurenci jiných sportů či uměleckých koníčků.

Zmiňujete konkurenci jiných sportů. Proč bych měl jako rodič dát své dítě na hokejbal?
Výhodou je, že každé dítě umí běhat. Náš sport není pro rodiče finančně ani časově náročný jako hokej. Navíc každý malý kluk mává u baráku hokejkou. Dále máme v klubu výborný tým lidí u minipřípravky a přípravky, kde vše koordinuje Jirka Kubeš. Musím říci, že to je jeden z největších pokroků našeho oddílu od minulých sezon.

V minulosti vznikla hokejbalová třída při ZŠ Polabiny II. Už sklízíte plody a jak je to s dalšími zájemci o výuku?
Je to správná cesta. Potěší mne když vidím kluky ve škole v tričkách našeho oddílu. Výhodou je výuka dvou hodin hokejbalu týdně. Na nový školní rok jednáme o dalších smělých plánech.

V čem, mají její žáci oproti jiným klukům a holkám náskok?

Výhodou je, že v rámci tělocviku se dostanou na hřiště, že ho mají přímo ve škole. Určitě na jejich výkony koukají ostatní spolužáci. Nesmím opomenout ani fakt, že oproti klukům z ulice mají náskok ve střelbě, přihrávkách i fyzické kondici.

Zmíníte něco, co se klubu v roce 2015 nepovedlo?
Snad ani nevím, co se nepovedlo. Určitě by to chtělo více komunikovat, sdělovat více informací. Ať už pozitivních, neboť ty vždy udělají radost, tak i negativních, protože ty musíme řešit. Když námitky jednotlivci nebudou říkat či psát, nikam nás to neposune. Jen nás to otráví a nemůžeme jít dál.

První tým Autosklářů drží po rozšířené podzimní části první čtyřku, dorostenci zatím soutěží procházejí jako nůž máslem. Sportovní výsledky vám zřejmě činí radost…
Jasně, že činí (úsměv). Dřív jsem se zabýval především dospělými. Dnes ale sleduji úplně všechny a třeba před staršími i mladšími dorostenci smekám. A to také hlavně před trenéry, asistenty i vedoucími. Je vidět, že nejen oni dělají svojí práci dobře a mám z toho obrovskou radost. Platí to o všech týmech, včetně nejmenších dětí a žen.

V současné době rekonstruujete zázemí hřiště. Jaký daleko opravy pokročily?
V této oblasti patří velký dík Pavlu Antochovi. Celé si to vzal na starost. Nevím, jak bych zvládal ještě tohle (směje se). On připravil scénář, sehnal materiál, lidi a vlastně největší problémy areálu opravil. Nechci konkrétně jmenovat, co vše udělal, protože každý návštěvník, hráč si toho jistě všiml.

Ne všichni se ale do vašeho areálu dostanou. Jaký bude výsledek rekonstrukce hřiště?
Momentálně přidáváme buňky a některé z nich začínáme rekonstruovat. Jak jsem již říkal, nově jsme položili plastový povrch. Na jaře ještě budeme muset opravit mantinely. Přesněji řečeno jejich ukotvení. Také jsme vyměnili sítě, opravili sprchy. No a běžné údržbářské práce pak jsou povinností v každém oddíle.

Vrabci na hokejbalových střechách si cvrlikají, že by si Pardubice zasloužily halu. Děje se něco v tomto ohledu?
Když jsem na toto téma psal na našem webu, tak měl článek nejvíc shlédnutí, co jsem kdy viděl na našich stránkách. Bojujeme o to, ale také se může stát, že se to nepodaří. Nicméně i prohry k životu patří. Já ale doufám, že budeme vítězi.

Usilujete o výstavbu ryze hokejbalové haly nebo multifunkční pro ostatní sporty?
Usilujeme o multifunkční halu. Nejlépe dohromady s in line hokejem, který je u nás čím dál tím populárnější. Vlastně se dá hrát jen jeden měsíc v roce, v malé hale pardubického zimního stadionu. Takhle by nadšenci na kolečkových bruslích mohli mít daleko větší využití.

Kolik už se takových hal v naší republice nachází?
Jedna je v Plzni a zastřešené hřiště mají v Mostě. Doufám, že se povede u nás v Pardubicích postavit tu vysněnou třetí halu v republice. Už jen díky tomu, že se zde bude hrát v příštím roce hokejbalové mistrovství světa. Přivítáme přes třicet týmů z celého světa, včetně několika ženských reprezentací. Jakožto jeden z členů organizačního výboru bych chtěl dopomoci výstavbě nejen jedné haly v republice.

Váš klub vyvíjí aktivity i na kulturním poli. Znovu jste pořádali reprezentační ples. Jak se vydařil a co bylo jeho součástí?
Ples se vydařil na jedničku. Především díky týmu lidí, který mne pomohl v čele s Milenkou Bošková. Největší hvězdami byl moderátor Pája Cejnar a celý oddíl HBC Autosklo H.A.K Pardubice (smích). Hráči opravdu pojali ples reprezentativně. Jediný, kdo předčil kluky byly jejich partnerky a zástupkyně ženské kategorie našeho oddílu. Součástí plesu bylo ocenění v jednotlivých kategorií za rok 2015, Králičí hop a tombola se zajímavými cenami. Především od hokejistů pardubického Dynama.

Jaká je vaše priorita do letošního roku? Máte nějakou vizi do nejbližších let?
Vyhrát ligy napříč všemi kategoriemi! Postavit lepší a větší halu než mají v Plzni. Moje vize je makat, nevzdat to, a když přijde problém, vyřešit ho. Teď to bude znít divně, ale já jdu úkol po úkolu, poradu po poradě. Je toho fakt hodně a den má jen 24 hodin. A kromě milovaného hokejbalu mám práci, rodinu, koníčky. Vyjmenoval bych klidně dalších deset věcí (pousměje se).

Autor: Zdeněk Zamastil

29.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Jak vidí Němci Čechy: Čerpají unijní peníze, uprchlíky nechtějí

Češi a jejich země nejsou v německém tisku hojným tématem. Kromě sportovních rubrik Česká republika zaujme německá média výjimečně. O Češích pozorný německý čtenář novin ví jen to, že nechtějí přijímat uprchlíky – v čele s prezidentem Milošem Zemanem. Jejich ministr financí Andrej Babiš je miliardář, který stojí ve střetu zájmů kvůli čerpání dotací pro své firmy, jež by měl zároveň jako ministr kontrolovat.

Bývalá tiskárna, z níž se stal domov bezdomovců, zmizí

Pardubice - Opuštěný dům v centru Pardubic má nahradit nová výstavba. Demolice zchátralého objektu by měla začít v polovině září

Fotbalová pravidla doznala změn. Prošla největší revizí za 130 let

Pardubice - Že se může výkop ze středového kruhu nyní provádět také směrem dozadu, toho si všiml každý, kdo sledoval přenosy z Eura 2016 a mezinárodních soutěží. To je však pouze jedna z bezmála stovky změn, jimiž pravidla kopané prošla. A některé z nich jsou pozoruhodné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies