Chvaletice zaskočily litomyšlské volejbalisty

Litomyšl - Voslabené sestavě bez dvou hráčů základu (Menc, Vodehnal) klopýtli zdejší volejbalisté vsobotním dvojzápase krajského přeboru I. třídy. Vdramatické pětisetové bitvě podlehli Chvaleticím a připsali si druhou porážku vsezoně, naštěstí ji však vodpolední odvetě dovedli napravit.

10.12.2007

Ilustrační fotoFoto: Zdeněk Novotný

Litomyšl– Chvaletice 2:3

(19,–17, 16,–20,–15)

Přes výše zmíněné absence začali domácí první duel dobře a spřevahou získali úvodní sadu, když si proti chybujícímu soupeři vypracovali bezpečný náskok. Druhý set nabídl vyrovnanější podívanou a hezké výměny na obou stranách. Dlouho se nikomu nepodařila výraznější bodová šňůra, až za stavu 13:13 utekli hosté na rozdíl tří a poté až šesti bodů. Domácí vtěchto fázích nedokázali položit balon na zem a soupeř ovládl palubovku. To platilo také na počátku třetího setu, ale domácí zabojovali zejména při obraně vpoli, ztrátu dotáhli a nejen to, znovu otočili vývoj skóre ve svůj prospěch, když vdůležitých momentech zabral na smeči Tuček a vpoli se blýskl pěknými zákroky Radimecký.

Čtvrtý set, to byla bodová přetahovaná, vníž byla Litomyšl stále těsně napřed, ale vkoncovce se nevyhnula chybám na příjmu a protivník si šanci na tie–break nenechal vzít. Vněm domácí neustále prohrávali, dokonce už 7:10, ještě však stačili vyrovnat. Poté ale sedmkrát stahovali jednobodové vedení hostů– šestkrát se jim to povedlo včetně dvou mečbolů, posedmé však byla Kadlec vútoku zablokován a bylo hotovo. Boj to byl napínavý a kvalitní, štěstí se přiklonilo ktýmu Energetiku.

Litomyšl– Chvaletice 3:1

(–22, 18, 21, 23)

Do odvety šli domácí svědomím, že pouze vítězství jim zaručí nejhůře bodovou rovnost stabulkovými konkurenty zHnátnice. Vprvním setu se však trápili, pustili soupeře snadno do vedení, které pracně stahovali, aby vzápětí znovu nechali hosty utéci. Druhá sada, to už bylo oněčem jiném. Litomyšlští zpřesnili hru, častěji se dostávali přes chvaletické bloky, svoji roli sehrál ikvalitnější servis. Třetí set pro sebe rozhodli vjeho střední části, náskok 21:16 sice hosté ještě zkorigovali, jenže vkoncovce se domácí konečně pořádně trefili do smeče a přiblížili se kvítězství. Ktomu kráčeli ve čtvrtém setu pevným krokem, mírné, ale stálé vedení nepustili zruky. Hosté dokázali dotáhnout na 23:22, ale za tohoto stavu skončil jejich blok vtěsném autu a druhý mečbol K. Novotný proměnil.

Sestava: Fiala, Kadlec, Jindra, R. Novotný, K. Novotný, Tuček, Radimecký. Po týdnu tedy Litomyšl opouští první místo, díky lepšímu poměru setů se do vedení vrátila Hnátnice. Poslední utkání vtomto roce sehraje celek ze Smetanova rodiště příští sobotu na půdě béčka Ústí nad Orlicí.

10.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Na Dašické ulici v Pardubicích sice "jen" doutnalo jídlo, ale hasiči zachraňovali jeho obyvatele, který se nadýchal kouře.
8

Hasiči z bytu zachránili "kuchaře"

Pardubice - Ústí nad Labem

Druhé vítězství! Pardubice rozhodly opět po přestávce

Proč Jan Veselý nepřijel? Ale kde jsou ostatní?

Pardubice – Kdyby se konala celosvětová soutěž v basketbalových znalostech, figuroval by v konečném pořadí vysoko. A kdyby v ní byl podobor mládež, tak by své konkurenty zválcoval. Asistent trenéra české reprezentace LUBOMÍR RŮŽIČKA se totiž hlavně soustředí na vycházející hvězdy. Nicméně. „Měli bychom produkovat více perspektivních mladých hráčů,“ říká důrazně rovněž hlavní kouč Svitav.