VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'Dopadlo to super', radoval se Příhoda

Pardubice - Český šampion ve všestrannosti v Pardubicích válel. Třikrát se postavil na start a třikrát vybojoval medaili

4.8.2011
SDÍLEJ:

Miloslav PříhodaFoto: foto/Jiří Bělohlav

Nejúspěšnějším jezdcem letošních mezinárodních závodů ve všestrannosti na pardubickém Dostihovém závodišti byl MILOSLAV PŘÍHODA. Každý ze svých tří startů proměnil v medailové umístění. S Le Granderem vyhrál CIC1*. S Noridesem skončil druhý v CIC2* a získal zlato v mistrovství České republiky seniorů.

„Jsem moc spokojen. Snad až na trošku smůly ve dvou hvězdách, kdy jsme na trojskoku udělali chybičku, což nás připravilo o jedno místečko. Ale i tak je to super. Jeli jsme se sem hlavně zúčastnit seniorského šampionátů. A že to vyšlo takhle, je skvělé,“ pochvaloval si jednadvacetiletý nadějný reprezentant.


V Pardubicích jste byl velmi úspěšný. Kterého výsledku si ceníte nejvíce? Je to mistrovský titul?
Titulu určitě. A že k tomu bylo druhé místo v otevřené dvouhvězdičkové soutěži, to byl bonus, který asi nikdo nečekal. Ale co mě především hodně těší, to je vítězství v jedné hvězdě. Le Grander je mladý začínající koník. Určitě nikdo nečekal, že zajedeme takhle super.

Pojďme se ohlédnout za jednotlivými soutěžemi. Vítězství CIC1* bylo tedy hodně nad plán?
Byl jsem velmi překvapen. Tohoto koníka mám krátce, teprve tři měsíce. Takovou soutěž šel vůbec poprvé. Popral se s tím výborně. Dlouho jsem se tak dobře nesvezl jako v sobotním krosu. V nedělním parkuru výborně skákal. Co jsme od něj chtěli, tak splnil nadstandardně.

Zato Norides, s níž jste startoval v CIC2*, je zkušenější. S ním jste čekal dobrý výsledek?
Je zkušenější, mám ho druhým rokem. Startuje sice letos poprvé ve dvouhvězdičkových soutěžích, ale třeba nedávno se zúčastnil dobrých mezinárodních závodů, kde obstál výborně. Od něho se tak nějak očekává lepší výsledek.

Nakonec vás porazil pouze Němec Battenberg. Tedy velmi ostřílený jezdec, který má i olympijské zkušenosti.
Přesně tak. S Bodem jsem mluvil. Sám byl také překvapen, jak výborně tady zajel. Má spoustu zkušeností a nejezdí sem jen být do počtu. Určitě počítal s nějakým umístěním. Skončili jsme hned za ním a do poslední chvíle jsme s ním bojovali, což je pro nás úžasné.

A co mistrovství republiky? Věřil jste v hloubi duše, že byste si mohl odvézt titul?
Abych se přiznal, strašně jsem si přál skončit do třetího místa. Šampionát tady v Pardubicích byl ale poprvé. Je to něco jiného než třeba v Humpolci, kde se očekává hodně od Luboše Vrtka nebo od Radky Dvořákové, kteří jezdí kvalitně a umí to tam. Všichni byli hodně zvědavi, jak to dopadne. To, že to dopadlo takto, je jen dobře pro nás.

Na svém kontě už máte řadu mistrovských titulů, ale mezi seniory jste ho získal poprvé, že?
Je to opravdu můj první seniorský titul. Vždyť ještě letos patřím do kategorie mladých jezdců. Ale mám dvě sestry. Chtěl jsem k nim být ohleduplný. Za měsíc mají mistrovství republiky mladých jezdců v Lošticích. Tak jsem jim chtěl dát šanci. V Pardubicích bych se určitě zúčastnil dvou hvězd, tak jsem se přihlásil i do seniorského mistrovství. A nakonec to dopadlo takhle.

(dk)

4.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní přebor: Přelovice otrávily Sezemicím posvícenské hody

Čtyřikrát museli za jediný den museli strážníci uklidňovat mladého muže pod vlivem omamných látek.

Feťáka krotili strážníci čtyřikrát za jediný den

Přelouč obrátila kormidlo na svojí stranu, Bohdanečtí rozhodli v závěru

Pardubice - Křest nového hřiště v Přelouči se vydařil. Krajské fotbalové soutěže se o víkendu hrály i na dalších trávnících.

Na Univerzitu Pardubice nastoupily děti

Pardubice – Na Univerzitu Pardubice (UPCE) včera nastoupili žáci základních a středních škol. Začal totiž týden, kdy mají jako studenti „dětské univerzity“ možnost si vyzkoušet pro ně netraditní aktivity na pěti fakultách univerzity. 

Krajský přebor: Holice zvládly přestřelku

Pardubice - Zápasy druhého kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor.

Sportovní park se za rok vrátí do Pardubic

Pardubice – Sportovní park Pardubice úspěšně navázal na loňský Olympijský park Pardubice, podle předběžných výpočtů ho navštívilo 105 tisíc lidí. „Jsme rádi, že jsme projekt letos opakovali, počítáme s ním i příští rok,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení