Drama v aréně: Tatran rozhodl minutu před koncem

Pardubice – Déjà vu. Přesně takový pocit musí pardubičtí florbalisté zažívat vždy, když nastoupí v Tipsport areně proti střešovickému Tatranu.

22.9.2016

I počtvrté zde proti stejnému soupeři podali sympatický výkon, ale na body to opět nestačilo. Šestnáctinásobný mistr si z Pardubic odvezl výhru 7:6.

O tom, že se diváci v hale rozhodně nebudou nudit, napověděl už samotný úvod sobotního střetnutí. V první desetiminutovce se totiž trefily oba celky. V 6. minutě nejprve poslal hosty do vedení Jan Svoboda, za půl minuty bylo ovšem opět srovnáno, když rychlý brejk využil Michal Janeček. Třicetivteřinový rozestup dělil rovněž další dvě branky. Z pětiminutové početní převahy pak domácí vytěžili pouze jednu branku, když se v 17. minutě prosadil Jakub Burian.

DO TŘETÍ TŘETINY VSTUPOVALI S VEDENÍM

Ve druhé části byli diváci svědky dvou gólů na obou stranách. Za domácí se dvakrát trefil Martin Zozulák, za hosty korigovaly Milan Meliš a Mikuláš Komárek. Do závěrečné třetiny tak vstupoval Sokol s nadějným vedením 5:4, o které však záhy přišel.

Pardubičtí hráči sahali po vyrovnání, které však ne a ne přijít. Fanoušci Sokola se nakonec dočkali v 58. minutě, kdy střelu Marka Ďopana dorazil za záda Rebra Ivo Teichman. Bohužel to však nebyla poslední trefa v základní hrací době. V čase 59:06 rozhodl o výhře hostů Jan Řehoř a tři body tedy putují do Střešovic.

I přes prohru si však Sokol připsal jeden významný úspěch. Čekalo se, že dojde v 1. kole letošní sezóny k překonání rekordu v návštěvnosti na utkání základní části. Ale zřejmě málokdo čekal, že k tomu dojde právě v Tipsport areně. Do pardubické arény si nakonec našlo cestu 2 112 diváků, což znamená historický rekord v počtu návštěvníků na utkání základní části nejvyšší soutěže.

Komentář domácího trenéra Ondřeje Vichra: „Chtěl bych v první řadě poděkovat všem divákům, kteří přišli. Věřím, že se nenudili, viděli strhující utkání, které se rozhodlo až v poslední minutě. Jsem pyšný na náš klub, že dokáže zorganizovat tak špičkovou akci. Dřeli jsme, na body to nakonec nebylo, ale věřím, že si je vezmeme v příštím zápase."

1. kolo Tipsport Superligy: Sokol Pardubice – Tatran Střešovice 6:7 (3:2, 2:2, 1:3)
Branky a asistence Pardubic: Janeček (Mědílek), Němeček (Dlesk), Burian (Zozulák), Zozulák (Teichman), Zozulák (Pakosta), Teichman (Ďopan)
Sestava Pardubic: Levínský (Musil) – Ďopan, Brychta, Oubrecht, Mědílek, Krigovský, Škeřík, Štěrba – Teichman, Pakosta, Zozulák, Janeček, Gregor, Burian, Němeček, Junek, Dlesk, Chmelař, Petr-

G2 liga juniorů – 1. a 2. kolo
∙ Sokol Pardubice – PSN Tatran Střešovice 4:8 (2:5, 1:1, 1:2)
branky (asistence) domácích: 1. Šmíd, 18. Savický (Petr), 23. Savický, 57. Černý (Žáček)
sestava domácích: Víšek, Zahálka – Kulhavý, Slabý, Petr, Svoboda, Janeba, Emlar, Weisser, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Koubek, Štarman, Žáček, Kadleček, Černý, Elicer, Pinček
∙ Sokol Pardubice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)
branky (asistence) domácích: 8. Šmíd (Kulhavý), 14. Petr (Pakosta), 21. Pakosta (Petr)
sestava domácích: stejná, jen místo Zahálky Musil

22.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
Ilustrační fotografie.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

ROŠÁDA. Bývalého hráče Pardubic a nyní Nymburku Martina Kříže, brání bývalý hráč Nymburku a nyní Pardubic Radek Nečas.

Basketbalista Kříž vyhlíží důležitější roli

Čekám na svou šanci, ale snažím se jí jít naproti

Pardubice - Trpělivost růže přináší. V jeho případě se dá toto rčení změnit na Trpělivost reprezentaci přináší… Bývalý pardubický basketbalista MARTIN PETERKA (22 let) sice spíš vysedává v Nymburce na lavičce, přesto se stal jedním z kamínků české mozaiky na blížícím se mistrovství Evropy.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vedle Letního stadionu vyroste nový čtyřhvězdičkový hotel

Pardubice – Krajské město dlouhodobě trápí nedostačující ubytovací kapacity. To by se ale mělo v dohledné době změnit. V prostoru mezi malou hokejovou halou a ulicí U Stadionu má vyrůst hotel.

Pardubice čeká ostravská mise. Letos již třetí

Pardubice – Potřetí v roce 2017 vyrazí pardubičtí fotbalisté na Městský stadion v Ostravě. Na jaře zde vybojovali bod v duelu s Baníkem, Vítkovicím potom podlehli 0:1. A právě Vítkovice jsou středečním soupeřem Pardubic v 5. kole Fortuna národní ligy. Utkání v Ostravě má výkop v 18 hodin.