Fichtl a Vítek si to rozdávali na pětce i desítce

Seč - Zdejší přehrada se stala dějištěm dalšího kola Českého poháru v dálkovém plavání. V rámci již 35. ročníku Memoriálu Miroslava Kroufka, se uskutečnilo i mistrovství ČR dorostu, dospělých a masters na 10 km. Zástupci kategorie masters bojovali o tituly i na tratích 3 a 5 km. Ve vodě teplé 21°C se představilo 230 plavců ze 37 oddílů České, Slovenské a Polské republiky.

10.7.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Dopoledne začalo premiérovým závodem štafet na 4 x 2 km, kde startovali vždy dva muži a dvě ženy za každý tým. Po dramatickém průběhu zvítězilo kvarteto Komety Brno A před Krnov a svým béčkem. Pardubická štafeta A doplavala na osmé příčce. Trenéři postavili čtveřici: M. Štěrbová, L. Štěrbová st., Petráň, Matěna.

V plaveckém programu následovaly závody žactva. Z pardubických nadějí se výrazně prosadila Michaela Štěrbová, která vyhrála závod na 1 km mladších žaček. Ve stejné kategorii skončila Renata Nováková pátá a Zuzana Kmoníčková devátá. Pardubickým chlapcům vévodil Daniel Čaban z KVS, který obsadil čtvrtou příčku.

V závodě na 3 km starších žáků doplaval Adam Skutil osmý a Jan Knotek desátý.

Na start klání na 5 km se postavilo 99 mužů a 50 žen. Hned v úvodu se oddělila čtveřice ve složení Jakub Fichtl (Radbuza Plzeň), Rostislav Vítek (Kometa), obhájce loňského prvenství Libor Smolka z Krnova a specialista na 200 m volný způsob Květoslav Svoboda ze Znojma. Zmínění borci se celý závod od sebe nehnuli, a tak musel rozhodnout až závěrečný finiš. V něm měl nejvíce sil Fichtl před Vítkem a Smolkou. Z pardubických plavců doplaval nejlépe Jakub Truhlář na 37. místě (10. v kategorii mladších dorostenců).

V kategorii masters 45 – 49 let byl Alexander Hlavsa sedmý a v kat. 60 – 64 let zvítězil Jiří Kalhous. V soutěži žen byla z pardubických plavkyň nejlepší sedmnáctá Romana Lovečková (sedmá ve starších dorostenkách). Hned za ní doplavala Lucie Kubečková (8. ve st. dostenkách). Iveta Nováková byla 26. a 11. v SD.

Nedělní deštivé dopoledne začalo startem na 10 km a očekával se boj o pohár Miroslava Kroufka. Vítěze memoriálu totiž určil součet časů z 5 km a 10 km. Hned po prvním kole (2,5 km) vzdal Smolka a tak spolu po celé trati bojovali jen Fichtl s Vítkem. V dalším krásném souboji opět vyhrál Fichtl.

Vybojoval tak páté vítězství v celkovém hodnocení a tím vyrovnal rekord Michala Vymazala. Třetí doplaval Jan Ježek ze Slavie Plzeň. Nejlepším plavcem SCPA Pardubice v 54 členném poli byl na 18. místě Matěna, který vybojoval titul v kategorii masters 45 – 49 let. Kalhous byl pětatřicátý, i on zopakoval vítězství v kategorii masters.

Největší radost přinesla pardubickým barvám čtrnáctiletá Lenka Štěrbová, která vybojovala svůj premiérový titul na trati 10 km jak v kategorii žen, tak v kategorii mladších dorostenek.

V závodě na 3 km, který byl MČR masters vybojovali pro pardubické barvy stříbro Daniel Kus (30 – 34 let) a Hlavsa stříbro (45-49 let). V soutěži žen na 3 km byla překvapivě třetí Iveta Nováková, šestá Veronika Prousková a sedmá Lucie Kubečková.

Poslední závod, a to mladšího žactva na 3 km, vyhrála Michala Štěrbová. (net)

10.7.2009 VSTUP DO DISKUSE

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin.