Nejednalo se o nikoho jiného, než o suveréna loňské základní části, který přišel o titul v Superfinále. Nicméně Mladá Boleslav si musela výhru v hale Dašická vydřít.

První třetina se proměnila v přestřelku. Hosté se ujali vedení, ovšem domácí slepenými brankami otočili. Pak znovu vedla „Bolka“, ale Pardubice dokázaly vyrovnat. Rozhodla druhá část, kdy se trefovali pouze hosté. Nicméně v té třetí sokolové sahali po prodloužení.

„V tomto utkání jsme si dokázali, že i s favority jsme schopni zahrát vyrovnanou partii. Myslím, že nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Ve třetí třetině jsme Boleslav zatlačili a k vyrovnání chybělo opravdu málo,“ řekl trenér Milan Koubek. (zz)

Pardubice - Mladá Boleslav 4:5
Fakta – branky: 7. Bílý (Brychta), 9. Kourek (Krigovský), 20. Ďopan (TS), 42. Kourek (Dlesk) – 4. a 15. Gruber, 17. Curney, 22. Krajcigr, 32. Tad. Chroust. Diváci: 465 Třetiny: 3:3, 0:2, 1:0. Sestava: Levínský – Oubrecht, Kunt, J. Jedlička, Brychta, Škeřík, Ďopan, Bílý – Petr, Janeček, Kourek – Dlesk, Gregor, O. Pakosta – P. Pakosta, Savický, P. Němeček – Krigovský, Černý.