Konečný stav série: 3:2.

Kuriozitou předcházejících čtyř utkání série bylo, že ani jeden tým ještě nevyhrál v domácím prostředí. Východočeši hodlali toto pravidlo porušit.

Pardubičtí basketbalisté měli parádní nástup. Po čtyřech minutách vedli 8:2 a v první čtvrtině soupeře k ničemu nepustili. Vyhráli 23:10, což znamenalo vynikající odrazový můstek. Druhý kvartál se však hrál v opačném gardu. Nový Jičín během necelých čtyřech minut zaznamenal více bodů než v první části. Stalo se tak hlavně zásluhou trojek. Přestože domácí měli o polovinu horší střelbu o poločase vedli o šest bodů.

Druhý poločas se vyznačoval soubojem nervů. Pro oba týmy byl takřka nadlidský úkol dostat míč do koše. Markantní to bylo především při trestných hodech. Nebylo výjimkou, že exekutor šestek neproměnil ani jednu. Podle skóre se dá říci, že prim hrály obrany, ale opak byl pravdou. Ani jednomu družstvu se nedařilo se v útoku. Právě drama nabídla závěrečná část. Nový Jičín trpělivě ukrajoval z pětibodového náskoku soupeře. Ve dvou případech se dostal na rozdíl jediného bodu. Ale přes sebe ho ani jednou v zápase pardubičtí hráči nepustili.

Klíčový moment nastal tři a tři čtvrtě minuty před koncem. Unibon snížil na 51:53 a měl míč. Jenže Pardubice ubránily a samy Wrightem zaznamenaly koš s faulem. Vzápětí Černošek proměnil obě šestky a zkázu hostujícího týmu dokonala trojka Krause. Na domácí sérii 8:0 už severomoravský tým nedokázal zareagovat a tak koncovka už nemohla mít infarktový charakter.

BK JIP Pardubice – Unibon Nový Jičín 63:55 (23:10, 35:29, 48:43).

Body: Wright a Bohačík po 13, Černošek 11, Pospíšil 8, Hampton 7, Kraus, Arnold a Marek po 3, Sýkora 2 – Šarovič 10, Muirhead, Šoška, Pečiukas a Šteffel po 7, Ubilla a Jurečka po 5, Chennels 4, Hájek 2, Pandula 1. Rozhodčí: Dolínek, Vrážel, Vondráček. Trojky: 4:5. Trestné hody: 32/15 – 28/20. Fauly: 27:27. Pět chyb: 24. Pospíšil – 38. Šteffel. Doskoky celkem: 48:35. Diváků: 1040. Nejlepší hráč: Derek Wright (Pardubice). Čtvrtiny: 23:10, 12:19, 13:14, 15:12).