FOTO/VIDEO: Era-Pack je v semifinále, přehrál Torf

Heřmanův Městec/Pardubice - V nejkratším možném scénáři – 2:0 na zápasy – postoupil úřadující mistr futsalové ligy do semifinále play off, když přehrál Torf Pardubice po výhře 5:0 doma i v heřmanoměstecké odvetě 3:2. Jak skóre napovídá, zapotil se však více, než by napovídala dosavadní sezona, kdy vyhrál všech 23 zápasů. Era-Pack Chrudim – Torf Pardubice 3:2

4.4.2009

Era-Pack Chrudim si díky vítězství 3:2 nad Torfem Pardubice ve druhém čtvrtfinále I. futsalové ligy zajistil postup do dalších bojů.Foto: Karel Dvořák

Era-Pack Chrudim – Torf Pardubice 3:2

Pardubičtí nastoupili i s Fidrou a Jeřábkem, kteří chyběli v úvodním duelu, mistrovi naopak scházeli reprezentanti R. Mareš a Sluka. Nadšeně bojující Torf se ujal vedení již ve 4. minutě po krásné kombinační akci zakončené Jeřábkem. Za tři minuty napodobili tuto akci na druhé straně Mikan a Kroulík, který srovnal na 1:1.

V 11. minutě se miska vah poprvé otočila na stranu Era-Packu, když Kopecký našel Mikana a bylo to 1:2. Pardubickým se podařilo srovnat ve 26. minutě Kostkou na 2:2, ale poslední slovo patřilo Rešetárovi po půlhodině hry, který po svém typickém uvolnění přidal nechytatelně třetí gól.

Torf v závěru zkusil i minutovou power play s Malým na místě brankáře, ale do šance se již nedostal. Kuriozitou zápasu bylo sedm nastřelených tyčí nebo břeven v podání futsalistů Era-Packu, zvláště při té čtvrté Vladyka z přímého kopu málem přerazil tyč. Hodně zachránil také pardubický brankář Dufek.

Fakta – branky: 4. Jeřábek, 26. Kostka – 7. Kroulík, 11. Mikan, 30. Rešetár. Rozhodčí: Czene, Sebök. ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 1:2. Era-Pack: Meller – M. Mareš, Popelka, Rešetár, Mikan – Bouška, Kroulík, Kopecký, Vladyka.

Jistými semifinalisty jsou vedle Chrudimě i Eco Investment Praha a SELP Mladá Boleslav, třetí rozhodující zápas mezi Benagem a Vysokým Mýtem se hraje v neděli 5. 4. Pokud zvítězí Benago, tak Chrudimští narazí v semifinále na SELP, pokud bude úspěšnější Nejzbach, tak vyzve Era-Pack on.

Autor: Petr Novák

4.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
Takhle to vypadá, když mají policisté den blbec.
AUTOMIX.CZ
45

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

U Kostěnic v pátek ráno došlo k požáru fotovoltaické elektrárny.
1 21

Moc vody zavinilo požár. U Kostěnic hoří solární elektrárna

Našla se peněženka. A pěkně nakrmená

Pardubice - Poctivá žena přinesla strážníkům peněženku.

Dynamo je ve ztrátě 14 milionů korun

Pardubice - Když v lednu pardubičtí zastupitelé kupovali hokejové Dynamo, mohli se uklidňovat, že sezonu dokončí maximálně s mírnou ztrátou. Ukázalo se však, že ztráta za poslední neúspěšnou extraligovou sezonu je 14 milionů korun. A klub nyní bude chtít po městu další peníze.

Pardubice se staly domovem stíhačů a bitevníků

Pardubice - Dva mají v Pardubicích zůstat bitevníky L39 a 159 a stíhací letouny JAS-39 Gripen ze základny Čáslav. Ty včera kolem poledne postupně přelétly na pardubickou základnu. Dráha jejich domovského letiště se bude opravovat minimálně dva měsíce. Do té doby bude jejich domovem právě pardubické letiště. Piloti zde budou absolvovat běžný výcvik, byť s omezením letových časů. Zároveň stíhači drží i ostrou pohotovost.