FOTO/VIDEO: Era-Pack je v semifinále, přehrál Torf

Heřmanův Městec/Pardubice - V nejkratším možném scénáři – 2:0 na zápasy – postoupil úřadující mistr futsalové ligy do semifinále play off, když přehrál Torf Pardubice po výhře 5:0 doma i v heřmanoměstecké odvetě 3:2. Jak skóre napovídá, zapotil se však více, než by napovídala dosavadní sezona, kdy vyhrál všech 23 zápasů. Era-Pack Chrudim – Torf Pardubice 3:2

4.4.2009

Era-Pack Chrudim si díky vítězství 3:2 nad Torfem Pardubice ve druhém čtvrtfinále I. futsalové ligy zajistil postup do dalších bojů.Foto: Karel Dvořák

Era-Pack Chrudim – Torf Pardubice 3:2

Pardubičtí nastoupili i s Fidrou a Jeřábkem, kteří chyběli v úvodním duelu, mistrovi naopak scházeli reprezentanti R. Mareš a Sluka. Nadšeně bojující Torf se ujal vedení již ve 4. minutě po krásné kombinační akci zakončené Jeřábkem. Za tři minuty napodobili tuto akci na druhé straně Mikan a Kroulík, který srovnal na 1:1.

V 11. minutě se miska vah poprvé otočila na stranu Era-Packu, když Kopecký našel Mikana a bylo to 1:2. Pardubickým se podařilo srovnat ve 26. minutě Kostkou na 2:2, ale poslední slovo patřilo Rešetárovi po půlhodině hry, který po svém typickém uvolnění přidal nechytatelně třetí gól.

Torf v závěru zkusil i minutovou power play s Malým na místě brankáře, ale do šance se již nedostal. Kuriozitou zápasu bylo sedm nastřelených tyčí nebo břeven v podání futsalistů Era-Packu, zvláště při té čtvrté Vladyka z přímého kopu málem přerazil tyč. Hodně zachránil také pardubický brankář Dufek.

Fakta – branky: 4. Jeřábek, 26. Kostka – 7. Kroulík, 11. Mikan, 30. Rešetár. Rozhodčí: Czene, Sebök. ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 1:2. Era-Pack: Meller – M. Mareš, Popelka, Rešetár, Mikan – Bouška, Kroulík, Kopecký, Vladyka.

Jistými semifinalisty jsou vedle Chrudimě i Eco Investment Praha a SELP Mladá Boleslav, třetí rozhodující zápas mezi Benagem a Vysokým Mýtem se hraje v neděli 5. 4. Pokud zvítězí Benago, tak Chrudimští narazí v semifinále na SELP, pokud bude úspěšnější Nejzbach, tak vyzve Era-Pack on.

Autor: Petr Novák

4.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
Ilustrační fotografie.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

BRÁNIL HVĚZDU. Ještě donedávna znal Martin Peterka gruzínského pivota jménem Zaza Pachulia jenom z vyprávění...

Čekám na svou šanci, ale snažím se jí jít naproti

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Vedle Letního stadionu vyroste nový čtyřhvězdičkový hotel

Pardubice – Krajské město dlouhodobě trápí nedostačující ubytovací kapacity. To by se ale mělo v dohledné době změnit. V prostoru mezi malou hokejovou halou a ulicí U Stadionu má vyrůst hotel.

Pardubice čeká ostravská mise. Letos již třetí

Pardubice – Potřetí v roce 2017 vyrazí pardubičtí fotbalisté na Městský stadion v Ostravě. Na jaře zde vybojovali bod v duelu s Baníkem, Vítkovicím potom podlehli 0:1. A právě Vítkovice jsou středečním soupeřem Pardubic v 5. kole Fortuna národní ligy. Utkání v Ostravě má výkop v 18 hodin.