V mrazivém předvánočním čase byly úspěšné jen domácí týmy, které neztratily ani jeden zápas. Chrudim nastřílela deset gólů brněnskému Helasu a byla to snadná výhra. Druhý brněnský celek Tango měl velkou práci s Mělníkem, který již sahal po třech bodech, aby je v posledních vteřinách ztratil.

Vysoké Mýto jen se štěstím zdolalo Jistebník a pardubický Torf prohrál o dva góly s Balticflorou Teplice. Zatímco v domácím prostředí je Torf v lize pátým nejlepším celkem, venku ještě nebodoval.

Era – Pack Chrudim – Helas Brno 10:1 (5:0). Branky: 3. a 23. Max , 5. a 31. Bouška , 9. a 14. Cacau, 11. a 39.Vladyka, 25. Rešetár 36. Kopecký – 21. Pánek.

„Bylo to snažší, než jsme čekali, soupeř působil od začátku rezignovaně, vůbec nekousal, jak jsme očekávali,“ sdělil asistent trenéra Era–Packu Martin Brychta. Spolu s trenérem Stejskalem šetřili Mikana, čtrnáct dní klidu má naordinováno Kroulík. Z B–týmu byl povolán Hauf. „Zapadl do mužstva velmi dobře,“ uzavřel Brychta.

FK Baltiflora Teplice – FC Torf Bartubice 4:2 (3:2). Branky: 13. a 17. Tolstov, 2. Gui, 24. Marques – 19. Jeřábek, 20. Koudelka.

Ve druhé minutě pálil Evandro Ladeira a teč Koudelky znamenala vedoucí gól Teplic. Ve 13. a v 17. min. dvakrát skóroval Tolstov, a jakoby se opakoval minulý zápas s Mělníkem. Domácí vedli 3:0, když v 19. min. Fidra uvolnil Jeřábka a ten snížil na 3:1. Domácí chtěli míč udržet do konce první půle, a proto zvolili power play, ale Koudelka se zmocnil balonu a do prázdné branky upravil na 3:2.

„Dostali jsme se zpět do zápasu, ale ve druhé půli domácí zvýšili na 4:2 a pak se snažili držet míč pod kontrolou. Naši hráči se málo tlačili do střeleckých pozic, několikrát jsme sice dokázali „vyjet“ do rychlého protiútoku, ale chybnou přihrávkou a špatným výběrem místa jsme si vše pokazili. U soupeře mě zaujal Gui, který měl velice zvláštní styl běhu, ale na míči byl velmi dobrý, jen těžko se nechal od míče odtlačit. Venku nebodujeme. Příčina?

„Vývoj zápasu je pro nás zpravidla nepříznivý, dotahovat náskok soupeře pak stojí hodně sil. Musíme si také přiznat, že Teplice trénují až pětkrát týdně, to musí být znát,“ sdělil trenér Torfu Růžička. O vzruch se v průběhu utkání postaral domácí Brazile Gui, který v přerušené hře dvakrát za zády rozhodčího v přerušené hře sešlápl Malého. Gólman Šimon ho počastoval velmi nevybíravými výroky. Trenér Michal Žák si o přestávce si přišel incident vyříkat až do kabiny Torfu. Šimona obvinil z rasistických výroků. Bylo to hodně emotivní, domácí byli rozhořčeni.

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto – CCM Jistebník 4:3 (2:0). Branky: 14. Lištván, 16. Vágner, 21. Vácha, 34. Brychta – 31– a 33. Hvolka, 21. Kornák.

Hosté by rádi proklouzli do play off, ale zatím jim to nevychází. „V první půli jsme využili dvou chyb soupeře a po rychlých protiútocích jsme vedli 2:0. Po změně stran za patnáct vteřin skóroval Vácha, ale vzápětí se prosadili i hosté a snížili na 3:1,“ sděluje trenér Jiří Michalec. Jistebník si vytvořil velký tlak při power play. S početní převahou jednoho hráče v poli se domácí neuměli vypořádat. V 31. – 32. min. bylo skóre srovnáno.

„Naštěstí Brychta vstřelil čtvrtý gól, vedli jsme 4:3 a tento stav jsme již dokázali se štěstím udržet.“ Nejzbach je třetí.