FC Torf Pardubice – CCM Jistebník 5:3 (3:2).

Sled branek:

1. R. Malý 1:0, 8. Koval (Demel) 1:1, 12. Jeřábek – 2:1, 13. Sklenář (Malý) – 3:1, 18. Seidler (Koval) – 3:2, 32. Fidra – 4:2, 39. Koval (Demel) – 4:3, 40. Slováček (Jeřábek) – 5:3.
Sestavy

Torf: Šimon – J. Slováček, Malý, M. Slováček, Sklenář – Urbanec, Jeřábek, Beran, Fidra.

Jistebník: Krayzel – Koval, Jurč, Matěj, Demel – Hvolka, Kornák, Seidler, Kašický.

Lepší vstup do utkání si domácí nemohli přát – ve 34. vteřině se napřáhl Malý a přízemní střela skončila v síti překvapeného Krayzela – 1:0. Hosty ale gól nedeprimoval a v 8. min. vytěžili rohový kop k vyrovnání, když Koval zakončoval míč neomylně za záda Šimona.

Ve 12. minutě z TK se trefil přesně Jeřábek a stav byl 2:1 a za další minutku, po akci Malého, zvýšil Sklenář na 3:1. Zápas si tak domácí skvěle rozjeli, ale po rychlém průniku Kovala se před pardubickou brankou střelecky prosadil Seidler a rázem to bylo o gól – 3:2.

Domácí ve druhé půli byli ostražití. Nejprve vyloženou šanci spálil Fidra, ale na druhé straně i jistebnický Koval, neprosadil se ani Kašický. Ve 32. min. po pravé straně pronikl do střelecké pozice Fidra a míč trefil parádně. Odrazil se od tyče do branky – 4:2. Od 13. minuty se pokoušeli o power play a 1,5 minuty před koncem po akci Demela skóroval Koval – 4:3.

Tečku za dramatem udělal Slováček, když Jeřábek vydoloval u autové čáry míč a před Slováčkem již jen závala prázdná branka – 5:3. Výhra pardubického Torfu byla určitě zasloužená, vypracoval si větší počet gólových šancí a mimo čtyř minut byl po celý duel ve vedení.

Miloslav Růžička, trenér Torfu: „S výsledkem i s naší hrou hrou jsem byl spokojen. Hráči dokázali dodržet stanovenou taktiku. Pomohlo nám rychlé vedení, ale za stavu 3:1 jsme inkasovali laciný gól. Branka Fidry osm minut před koncem na 4:2 byla podle mého asi rozhodující. Snažili jsme se pak kontrolovat hru, většinou ve spolupráci s gólmanem Šimonem…“

Tango Brno – Nejzbach Vysoké Mýto 2:3 (0:1).

Branky: 21. a 30. Havel – 6. J. Gerčák, 25. Vágner, 38. Novotný.

Hosté na sobě již nenechali znát zklamání z drtivé prohry v Chrudimi a v Brně podali poctivý a disciplinovaný výkon, který jim přinesl výhru.

Jiří Michalec, trenér Nejbachu Vysoké Mýto: „Mužstvo se podařilo dát dohromady, zkvalitnilo obranu i organizaci hry, týmové pojetí futsalu slavilo úspěch. Domácí měli zhruba sedmdesát procent hry pod kontrolou. Dvakrát jsme o gól vedli, soupeř vždy srovnal, na třetí gól v závěru již odpověď nenašel.“

Milan Bakeš, hráč Nejzbachu Vysoké Mýto: „Vytěžili jsme z minima maximum. Důsledně jsme bránili, na branku soupeře jsme vyslali snad jen šest vážnějších střel.“

Další výsledky – 11. kolo: Slavia – Mělník 8:2, Teplice – Bohemians 4:3, Helas Brno – Šumperk 5:2.