Gólman Gerčák obětí likvidačního zákroku v Praze

Pardubice -Nejvyšší soutěž futsalu v 19. kole zaznamenala pohyb v dolní polovině tabulky. V něm o play off bojují Pardubice s Mělníkem, oba jsou však zároveň i v sestupovém ohrožení, stejně jako trojlístek Jistebník, Ostrava a Kladno.

9.2.2009

Ilustrační fotoFoto: Luboš Jeníček

Era–Pack Chrudim – FC Torf Pardubice 5:3 (2:1). Branky: Branky: 8. Vladyka, 17. a 23. Kopecký, 21. Mareš, 27. Mikan – 12. a 31. Konečný, 37. Novák. Domácí si připsali do tabulky devatenáctou výhru., ale hosté rozhodně nezklamali.   „Byli jsme svědky dynamického utkání s velmi kvalitním soupeřem. Zvítězili jsme díky lepší střelecké produktivitě. Výhrady mám k naší hře v první půli, kdy jsme nehráli na sto procent. Naštěsti po změně stran jsme soupeře překvapili rychlými góly a zápas kontrolovat, sdělil chrudimský trenér Ota Stejskal. Pardubický kouč Miloslav Růžička: „První poločas byl z naší strany lepší než druhý. O přestávce jsem svým svěřencům vytýkal nízkou produktivitu v koncovce, měli jsme řadu slibných situací, chybělo nám víc klidu a přesnosti. Zápas se zlomil po změně stran, když nám domácí během tří minut z 2:1 ujeli na 4:1. Třetí gól jsme inkasovali po rohu soupeře a nepovedené střele Sluky, když odražený míč Mareš propálil do naší sítě, o chvíli později Kopecký se trefil ze strany do šibenice. Tento moment podle mého zápas rozhodl. Duel jsme sice prohráli, ale určitě se ctí, podržel nás gólman Dufek, který s námi začal trénovat až v posledním týdnu.“

Eco–Investment Praha – FC Nejzbach Vysoké Mýto 7:2 (3:1). Branky: 5. a 20. Šnýdl, 18. a 31. Dlouhý, 22. Novotný, 24. Frič, 31. Cintula – 16. a 23. Novotný. „ K zápasu jsme jeli s mladíky, bez Bakeše a Formánka. Nedělali jsme si velké iluze. Za stavu 1:1 se ale domácí dopustili likvidačního zákroku na gólmana Gerčáka, který má přeražený prst a zřejmě přetrženou šlachu.. Přišli jsme o gólmana. Do branky šel teprve šestnáctiletý Morong, ale moc toho nechytil, popravdě ale šlo nám již jen o to, zápas jen dohrát. Jsme bez gólmana, pokud soupeře vyfasujeme v play off, tak mu tuto nehoráznost ve Vysokém Mýtě nedarujeme,“ rozhořčeně sdělil vysokomýtský trenér Jiří Michalec.

Další výsledky – 19. kolo: Mělník – VŠB Ostrava 4:4, Šumperk – Kladno 5:3, Helas Brno – Mladá Boleslav 2:2, Benago Zruč nad Sázavou – Jistebník 6:0.

Autor: Jaroslav Mach