Češi do třetího utkání ve třech dnech vstoupili skvěle a hned ve druhé minutě vedli po přesilovkové trefě Daniela Dědiče. Odpověď Američanů následovala v závěru první třetiny, kdy rovněž v početní výhodě Schlegel propálil Heczka.

Následovaly šance na obou stranách, druhým úspěšným českým střelcem byl Tomáš Fejfar, jenž ve 22. minutě vrátil domácímu týmu vedení. Ve třetím dějství zakončil pod horní tyčku Hnízdil, jenže rozhodčí gól neuznali. Na druhé straně byl naopak po dalším sporném verdiktu uznán gól Američanů, i když se míček od břevna odrazil směrem ven.

Za stavu 2:2 musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se jako jediný prosadil hned v první sérii Američan Warila, Češi ze tří pokusů ani jednou neskórovali. Český tým nastoupí k dalšímu utkání po dni volna v pondělí, kdy bude od 20.10 jeho soupeřem Portugalsko.

"Hrál se kvalitní zápas z obou stran, byl to hokejbal se vším všudy. Nájezdy jsou loterie, tam se štěstí přiklonilo na stranu Američanů," uvedl Drahomír Kadlec, trenér české reprezentace.

USA - Česká republika 3:2 po samostatných nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Schlegel (Housser, Gregory), 42. Ruiz (Housser), rozhodující nájezd Warila – 2. Dědič (Soukup, Špaček), 22. Fejfar (Lux). Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváků: 5863. Sestava Česka: Heczko – Benedikt, Dědič, Kudela, Pospíšil, Rejthar, Slanec, Švanda, Vlasák – Barnošák, Bílý, Březina, Fejfar, Hnízdil, Bacovský, Kruček, Kubeš, Lux, Peschout, Soukup, Špaček, Štěpáník, Wróbel.

Do turnaje žen vstoupily vítězně české hokejbalistky, které v prvním utkání nasázely 10 gólů do sítě Velké Británie. Druhé utkání na šampionátu je čeká v neděli od 17 hodin proti Itálii.

Ženy: Česká republika – Velká Británie 10:0 (2:0, 6:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Přibylová (Křížová), 14. Fričová (Rullová), 17. Lédlová (Křížová), 18. Hyksová (Kvasničková), 23. Němcová (Kosinová, Kubínová), 23. Patočková (Manhartová), 25. Hyksová (Volková), 26. Kubínová (Lédlová, Rédlová), 31. Manhartová, 38. Němcová (Kosinová). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváků: 1054. Sestava Česka: Teplá (31. Tupá) – Herzigová, Kosinová, Němcová, Rejlová, Volková, Fričová, Držmíšková – Horálková, Topičová, Křížová, Patočková, Rullová, Kvasničková, Kubínová, Palová, Lédlová, Kábrtová, Manhartová, Přibylová, Hyksová.