Jestřábi nesvěsili křídla ani před jedničkou

Praha/Pardubice - Semifinále národní ligy: Přelouč – Kert Park Praha (sobota 16 a neděle 11 hod).

24.4.2008

Ilustrační fotoFoto:

Vítěz základní části 1. ČNHbL má problémy. Způsobili mu je hokejbalisté Přelouče. Jestřábi vyhráli hned úvodní semifinále na půdě Kertu, který do té doby prohrál pouze dvakrát. Druhý zápas byl jasnou záležitostí papírového favorita. Stav série je tedy 1:1 a oba týmy se přesouvají na východ Čech.
1. zápas: HC Kert Park Praha – HC Jestřabi Přelouč 1:3 (0:1, 1:2, 0:0). Branky a nahrávky: 30. Bezouška (L. Plzák) – 7. Jurkas (Skřivánek), 20. Horák, 28. Příhoda (Horák). Sestava Přelouče: Ježek – Novotný, Adámek, Čapek, Tesák, Mátl – D. Štefanský, Stoklasa, Marvan – Horák, Svoboda, Příhoda – Skřivánek, Jurkas, Kadera.

Hosté otupili očekávaný úvodní tlak favorita tím nejlepším možným způsobem. V 7. minutě se prosadil Jurkas. Ve druhé třetině v době náporu domácích se dvakrát prosadila druhá formace. Jestřábi opět držel ve vzduchu gólman Ježek, který kapituloval pouze jednou. Ve třetí části se Přelouč držela díky houževnatosti a příkladné disciplíně.

2. zápas: HC Kert Park Praha – HC Jestřabi Přelouč 8:4 (2:2, 3:1, 3:1). Branky a nahrávky: 9. Plzák (Kuna) 12. Kruček (Plzák), 20. Kruček, 24. Plzák (Ptáčník), 27. Šimon (Strejček), 40. Nechyba (Plzák), 43. Plzák (Kruček), 44. Bezouška (Kuna) – 1. Příhoda (Čapek), 13. Kadera (Jurkas), 29. Stoklasa 5:3, 42. Marvan (D. Štefanský). V sestavě doplnil obranu Štajner.

Krátce po úvodním buly domácí jen nevěřícně kroutili hlavou. Po několika vteřinách si jim totiž stala zlá příhoda, když je zarmoutil Příhoda. Chléb zápasu se lámal v polovině střetnutí, kdy Kert třemi góly zlomil během sedmi minut zlomil odpor Přelouče.

Vladimír Novotný, tiskový mluvčí klubu: „Náš celek, jenž konečně otevřel semifinálovou bránu, si play off momentálně doslova užívá. Do hry se hráči vrhají s bojovností a srdcem, k tomu přidávají hokejbalový um. V neposlední řadě hrají jako tým, podle výroku Alexandera Dumase: Jeden za všechny, všichni za jednoho. Najednou mají soupeři, kteří koketují s postupem do extraligy, před naším kolektivem patřičný respekt. Dostat se do finále národní ligy už není jen v oblasti teorie…“