'Kanáři' usmaženi v pardubickém pekle

Pardubice - Nymburk porazil tým ze španělské ligy a vrátil se do hry o postup.

23.2.2010

ČEZ Basketball Nymburk – Gran Canaria 79:71 po prodlouženíFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Osmifinálová fáze basketbalového Eurocupu se překulila do druhé poloviny. České barvy hájí ve skupině L mistr z Nymburka a už samotná účast mezi šestnácti je obrovským úspěchem středočeského klubu. Navíc může myslet i na další postup. Zdolal totiž tým ze španělské ligy.

ČEZ Basketball Nymburk – Gran Canaria 79:71 po prodloužení (17:24, 41:34, 55:55, 69:69).

Body: Lee 19, Sokolovský 17, Benda a Lenzly po 13, Lewis 10, Ricci 4, Křemen 2, Pumprla 1 – Caroll 21, Savane 15, Bellas 10, Moran 7, Augustine a Mc Donald po 6, Fischer a Norris po 3
Rozhodčí: Muhvič (Chorvatsko), Maričič (Srbsko), Sharro (Švédsko)
Trojky: 9:9
Trestné hody: 16/14 – 23/14
Fauly: 21:20
Pět chyb: 43. Benda – 39. Augustine
Doskoky celkem: 30:41
Diváci: 7280
Čtvrtiny: 17:24, 24:10, 14:21, 14:14 –10:2.

Nymburk se vrhl do utkání s elánem a po čtyřech minutách vedl 11:6. Tým z Kanárských ostrovů však rychle zareagoval a do poslední minuty první části bylo skóre vyrovnané. První přelom čtvrtin ale domácí fanoušky vůbec nepotěšil. Hosté zaznamenali tři trojky v řadě a upláchli českému mistrovi na 27:19.

Jenže pak zřejmě přišlo z jejich strany uspokojení a na palubovce začal střelecky z dálky řádit Nymburk. Do útoku zatroubilo duo Lenzly a kapitán Sokolovský. Gran Canaria navíc domácím pomohla více než šestiminutovou střeleckou tmou. Tento úsek hry vyhráli svěřenci Katzurina 17:0! Do závěru první půle se však účastník španělské ligy vzchopil a dopichem v poslední vteřině snížil manko na přijatelných sedm bodů.

Po změně stran se sice Středočeši vrátili k desetibodovému vedení, ovšem pak hosté přitvrdili v obraně a před posledním kvartálem byl stav 55:55.

Slibný brejk si vypracovali „ostrované“ čtyři minuty před koncem. Nymburk totiž kupil chybu na chybu, a tak vedli 66:60. Dramatickou koncovku však předurčily trojka Sokolovského a koš s potrestaným faulem Bendy. Za nerozhodného stavu měly v poslední minutě oba celky dvě možnosti rozhodnout. Ani jeden z pokusů v obroučce neskončil, a tak utkání dospělo do prodloužení. V něm domácí svého protivníka doslova převálcovali, když Canarii dovolili jen dva body.

23.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Studánka se chce do dvou let vrátit do ŽBL

setkání majitelů zahradních, parkových a modelových železnic.

Víkend v Rosicích: v zahradě železnice a na kolejích Hurvínek

Pardubickou Dubinu protne cyklostezka. Povede napříč sídlištěm

Pardubice – Ve městě přibude cyklostezka, protne jedno z největších pardubických sídlišť. „Město vypsalo výběrové řízení na zhotovitele stavby cyklostezky, která povede centrální osou sídliště Dubina, severovýchod – jihovýchod,“ uvádí mluvčí Magistrátu města Pardubic Iveta Koubková.

Házenkářský memoriál večer vystřídá posvícenská zábava

Opatovice nad Labem – Opatovický oddíl národní házené pořádá na svém hřišti v sobotu již 35. ročník memoriálu Jaroslava Dostála a Karla Dvořáka. Klání začíná v 8:30 hodin.