V cestě za prvenstvím čekalo na nejlepší devítku pět úskalí v podobě čtyř utkání kvalifikace o EURO 2008 a jednoho duelu z České fotbalové ligy.
Plný půltucet finalistů uhodl tři zápasy a měl na kontě čtyři body (za správný tip 2 body, za chybný –1 bod).

Ke slovu tak musela přijít Správná trefa, v níž se tipovaly konečné a poločasové výsledky utkání. Zde doslova zazářil Josef Kopecký, který správně tušil, že v postfederální bitvě čeští fotbalisté porazí Slováky 3:1 a v poločase povedou 1:0. Tipér ze Lhoty pod Libčany si stejně úspěšně počínal i v případě ostrovního derby Wales v. Irsko a k tomu ještě předvídal jednogólové vedení Italů nad Skoty po 45 minutách hry.

Velmi dobrý výkon předvedli také Pavel Samuel, reprezentující okres Ústí nad Orlicí, a vítěz z Trutnovska Vladimír Burda. Oba za Josefem Kopeckým zaostali o jediný správně určený poločas. O jejich pořadí na 2. a 3. místě a stejně tak na 5. a 6. příčce rozhodl vyšší počet uhodnutých výsledků a poločasů bez ohledu na Správnou trefu.

Fotbalová Tip liga je minulostí, ale již v pondělí 26. listopadu bude na stránkách Deníku poprvé zveřejněn kupon s deseti zápasy úvodního kola Zimní Tip ligy. V ní si přijdou na své především znalci hokeje a halových kolektivních sportů.

Finálový kupon: ČR – Slovensko (konečný výsledek 3:1, poločas 1:0), Wales – Irsko (2:2, 1:1), Skotsko – Itálie (1:2, 0:1), Izrael – Rusko (2:1, 1:0), Karlovy Vary – Letohrad (1:1, 1:1).

Konečné pořadí fotbalové Tip ligy: 1. Josef Kopecký (okres Hradec Králové) 4 body (Správná trefa 5 bodů), 2. Pavel Samuel (Ústí nad Orlicí) 4 (4), 3. Vladimír Burda (Trutnov) 4 (4), 4. Marta Voldánová (Jičín) 4 (3), 5. Ondřej Brychta (Svitavy) 4 (1), 6. Josef Sodomka (Chrudim) 4 (1), 7. Zdeněk Burdych (Náchod) –2 (3), 8. Petra Jehličková (Rychnov n. K.) –2 (2), 9. Ondřej Sychra (Pardubice) –2 (1).